Etkinlikler

Arham ve Devi ile Tantra ve Bilinçli İlişkiler


Cihangir Yoga, Cihangir — 10:00 am - 6:00 pm
devi_Arham_header2

Arham ve Devi ile Tantra ve Bilinçli İlişkiler

Tarih: 4-6 Mayıs 2018
Saat: Cuma: 19:00-21:00, Cumartesi-Pazar: 10:00-18:00
Lokasyon: Cihangir Yoga, Cihangir
Ücret: 550 TL (kredi kartı ile ödeme 650 TL)

Uzun yıllardır Tantra konusunda çalışmalarını yürüten Arham ve Devi ile yapacağımız bu eğlenceli, hafif ve kolay ancak çok etkili hafta sonu çalışmasında en güzele adanmış bir yaşamın inceliklerini öğrenecek ve deneyimleyeceğiz.

Nefes pratikleri, dans ve sürprizlerle dolu bu çok özel çalışma kendisi ve yaşam ile aşka dönüşen bir ilişki geliştirmek isteyen herkese açıktır.

Katılım için bir partneriniz olması gerekmez.

Program Detayları

* Kendinizi ilişkilerinizde hep aynı fasit dairenin içinde mi buluyorsunuz ?
* Bir gün doğru insan ve doğru zaman bir araya gelebilecek mi acaba ?
* Tüm ilişkilerim hep aynı şekilde son buluyor ?
* Hep aynı tip insanlara çekiliyorum ?
* Kendimi birazcık açmaya niyet ettiğimde hep aynı kalp kırıklığı ile baş başa kalıyorum..
* Etrafta doğru düzgün adam / kadın yok…
* Günümüzde ilişki = Cinsellik…

Tüm bu soru ve tanımlamalar çok tanıdık geldi değil mi ? hepimizin hayatında yada çevresinde yakınarak günde en az 1 kez ifade bulan ilişki tarifleri…

İlişkilerimiz ile ilgili koşullanmalarımız çok erken yaşlarda, çocuklukta başlar. Zamanla katılaşır, otomatik davranışlara dönüşür. İlişkilerin doğal akışı bozulur. Fiziksel ve duygusal boyutta bölünmeler oluşmaya başlar.. Buna tüketim toplumunun başarı hırsı, imaj, karizma ve kariyer kaygıları eklenince küskün, bezgin, enerjisiz yada agresif inatçı şehirlilere dönüşürüz. Tat almayan, her şeyden sıkılan METROPOL BEZGİNLERİ…

TANTRA, tarih öncesi çağlardan günümüze gelen, Toprak Ana’ya tapınma sonucu ortaya çıkmış, kadim bir bilgeliktir. Aşka dayanır, hiç bir şeyi reddetmez, bu nedenle bütüncül bir yaşam görüşüdür. TANTRA kelime anlamı olarak ise, genişleme aracı (tool for expansion) anlamını taşır. Uygulamada ise güçlü, kalın ama ham olanı genişleten, incelten, yücelten, giderek en yüceyle bir olmaya götüren, teknikler demektir…

Günümüzde, batıda cinsel teknikler olarak, yanlış yorumlanmaktadır. Cinsel enerji tantra da kullanılır ama asıl gaye AŞK,VECD,SAADET gibi duyguları geliştirmektir, cinsellik değil…Son derece hassas, latif (ince, suptil), saygılı bir alandan yapılır. En güzele adanmıştır…

Bu çalışma sizi orijinal ve duyarlı cinsel enerjinize yeniden bağlar, kendinizle barıştırır. Bu barışıklıkla mutluluk birikir, giderek taşar. AŞK olur. Kendinizle ilişkinizi yeniden düzenler, parlatır. Bu da kendi kendine mutluluğu, AŞK’ı ve coşkuyu getirir. Bu coşkun enerjinin cazibesi UYGUN PARTNERİ kendiliğinden çekecektir… Eğer partneriniz varsa ilişkinizi daha da derinleştirir, geliştirir…

Sonuçta dışarısı içerinin yansıması değil midir ki… ?

Bu hafta sonu çalışmasındaki içeriğimiz son derece eğlenceli, hafif ve kolay ama çok etkilidir. Zaten etkili olması için zor ve ciddi olması gerekmez… Tam tersi, ciddiyet bir gerginlik olduğundan enerjinin serbest akışına ilk engeldir…

Kullanacağımız teknikler;

Osho meditasyonları, nefes çalışmaları, kathartik yöntemler, ve aslında kahkaha, dans ve sürprizlerle dolu bir kutlamadır.

