Etkinlikler

Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlaşma Programı 100 saat


— 11:00 am - 6:00 pm
banu_100_header

Tarihler: 6-7 Ekim 2018, 10-11 Kasım 2018, 19-20 Ocak 2019, 16-17 Şubat 2019
Saatler: 11.00-18.00
Yer: Cihangir Yoga, Cihangir
İnziva: 2-5 Mayıs 2019, Pastoral Vadi (İnzivanın yol ve konaklama masrafları program ücretine dahil değildir.)
Ücret: 2950TL (6 Eylül’e kadar, bu tarihten sonra 3200TL)

Zihin, beden ve nefes iç içe geçmiş bir bütündür. Bunların herhangi birindeki tıkanıklık diğerini etkiler. Yoga Terapi ile odaklandığımız, asana ve nefes gibi araçlarla bu tıkanmış noktaları çözerek yeniden dengeye gelmektir. Yoga Terapi pratikleri, her yaştan, her seviyeden ve her beden türüne uygundur.

Alanında oldukça tecrübeli, çok sevilen uzmanımız Banu Çadırcı liderliğinde hayata geçireceğimiz bu program, 200 saatlik Temel Yoga Uzmanlığı sertifikasına sahip tecrübeli yoga katılımcıları için uygundur.

Programı tamamlayanlar, ulaslararası geçerliliği olan 100 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlaşma Programısertifikası alırlar.

Neden Bu Uzmanlaşma Programı?
Zihin, beden ve nefes iç içe geçmiş ve bir bütün. Bunların herhangi birindeki tıkanıklık (klesa) diğerini etkiler. Klesa azalır veya ortadan kalkarsa sistem yeniden dengeye gelir. Bedende açılan alanla birlikte sukha (rahat alan) artar ve Prana (yaşam enerjisi) daha rahat akar. İşte Yoga Terapi buna odaklanır. Yoga Terapi batı tıbbını öne çıkarıp destekler.

“Yoga Terapi Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sistemine dayanır. Kişinin her seviyede bu tıkanıkları azaltarak dengeye gelmesi ve yaşam gücünün artması için yoga teknik ve uygulamalarının adaptasyonu ve uygulanmasıdır.” Gary Kraftsow

Krishnamacharya ile 19 yaşında çalışmaya başlamış dünyadaki en yetkin yoga terapistlerinden biri olan sevgili hocam Gary Kraftsow yoga terapide kullanılan araçları alet çantasındaki araçlara benzetir. Bu araçlar asana, nefes veya asana adaptasyonu olabilir.

Bütün bu kavramlar ve yoga anlayışı Krishnamacharya ve Desikachar’a dayanır. Herkese uygun olan bu yoga tarzını 100 saatlik kapsamlı uzmanlaşma programıyla ilk ağızdan dinleyin.

Programın Ana Hedefi:
Bu programın ana hedefi yogaya bakış açınızı değiştirerek uygulamanızı derinleştirip güvenli yoga pratiği uygulayan ve uygulatan donanımlı uzmanlar yetiştirmek.

Uzmanlaşma Programının içeriği nedir?
Yoga Anatomisi
Alt beden için yoga terapi bel, sakrum, kalçalar, siyatik, dizler, ayak bilekleri ve ayaklar
Üst beden için yoga terapi üst sırt, boyun, omuzlar, dirsekler, el bilekleri ve skolyoz

Her ana başlık için yoga uzmanının bilmesi gereken kadar anatomi bilgisi aktaracağım. Daha sonra o bölgede karşılaşılan kas-iskelet sistemi durumuna ve mekanik problemlere bakacağız. Her teori bölümü sonunda yoga pratiği olacak.

Adaptasyon Kavramı ve Serileme Prensipleri
Adaptasyon Viniyoga™ uygulamasının odak noktası. Bu sayede alt ve üst omurgaya ulaşıp pozdan fayda almaya başlıyoruz. Viniyoga™ serileme prensiplerinden bahsedeceğim. Adaptasyon kavramının iyice yerleşmesi için temalı uygulama ve hedef poza yönelik yoga pratiği olacak.

Yoga Pratiği Prensipleri ve Bildiklerini Aktarabilme
Bu bölüm asana bilgisi, adaptasyon kavramı, ellerle yönlendirme ve dokunma, yoga pratiğinin temel öğeleri, asana anlatma aşamaları ve yoga pratiğinin temellerini içeriyor. Konunun tam oturması için uzmanlaşma programına katılan herkes verilen temaya uygun pratik yaptıracak.

Vijnana Darsana (Gözlem Sanatı)
Hem kendi bedeninizi hem de eşli çalışmalarda farklı bedenleri gözlemleme şansınız olacak. Bu sayede hem kendi uygulamanızı daha ileriye taşıyacaksınız hem de yoga pratiklerinizde kullandığınız dili gözden geçireceksiniz.

Vaka Çalışmaları
İşlenen konuya uygun olarak katılanlarla veya dışarıdan gelen kişilerle vaka çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalar gözlem konusunda derinleşme, soru sorarak anlama ve o kişiye uygun çözüm üretme yeteneği geliştirmeye yardımcı olacak.

Bu uzmanlaşma programı kimlere açık?
200 saatlik Temel Yoga Uzmanlığı sertifikası sahibi olan ve Yoga Terapi alanında ilerlemek isteyenler ve tecrübeli yogilere uygundur.

Sertifika
Uzmanlaşma Programı sonunda IAYT-Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği’nin onayladığı Yoga Terapist Sertifikasına sahip Banu Çadırcı’dan 100 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlaşma Programı sertifikası alacaksınız.

Sertifika almaya hak kazanmak için programın tümüne katılmanız ve tüm buluşmalara gelerek ödev ve okumaları tamamlamış olmanız gerekir.
Yoga Terapi stüdyo yoga pratiklerine katılım

5 Yoga pratiğine ücretsiz katılabilirsiniz. Bunun dışında 3, 6 ve 12 aylık üyeliklere %20 indirim uygulanır.

Banu Çadırcı E-RYT 500, C-IAYT, YACEP®
www.banucadirci.com

2006 yılından beri tüm zamanlı yoga uzmanlığı yapıyor. 2010 yılından beri Gary Kraftsow ile çalışıyor. Banu halen Yoga Terapi konusunda çalışan ve uzmanlaşma programı düzenleyen pek çok uzmana ilham kaynağı oldu.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Programını 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Uzmanlaşma Programını 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile Yoga Anatomisi Programını (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı. İçerikle ilgili sorularınız için Banu hocamıza banucadirci@gmail.com email adresinden ulaşabilirsiniz.