Etkinlikler

Bee Bosnak ile Hassasiyetten Hakikate Yolculuk


Cihangir Yoga, Cihangir — 11:30 am - 1:30 pm
bee_header

Bee Bosnak ile Hassasiyetten Hakikate Yolculuk

Tarih: 22 Eylül 2018
Saat: 11:30-13:30
Yer: Cihangir Yoga, Cihangir
Ücret: 90 TL

Cihangir Yoga ailesinin uluslararası üyelerinden, zarif ve akışkan pratiği ile tanınan Bee Bosnak, Chris Chavez ile yapacağı retreatin hemen öncesinde güçlü bir atölye ile yeniden bizimle!

Bee, bu atölyede bizi hassaslığın zayıflık olduğu mitinden özgürleşmeye davet ediyor. Vinyasadan esinlenen yavaş ve kutsal bir yoga akışı ile başlayacak çalışmada, hassasiyetimizi bir araç olarak kullanarak içimizdeki sevgi, aidiyet, sevinç ve yaratıcılıkla yeniden bağ kuracağız.

Her seviyeden yoga sever katılabilir.

Programla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için info@cihangiryoga.com adresine email atabilir veya 0 539 572 84 37 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Program Detayları: 

Savunmasızlık – Kendimizle Bağlantıya Geçmek

Mücadele hepimizin içindedir ve hayli gerçektir o kadar güçlüdür ki, bizi savunmasız/kırılgan hissettirecek durumlardan kaçınmak için elimizden geleni yaparız. Utanç, endişe, ve korkuyla yüz yüze geldiğimizde, onlardan kaçınmak için duygusal olarak ‘zırhlandığımızı’ düşünüyorum. Bu zırhlanma, kişiden kişiye değişir, ancak genellikle üç özellikten birine sahiptir: mükemmellik için çabalamak, kendini uyuşturmak, veya neşeli anlarda yanlış gidebilecek her ihtimali düşünerek o anları bozmak.

Bu tip zırhlar bizi anlık güvende ve kontrol altında hissettirebilirler ama aslında bizi korumaktan çok zarar veriyorlar. Mükemmeliyetçilik taşıdığımız ağır bir ağırlıktır, bizi koruyacağını düşünürüz ama bizi görülmekten alıkoyar.

Kendimizi uyuşturmak bize zarar verir çünkü yaygın bir etkiye sahiptir, korkuyu uyuşturmaya çalışırsınız ama aynı zamanda neşenizi de uyuşturursunuz.

Bu atölye, savunmasızlığın zayıflık olduğu mitini yıkıp aslında en doğru cesaret ölçütümüz olduğu ve sevgi, aidiyet, sevinç, empati, yaratıcılık ve inovasyonun doğum yeri olduğu fikrini ortaya çıkaracaktır. Vinyasa’dan ilham alan bir yoga akışıyla başlayacak ve arka taraflara derin bir vurgu yaparak, sizi savunmasızlık katmanları boyunca bir yolculuğa çıkaracak rehberli yoga nidra uygulamasıdır. Zamanımızı anlatı, şifa ve meditasyon ile geçireceğiz. Lütfen not almak için defter ve kalem getirin.

Bee Hakkında:

Bee, Heal Yourself’in (Kendinizi İyileştir) yani fiziksel bedenin gücünü keşfederken, duygusal kapasiteyi artırmak için tasarlanmış kapsamlı bir yoga sisteminin kurucusudur. Bee bu sistem içerisinde sürekli çeşitli disiplinleri felsefi, beden ve manevi eğitimlerle de harmanlayarak, düşündürücü sınıflar yaratmaktadır. Antik bilgeliği çağdaş batı dünyasıyla buluşturarak, yalnızca sizi kendinize değil, aynı zamanda evrene de bağlayacak kullanışlı ve anlaşılır uygulamalar yürütür.

Öğrencilerini bedenleriyle daha derin bir bağlantı kurmaya ve hayatı her seviyede incelikle yaşamak için güçlenmeye teşvik eder. Fiziksel bedeni, bu uygulamanın tek amacı olduğuna inandığı ‘bırakabilme’ sanatı ve becerisine ulaşmak için aracı olarak kullanır.

Bee Türkiye’de doğdu, çocukluğunu İngiltere’de geçirdi ve yetişkin hayatının birçok yılını Los Angeles’da geçirdikten sonra New York’a yerleşti. The Kaivalya Yoga Metho, 500 saat sertifikası vardır, Yoga Tune Up® eğitim almıştır ve şuan Yoga Medicine ile 1,000 saati tamamlama üzerine çalışmaktadır. Aynı zamanda S.N. Goenka soyundan gelen kendini adamış bir Vipassana meditasyoncusudur.

Bee STAY’in kurucusudur. STAY, dünya çapında yüzlerce öğrencinin bir oturma pratiği başlatmasına yardımcı olan çevrimiçi bir meditasyon kursu ve mesajlarını ve yeteneklerini
öne çıkarmak ve iyileştirmek isteyen yoga eğitmeleri için bir mentordur. Bee New York’ta çeşitli yoga ve meditasyon dersleri, OneOeight aracılığıyla da çevrimiçi dersler vermektedir, ve aynı zamanda dünyanın her yerinde samimi workshoplar ve inzivalar düzenler.

Bee Bosnak hakkında daha fazla bilgi için, beebosnak.com adresini ziyaret edin.