Etkinlikler

Cameron Shayne ve Melayne Shayne ile BUDOKON Yoga&Mobilite 


— 10:00 am - 12:00 pm
CY-Cameron-Shayne-ve-Melayne-Shayne

Cameron Shayne ve Melayne Shayne ile BUDOKON Yoga&Mobilite

Tarih: 18 Mayıs
Saat: 10:00-12:00
Yer: Cihangir Yoga // İstinye
Ücret: 240 TL

Budokon’un dünyaca ünlü iki yaratıcısı Cameron Shayne ve Melayne Shayne tek gün ve tek bir atölye ile Cihangir Yoga’da!

Cameron Shayne 90’ların başından beri modern yoga kültürünü etkileyen güçlü isimlerden biri ve Melayne Shayne usta bir karma hareket sanatçısı.

Bu atölyede, temel dört ayaklı hayvan hareket analizi, savaş sanatları, yogik geçişler, esneklik ve mobilite araçlarını kullanarak hareket algımızı yeniden yapılandıracağız.

Yoga ve hareketliliğin birlikteliğini derinlemesine keşfedeceğimiz bu çalışma her seviyeye açıktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için: info@cihangiryoga.com veya +90 539 572 84 37

Cameron Shayne Kimdir?

(Budokon Üniversitesi ve BDK Karma Hareket Sanatları Akademisi kurucusu ve yaratıcısı ve Karma Hareket Sanatları Kültürünün öncüsü ve mucidi)

90’larda, Cameron Shayne kendini modern yoga, savaş sanatları ve hayvan hareket kabiliyetinin öncü sesi ve aktarıcısı olarak konumlandırmıştır. Budokon sanat formunun yaratıcısı olarak ve sosyal filozofi alanındaki ilham verici ve kışkırtıcı yazıları ile dünya çapında saygı görür.

Kerri Walsh’a ilk olimpiyat altın madalyasını kazanmasındaki yardımı; Courteney Cox, Jennifer Anniston, Meg Ryan ve Renne Russo’ya inanılmaz fiziklerine kavuşmalarındaki katkıları; Rush Hour 1 ve 2 filmlerinde Chris Tucker ve Jackie Chan’in dövüş sahnelerinin koreografileri ve Charlie Sheen’e uyuşturucu bağımlılığı rehabilitasyonundaki yardımları ile tanınır.

1992’de Paul ve Dan Harmon üstatların önderliğinde Olimpik Stil Taekwondo alanında ilk siyah kuşağını kazanmıştır. Yoshukai Japon Karate-Do alanında ilk siyah kuşağını Shihan Jerry Blanck önderliğinde 2003 yılında almıştır. Şu anda Profesör Gui Arashiro, Xande Riberio ve Rafael Lovato Jr. gözetiminde Gracie Brezilya Jiu-jitsu siyah kuşağı için çalışmalarını tamamlamaktadır.

Cameron 25 yılı aşkın süredir yoga ve hareketlilik üzerine çalışmakta ve paylaşmaktadır; yoga, savaş sanatları ve serbest hareket alanlarında yüzlerce uzman yetiştirmiştir. Şu anda eşi, Budokun Üniversitesi Direktörü Melayne Shayne ile birlikte Miami Florida’da yaşamakta ve Budokon Üniversitesi ve BDK Akademisini yönetmekte, Florida Hareket kültürü için yerel dersler vermektedir.

Melayne Shayne Kimdir?

(Budokon Karma Hareket Sanatçısı, Savaşçı Kadınlar Kabilesi Başkan Yardımcısı & Budokon Üniversitesi Küresel Marka Direktörü)

Melayne Shayne Budokon Karma Hareket Atleti ve Savaşçı Kadınlar Kabilesinin kurucusudur. Budokon Karma Hareket Sanatları Sistemi Başkan Yardımcısı ve Budokon Yoga Programı ve Uzman Eğitiminin direktörüdür.

Melayne için hareket etmek beden ile formlar ve şekiller yaratmaktan fazlasıdır: öz yansıma ve kişisel gelişim için hayat boyu sürecek bir bağlılıktır.

Budokon’da savaş sanatlarının güçlendirici pratiği aracılığıyla tamamen kendine özgü ifadesini bulmadan önce Melayne, Shiva Rea’nın Prana Akışı ve bale gibi tüm dünyada farklı kökenlerden ve stillerden öğretmenlerden öğrenmek ve pratik etmek için araştırmalar yapmıştır.

Melayne’nin pratiğe ve karma hareketi paylaşmaya olan sevgisi ve kendi filozofisini yaşaması onun köklendirici öğretme stiline, Budokon siyah kuşağına olan bağlılığına ve en çok da Savaşçı Kadınlar etkinlikleri ve küresel ağ aracılığıyla kadınları bir araya getirme tutkusuna yansır. Öğretmenden önce her zaman bir öğrenci olarak ilham almayı ve diğerlerine ilham olmayı; kendine ve diğerlerine meydan okumayı araştırır.

Melayne’nin Savaşçı Kadınlar etkinlikleri, bu yolculuktaki kadınlar için güçlendirme, sorumluluk ve liderlik alanı yaratır ve korur. Etkinlikleri, atölyeleri ve inzivaları kadınlar için kendilerini keşfedebilecekleri eşsiz bir imkan ve gerçek, dürüst, yine de bağlantıda oldukları, birlikte yaratılan bir gelişme alanı yaratır.

Budokon Üniversitesi karma hareket sanatları biliminin gelişmesine adanmış profesyonel seviyede bir eğitim kurumudur. Melayne Shayne eşi, Karma Hareket Sanatlarının babası Cameron Shayne ile birlikte dünyayı gezerek BDK uzman eğitimleri, uluslar arası konferanslar ve festivaller aracılığı ile öğrencileri eğitmekte ve onlara ilham olmaktadır. Merkezi Miami’dedir, 2001’de kurulmuştur. Daha fazla bilgi için www.budokon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.