Etkinlikler

Banu Çadırcı ile 7 Çakra İçin 7 Uygulama


Cihangir Yoga, Cihangir — 12:00 am - 7:00 pm
banu_7cakra_HEADER (1) (2)

Banu Çadırcı ile 7 Çakra İçin 7 Uygulama

Çakralarla Derine Yolculuk

Tarih: 13-14 Mayıs,2017 / Cumartesi-Pazar

Saat: 12.00-19.00

Yer: Cihangir Yoga, Cihangir

Fiyat: 580 TL

 

Kalbini aç
Işığa ve genişliğe
Zihninde dolaşan düşüncelerini,
Duygularını ateşleyeni ve
Düşünmeden yaptığın şeyleri fark et alışkanlıklarını
Fark et ki dönüşmeye başlasın
En derindeki sana yolculuğuna başla
En derindeki ama bir o kadar da sana yakın ışıkla buluşmaya başla

 

Bu çalışmada çakraların karakterimizi yani bize has özellikleri (Svabhava) duygu, düşünce ve dürtülerimiz açısından nasıl etkilediğine bakacağız.

Çalışmanın amacı çakra modeli sayesinde hem kendimiz hem de çevremizle olan ilişkilerimizi gözden geçirme ve belki daha anlamlı ilişki kurma fırsatının olduğunu ortaya çıkarmaktır.

 Çakralarla ilgili genel bir bilgiden sonra her bir çakranın duygusal özelliklerine ve duygusal yetersizliklerine bakacağız.

Svadhyaya yani her bir çakrayla ilgili ortaya çıkan soruna öncelikle ışık tutup yüzeye taşıyarak ayrıca mevcut duygu, düşünce ve davranış kalıplarının farkına vararak değişim ve dönüşümü başlatabiliriz.

 

Değişim, dönüşüm aşamasında Sankalpa (kararlı olmak ve niyet belirlemek) bize yol gösterir.  Bu değişim dönüşümün gerçekleşmesi için neleri yaşamımıza sokacağız ve neleri bırakacağız. Bu süreçte kararlılıkla birlikte ilham kaynaklarımız ve şükran duyduğumuz kişiler bize rehberlik eder.

 

Her bir çakra için farklı asana uygulaması, asana içinde nefes adaptasyonu, çeşitli nefes çalışmaları, nyasa, farklı meditasyon teknikleri, mantra, Svadhyaya, Sankalpa belirleme, gözlem, değerlendirme ve eşli çalışmalar olacak. Böylece Çakra modeliyle dönüşüm ve şifalanma başlar.  

 

Kayıt ve detaylı bilgi için: info@cihangiryoga.com