Etkinlikler

Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi – 100 Saat Cihangir Yoga, Cihangir


Cihangir Yoga, Cihangir — 12:00 am - 7:00 pm
banu_terapi_HEADER

Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi  – 100 Saat

Cihangir Yoga, Cihangir

Tarihler: 7 – 8 Ekim 2017, 4 – 5 Kasım 2017, 25 – 26 Kasım 2017, 20 – 21 Ocak 2018

Saatler:  12.00 – 19.00

İnziva: 14 – 18 Mart 2017, Pastoral Vadi
İnzivanın yol ve konaklama masrafları program ücretine dahil değildir.

Ücret:

Early bird 10 Eylül 2017’ya kadar = 2.850 TL indirimli erken ödeme/ nakit, banka, kk tek çekim

10 Eylül 2017 sonrası= 3.000 TL / nakit, banka, kk 3 taksit

35 yılı aşkın süredir Yoga Terapi öğreten Gary Kraftsow’dan Yoga Terapist sertifikasını almış olan Banu Çadırcı’dan herkese uygun olan bu yoga tarzını 100 saatlik kapsamlı programla öğrenin.

Uzmanlaşma programının ana hedefi yoga terapi konusunda uzmanlaşmanızı destekleyerek, yogaya bakış açınızı ve uygulamanızı derinleştirmek ve bildiklerini güvenli şekilde aktaran donanımlı uzmanlar yetiştirmektir.

– Uygulamanızı ve aktarımlarınızı Krishnamacharya, Desikachar ve Gary Kraftsow gibi güçlü bir gelenekten gelen sağlam temellere oturtmak.

–  Leslie Kaminoff’a göre dilinizi temizlemek.

– Adaptasyon sayesinde hem kendinizde hem de yoga öğrencilerinizde farklı bölgelere ulaşmak.

– Vijnana Darsana (Gözlem) sayesinde uygulama esnasında form yerine asana fonksiyonuna odaklanarak seans verirken kullandığınız cümleleri ve adaptasyonları uygun şekilde seçmek.

Programın İçeriği nedir?

Nefes Krishnamacharya yoga geleneğinde uygulamanın temelinde nefes var. Tüm asanalar nefes alış ve verişin bir uzantısıdır. Bu bölümde asananın içinde nefes, nefesin yarattığı şekil değişikliği ve asana içerisinde nefesin omurgayı nasıl desteklediğinden bahsedilecek. Ayrıca belirli kondisyonlar için farklı nefes teknikleri öğretilecektir. Yoga Terapi’nin alt omurgada bel, sakrum, kalçalar, siyatik, dizler, ayak bilekleri ve ayaklara üst omurgada ise üst sırt, boyun, omuzlar, dirsekler, el bilekleri ve skolyoz’a bakışı incelenecek.

Her teorik bölümün sonunda pratik uygulama olacak. Bu akışlar seans vermeye başladığınızda elinizin altında hazır kaynak olacak.

Vijnana Darsana (Gözlem Sanatı) bölümünde hem kendi bedeninizi hem de küçük grup çalışmalarında farklı bedenleri gözlemleme şansınız olacak. Bu sayede hem kendi uygulamanızı daha ileriye taşıyacaksınız hem de seans verirken kullandığınız dili gözden geçireceksiniz.

Asana Adaptasyonu Krishnamacharya yoga geleneği form yerine fonksiyon odaklıdır. Pozun bedenin ihtiyaçlarına uygun adapte edilmesiyle pozdan fayda almaya başlarız. Alt ve üst omurga için farklı adaptasyonlar öğreneceksiniz.

Serileme Prensipleri seans verirken kendi akışınızı oluşturmanız için serilemenin üzerinde durulacak. Temalı seans ve hedef poza yönelik serileme prensipleri anlatılacaktır.

Seans Verme Prensipleri ve bildiklerini aktarabilme metodolojisi asana bilgisi, adaptasyon kavramı, ellerle yönlendirme ve dokunma, yoga seansı vermenin temel ögelerı, asana anlatmanın aşamaları ve yoga seansı vermenin temelleri.

İşlenen konuya uygun olarak sizlerle veya dışarıdan davet edeceğimiz kişilerle vaka çalışması yapacağız. Bu çalışmalar hem gözlem hem de soru sorarak anlama ve o kişiye uygun çözüm üretme becerisini geliştirecek

Mantra Derslerinize katabileceğiniz çeşitli mantralar öğreneceksiniz.

Kimlere uygun?

– 200 saatlik Temel Uzmanlaşma Programı’nı tamamlayıp Yoga Terapi konusunda ilerlemek isteyenler,

– Tecrübeli yoga öğrencileri,

– Kendi yoga uygulamasını derinleştirmek ve bilgilerini emniyetle başkalarına aktarmak isteyenlere

– Hocaysanız kökleri Krishnamacharya ve Desikachar’a dayanan yoga geleneğini öğrenmek isteyenler için uygundur.

100 saatlik uzmanlaşma sertifikasına hak kazanmak için neler yapmalısınız?

Sertifika almaya hak kazanmak için inziva dahil buluşmaların tümüne katılmanız, tüm buluşmalara gelmeniz, ödev ve okumaları tamamlamış olmanız gerekir.

Programın sonunda Türkiye’deki tek IAYT – Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği’nin Onayladığı Yoga Terapist Sertifikasına sahip Banu Çadırcı’dan 100 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlık Programı sertifikası alacaksınız.

Uzmanlaşma programı buluşmaları dışında, Yoga Terapi stüdyo pratiklerine katılım : Size yakın olan stüdyoda (Cihangir, İstinye veya Caddebostan) 5 Yoga Terapi seansına ücretsiz katılabilirsiniz. Bunun dışında üyelik almak isterseniz 3, 6 ve 12 aylık üyeliklerde yüzde 20 indirim uygulanmaktadır.

Banu Çadırcı E-RYT 500, C-IAYT

2006 yılından beri sadece yoga uzmanlığı yapıyor. 2010 yılından beri Gary Kraftsow ile çalışıyor.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Uzmanlaşma Programı’nı 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Uzmanlaşma Programı’nı 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile Yoga Anatomisi Program’ını (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı.

www.banucadirci.com

Program içeriğiyle ilgili sorularınız için banucadirci@gmail.com