Etkinlikler

Aria ve Gus ile Işıl Işıl Bir Yaz Pratiği


Cihangir Yoga, Cihangir — 10:30 am - 1:00 pm
aria_gus_HEADER

Aria ve Gus ile Işıl Işıl bir Yaz Pratiği 

Tarih: 8 – 9 Haziran 2018

Saatler: Cuma 18.30 – 21.00 Savaşçı Akışı; Cumartesi 10.30 – 13.00 Ters Duruşlarda Sihirli İpuçları

Lokasyon: Cihangir Yoga, Cihangir

Ücret: Tek gün katılım: 125 TL, Tüm program: 225 TL

Yazın enerjisini bedenine taşı!

Yüksek enerjileri, eğlenceli ve güçlü pratikleri ile Aria ve Gus Cihangir Yoga’ya misafir oluyor.

8-9 Haziran’da 2 güçlü atölyeye yoga pratiğinde gelişmek ve imkansız sanılan pozlara pratik ve yeni bir bakış açısı kazanmak isteyen herkes katılabilir.

İhtiyacınız olan tek şey YAPABİLİRİM! demek olacak.

Program Detayları:

Savaşçı Akışı (2-2.5 saat)

Bu savaşçı akışı size temel güç, özgüven arttırma ve yapılmasının imkansız olduğunu düşündüğünüz pozlarda hızlı gelişmeler kaydetme imkanı sunar. Bu çalışmada zorlayıcı hareketlere geçişimizi kolaylaştıracak, esneklik merkezli pozlara odaklanacağız. Gözünüz korkmasın; pratiğinizin ister başında olun ister ilerlemiş olun, bu akıştan sonra kendinizde ilerleme göreceksiniz. Bu pratik için mantranız ‘YAPABİLİRİM’ olmalı. Bu pratikte ileri düzey pozlar yaparken eğleneceğiz, yüksek bir odak noktasına geçiş yapacağız ve yeni bir farkındalık hissi kazanacağız.

Ters duruşlarda Sihirli İpuçları (2-2.5 saat)

Yoga pratiğinde ters duruşları yapmak özgürleştirici ve eğlencelidir ama bir o kadar da göz korkutucudur. Bu çalışmada sizlerle ters duruşlar ve yapmayı hep hayal ettiğiniz ama nereden başlayacağınızı bilemediğiniz diğer denge duruşları hakkında bilgi ve tecrübelerimizi paylaşacağız. Uygulamayı biraz hareketlendirip işin içine partner çalışması da katacağız, böylece diğer bütün yogilerle de bağlantı kuracaksınız.  Bu destekleyici uygulama hem ters duruşlara yeni başlayanlar için hem de becerilerini geliştirmek ve ters asanalara yeni yaklaşımlar öğrenmek isteyen ileri seviye öğrencileri için uygundur. Hangi seviyede olursa olsun bu çalışmaya herkes katılabilir. Hadi beraber hem eğlenelim hem de terleyelim!

Atölye Yürütücüleri Hakkında 

Aria ile tanışın 
Ben müzisyen, şarkıcı ve yoga öğretmeniyim. Sanatsal yolculuğum beni 2000’li yılların başında yogaya tanıştırdı. Genç yaşlarda müzik ve eğlence sektöründe yer aldığım için ve bu dünyada hayatta kalabilmek o kadar kolay olmadığı için bir denge bulmam gerekiyordu. Yogayı keşfettiğim gün benim için bir aydınlanma günüydü. Beni dengeli ve aklı başında tutan pratiğe tam anlamıyla takıntılı bir hale geldim ve bunu da dünyayla paylaşmak istedim. Yoga kesinlikle hayatımı değiştirdi ve ben de insanlara hayatlarını değiştirmek için ilham vermek istedim. Hayatınızda, aklınızı kaybetmek üzere olduğunuzu hissettiğiniz zamanlarda sizi dengede tutan bir şeyin olması çok önemlidir. Ama aynı zamanda neşeli anlarımda da yanımda yoga var, iyi enerjiyi diğer insanlarla paylaşmanın mutluluğu da var. Iyengar yoga ile başladım ve daha sonra Paris’te bir Ashtanga yoga eğitimi aldım ve aynı zamanda öğretmen olarak o zamanlar büyük bir televizyon şovu olan Star Academy’de çalıştım. Yogayla ilgili “le yoga de ma vie” ve “the healthy book”  isimli iki kitap yazdım ve 2007 yılında, Los Angeles’a taşınıp  Brock Cahill, Krista Cahill, Kathryn Budig, Vinnie Marino gibi ilham verici öğretmenlerle Yogaworks isimli yerde pratiğe başladım. Yogaworks ailem gibi bir şey oldu ve sertifikalarımı da orda aldım. Müzik için iki yıl önce Paris’e geri döndüm ve orada açtığım yoga stüdyosunda Dice lida-Klein, Briohny Smyth, Dylan Werner, Talia Sutra, Patrick Beach, Jessica Olie, . Morgan (güney yogi) YogaBeyond gibi yoga dünyasının bilge insanlarıyla çalışma imkanı elde ettim. Tayland’da Bryceyoga ile 300 saat daha yapma imkanı elde ettim. Şu anda dünyayı yoga ve müzik aracılığıyla iyi enerji yaymak için geziyorum.

Gus ile tanışın

Genç yaşta dövüş sanatları ve daha spesifik olarak jiujitsu öğretmeye başladım, dövüş sanatları disiplinin ve odaklamanın önemini anlamama yardımcı oldu. Asya’da eğitim ve rekabet için çok fazla seyahat ettim ve en çok yapmayı sevdiğim şeyin yeni insanlarla tanışmak ve deneyimlerimi onlarla paylaşmak olduğunu fark ettim. Aynı zamanda bir jimnastik öğretmeniyim ve 5 yıl önce yoga yapmaya yöneldiğimde ve Aria ile tanıştığımda, beni yoga pratiğiyle ve onu izleyen müthiş dönüşümle tanıştırdı. Vücudumu daha güçlü ve daha esnek kılan ve aynı zamanda hem zihinsel hem de fiziksel olarak dengeyi bulmama yardımcı olan bir disiplindi yoga. Daha sonra yoga öğretmeyi ve diğer insanlara bu şaşırtıcı uygulamanın faydalarını paylaşmayı istediğime karar verdim. İlk öğretmen eğitimimi Los Angeles’taki Yogaworks’te tamamladım. En son eğitimim beni Yoga Beyond’un yanı sıra Bryceyoga ile birlikte çalışmak için Tayland’a getirdi. Seyahatin, özellikle sevdiğiniz kişi ile olduğu zaman, en muhteşem deneyimlerden biri olabileceğini fark ettim!

Atölye hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için: info@cihangiryoga.com veya 02122431993

Atölye yürütücüleri hakkında detaylı bilgi için: https://www.ariusyoga.com