Çalışmada odaklanacağımız başlıca başlıklar ise;

-Kendinizle ilişkiniz nasıl?
-Karşı cinsle ilişkiniz nasıl?
-İhtiyaçlarınız neler? (Asıl ihtiyaçlarınız neler?) Bunları isteyebiliyor musunuz? Alabiliyor musunuz?
-Arkadaşlarınızla (kendi cinsinizle) ilişkiniz nasıl? Yeteri kadar besleniyor musunuz?
-İlişkileriniz bilinçli mi? Yoksa size düzenin sunduğunun içinde uyuşuk, ve yüzeysel mi ?
-Tüm bunların FARKINDALIĞI…

Tüm yaşam yalnızca eğlenmek için, nasılsa ölüm var dinlenmek için….

* Çalışma herkese açık, partner olmanız gerekmez..

Atölye Yürütücüleri Hakkında
Swami Dhyan Arham ( Koray Mincinozlu ) Kimdir?

Yaklaşık 30 yıldır yaşamını meditatif yaşam ve öğretiler üzerine kurmuş olarak yaşamaktadır. Çok farklı ekol ve teknikler üzerine çalışmış ve eğitimler almıştır. Ancak tüm bu öğretilerin içerisinde kendisini derinden etkileyen Osho’ nun ekolünü kalpten benimsemiş ve çalışmalarının ana çerçevesi olarak kurgulamıştır. 20 yılı aşkın süredir başta Hindistan olmak üzere Avrupa ve Amerika kendi alanlarındaki en büyük masterlarla çalışmış, eğitimler almış ve birçoğunun asistanlığını yapmıştır..

Tecrübelerini paylaşmak üzere halen çok sık seyahat etmekle birlikte çalışmalarının büyük bir bölümünü Türkiye’de seminer, grup çalışmaları, bireysel seanslar ve kurumsal danışmanlıklar olarak devam ettirmektedir..

dyanarham@yahoo.com

Güncel olarak paylaştığı çalışmalar;

* Primal terapi ( Çocukluk şartlanmaları )
* Tantra ve Bilinçli ilişkiler
* Transomatik dialog ( bireysel seans )
* Nefes & Zikr
* İş insanları için farkındalık çalışmaları
* Erkek grupları

Aynı zamanda Türk milli takımları da dahil olmak üzere 33 yıllık başta Galatasaray erkek A takımı olmak üzere profesyonel basketbol koçluğu geçmişi vardır. Türk basketbolunun pek çok ünlü ismini yetiştirmiş kıymetli bir hocadır.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Eylem Devi Çeliker Kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale bölümünü bitirdikten iki yıl sonra aktif dans hayatına ara vermiştir. 2000 yılından bu yana bedensel çalışmalarının yanı sıra spritüel çalışmalar da hayatında önemli bir yer tutmaya başlamış ve yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu süreç içerisinde Osho çalışmaları ile derinleşmeyi ve ilerlemeyi seçmiş ve Osho Meditasyonları ve Osho Meditatif Terapi çalışmaları eğitmeni olmuştur..

15 yılı aşkın süredir tüm dünyadan alanlarında uzman olan çeşitli hocalarla çalışmış ve halen de belli dönemlerde kendi hocalarının assistanlıklarını yapmaktadır.

2014 Yılında Usui Reiki Master derecesi almıştır.

‘’Breast Care for Woman’’ programının yaratıcısı, Medikal ve aynı zamanda Ayurveda Dr.’u olan Hintli Dr. Sanjivani Taruna ile ’’Derin Doku Meme Masajı ‘’ ( Ayurvedic Breast Massage Program) eğitimini tamamlamıştır. Medikal ve Koruyucu bir masaj tekniği olan bu programı bireysel seanslarının yanı sıra, zaman zaman düzenlediği ‘’Kadın Çalışma Gruplarına’’ da entegre ederek, bu bilgileri tüm kadınlarla paylaşmaktan keyif almaktadır.

Halen Türkiye’de ‘’Derin Doku Meme Masajı’ konusunda seans veren tek terapisttir.

Son olarak FSTU ( Ayrılıktan Bir’liğe ) Programını tamamlamış ve FSTU pratisyen eğitmeni olmuştur.

Yılın belli zamanları Türkiye ve dünyada deneyimlerini paylaşmak ve yeni tecrübeler edinmek için seyahat etmekte ve yaz aylarını Yunanistan’daki meditasyon merkezinde geçirmektedir.. Türkiye ve Yunanistan’da başta kadın çalışmaları ve Osho terapileri olmak üzere çeşitli meditatif çalışma grupları düzenlemekte ve bireysel seanslar vermektedir.

eylemceliker2004@yahoo.com