Etkinlikler

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu


— All Day
cy_300_BANNER_TR

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu

Cihangir Yoga, Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı ve derinlikli eğitimlerinden biri için deneyimli hocalarını uluslararası hocalarla  bir araya getiriyor.

Cihangir Yoga’nın ortağı ve uluslararası üne sahip hocası Chris Chavez yönetiminde gerçekleşen “Cihangir Yoga 300 saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu”, daha önce Yoga Alliance onaylı bir 200 saatlik eğitim tamamlamış öğrencilerin, çalışmalarını, pratiklerini ve hocalıklarını geliştirebilmeleri için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Hocalık Eğitimi, Yoga Alliance onaylı bir okuldan 200 Saat Yoga Hocalığı Sertifikası almış olan her öğrenciye açıktır. Bu programa dahil olan eğitimlerimize hoca onayı ile 200 saatlik sertifikası olmayan kısıtlı sayıda tecrübeli öğrenci alınabilir.

Her modül hem yaşam deneyiminizi hem yoga hocalığınızı geliştirip derinleştirmeyi hedefliyor.

Cihangir Yoga 300 saatlik Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu’nun Modülleri:

Staj Programı: Yılda 2 kez, sonbahar ve ilkbahar döneminde yeni bir staj programı başlamaktadır. (50 Saat)

Yeni program başlangıç tarihi 1 Ekim 2017

Bu staj programı profesyonel bir stüdyo ortamında gerçek öğrencilerle bir araya gelerek hocalığa başlamanız için tasarlandı! Sizinle yakından çalışarak 6 aylık bir süre içinde size çeşitli geri bildirimler verecek bir mentor hocanız olacak.

Süre: 6 ay

Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik ( 25 saat)

(15-19 Kasım 2017) Cihangir Yoga, İstinye

Bu İleri Seviye çalışma sadece PRATİK ile ilgilidir.
İleri seviye poz ve sekansları araştırıp, pranayama ve meditasyon pratiğimizi radikal bir şekilde geliştireceğiz.
Bu çalışma tüm ileri seviye pratiği olan öğrencilere açıktır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu sertifika sürecine dahildir.

Godfrey Devereux ile Mindfulness Pratiği

(17 – 22 Kasım 2017) Cihangir Yoga, Cihangir

İpek Soygür ile Sekanslama ( 15 Saat)

( 2-3 Aralık 2017 ) Cihangir Yoga, Cihangir

Berivan Aslan Sungur ile 30 saat Yoğun Yin Yoga (30 saat)

(3- 7 Ocak 2018) Cihangir Yoga, Cihangir

Bu yoğun Yin Yoga Eğitimi yoga hocalığı deneyimi ve/ veya eğitimi olanlara, Yin Yoga’nın geleneği, pratiği ve hocalığı ile ilgili temel unsurlarını aktarmak için oluşturulmuştur. Yin Yoga hocası olanlar da, kendi bilgilerini derinleştirmek, pekiştirmek ve Berivan Aslan Sungur’un yaklaşımını tanımak için katılabilirler.

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 Saat)

(17-21 Ocak 2018) Cihangir Yoga, İstinye

Dünyadaki en başarılı yoga hocalarından biri aracılığıyla yoga geleneğinin en kuvvetli ve en gizli öğretileri ve meditasyonlarından bazılarıyla tanışacaksınız. Her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı ders akışları oluşturmak ve İÇİNİZDEN gelen kuvvetli bir ders gerçekleştirebilmek için kullanacaksınız.

Gül Dirican ile Restoratif Yoga ( 15 saat)

(27-28 Ocak 2018 ) Cihangir Yoga, Cihangir

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulamada  Ayurveda ( 25 saat)

(8-11 Mart 2018) Cihangir Yoga, Cihangir

Konstantinos bu çalışma ile katılımcılara uygulama aracılığıyla öğrenme imkânı sunuyor ve öğrenmeye deneysel bir yaklaşım kazanmanızı sağlıyor. Her şeyden önce ise, dünyayı Yoga ve Ayurveda bakış açısından “görme” becerisi ve bilgisi kazanma fırsatı sunuyor.

Bu modülde “Pancha Maha Bhuta”ları, ya da beş büyük elementin Ayurveda, çakra ve koşalar ile olan ilişkisini çalışma fırsatı bulacaksınız. Bedene denge, sağlık ve esenlik getirecek çalışmalar yaparken, uygulamayı bu felsefi öğretileri hayata taşımanın bir yolu olarak kullanacaksınız.

Ayurveda’yı yoga derslerinize katmayı, öğrencilerinize kendi beden tiplerine dair, Ayurveda ve doğanın 5 elementinin günlük yaşamla bağlantısına dair daha derin bir anlayış sunmayı öğreneceksiniz. Buna ek olarak, özel ders vermeyi, öğrencilerinizin kendilerine has fiziksel ve zihinsel şartlarına uygun kişisel bir uygulama geliştirmelerinde onlara yardım sunmayı öğreneceksiniz.

Banu Çadırcı ile  Pranayama
 Hocalık Eğitimi (50 saat)

(İlkbahar 2018)

Şifalı Nefes, asana içerisinde yapılan nefes adaptasyonuyla yoga uygulamasının enerjetik etkisinin değiştirilmesine dayanır. Bu eğitimde alışılmış yoga uygulamalarında asana yapısına uygun olarak nefesin dört bölümünün yoga uygulamasında enerjetik etkiyi nasıl farklılaştırdığını öğreneceksiniz.

Chris Chavez ile İleri Seviye (30 saat)

(2-6 Mayıs 2018)  Cihangir Yoga, İstinye

Bu İleri Seviye modülde, Chris size Upanishad’ların gizem ve büyüsü içinde rehberlik edecek. Yoga geleneğinin temelinde Upanishad’lar yatmakta, dolayısıyla bu beş günlük derinlikli çalışmanın, uygulamanın ve öğretinin de zemini Upanishad’lar olacak. Aynı zamanda uygulamanın daha incelikli yönlerini güvenle yapabilmeniz ve öğretebilmeniz için detaylı bir pranayama uygulaması yapacaksınız.

Uluslararası Eğitimler

Cihangir Yoga, her yıl önemli uluslararası kurslara ev sahipliği yapmaktadır. Hangi kurslarımızın bu programa dahil olduğunu websitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Hocalık Eğitimi, Yoga Alliance onaylı bir okuldan 200 Saat Yoga Hocalığı Sertifikası almış olan her öğrenciye açıktır. Kısıtlı sayıda tecrübeli öğrenci de hocaların onayı ile alınabilmektedir.

Programımızdaki modüller tekrarlanmaktadır ve eğitiminize istediğiniz modülden başlayabilirsiniz.

Bu eğitimi her ne kadar 1 yılda tamamlamak mümkün olsa da, kendinize modüller arasında zaman vermeniz öğrendiklerinizi sindirmeniz ve uygulamanız için faydalı olacaktır.

Programı  maksimum 3 yıl içerisinde tamamlayabilirsiniz. 300 Saatlik İleri Seviye Sertifikanız tüm modülleri tamamladığınızda verilecektir.

Program ve modüller hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Cihangir Yoga: 0539-572 84 37
info@cihangiryoga.com