Etkinlikler

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu


— All Day
300_karmaegitim_HEADER

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu

Cihangir Yoga, Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı ve derinlikli eğitimlerinden biri için deneyimli hocalarını uluslararası hocalarla  bir araya getiriyor.
Cihangir Yoga’nın ortağı ve uluslararası üne sahip hocası Chris Chavez yönetiminde gerçekleşen “Cihangir Yoga 300 saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu”, daha önce Yoga Alliance onaylı bir 200 saatlik eğitim tamamlamış öğrencilerin, çalışmalarını, pratiklerini ve hocalıklarını geliştirebilmeleri için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Hocalık Eğitimi, Yoga Alliance onaylı bir okuldan 200 Saat Yoga Hocalığı Sertifikası almış olan her öğrenciye açıktır. Bu programa dahil olan eğitimlerimize hoca onayı ile 200 saatlik sertifikası olmayan kısıtlı sayıda tecrübeli öğrenci alınabilir.

Her modül hem yaşam deneyiminizi hem yoga hocalığınızı geliştirip derinleştirmeyi hedefliyor.

Cihangir Yoga 300 saatlik Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu’nun içeriği:

Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik

(16-20 Kasım 2016)

Bu İleri Seviye çalışma sadece PRATİK ile ilgilidir.
İleri seviye poz ve sekansları araştırıp, pranayama ve meditasyon pratiğimizi radikal bir şekilde geliştireceğiz.
Bu çalışma tüm ileri seviye pratiği olan öğrencilere açıktır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu sertifika sürecine dahildir.

Tarih : 16-20 Kasım 2016
Saat: 12.00-17.00
Fiyat: 519 Euros
Yer: Cihangir Yoga, İstinye

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 Saat)

(18-22 Ocak 2017)

Dünyadaki en başarılı yoga hocalarından biri aracılığıyla yoga geleneğinin en kuvvetli ve en gizli öğretileri ve meditasyonlarından bazılarıyla tanışacaksınız: Spanda Karika’lar ve Shiva Sutra’lar. Her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı ders akışları oluşturmak ve İÇİNİZDEN gelen kuvvetli bir ders gerçekleştirebilmek için kullanacaksınız.

Tarih : 18-22 Ocak 2017

Fiyat : 519 Euro

Saatler :12:00 – 18:00

Yer :Cihangir Yoga, İstinye

Berivan Aslan Sungur ile Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimi (30 saat)
(22-26 Mart 2017)

Bu yoğun Yin Yoga Eğitimi yoga hocalığı deneyimi ve/ veya eğitimi olanlara, Yin Yoga’nın geleneği, pratiği ve hocalığı ile ilgili temel unsurlarını aktarmak için oluşturulmuştur. Yin Yoga hocası olanlar da, kendi bilgilerini derinleştirmek, pekiştirmek ve Berivan Aslan Sungur’un yaklaşımını tanımak için katılabilirler.

Tarih: 22-26 Mart 2017

Saat: 09:30-16:30

Yer: Cihangir Yoga, İstinye

Staj Programı: Her Eylül ve Mart ayında yeni bir staj programı başlıyor. (50 Saat)

(2 Nisan 2017 )

Bu staj programı profesyonel bir stüdyo ortamında gerçek öğrencilerle bir araya gelerek hocalığa başlamanız için tasarlandı! Sizinle yakından çalışarak 6 aylık bir süre içinde size çeşitli geri bildirimler verecek bir mentor hocanız olacak.

Süre: 6 ay

Cihangir Yoga Leslie Kaminoff’u Gururla Sunar!
(14-16 Nisan 2017)

Cihangir Yoga, Yoga Anatomi kitabının ortak yazarı Leslie Kaminoff’u gururla sunar. Kaminoff, T.K.V Desikachar geleneğinden ilham almış, yoga ve nefes anatomisi konusunda 40 yıllık hocalık tecrübesiyle uluslararası anlamda tanınmış bir uzmandır. İlk kez Türkiye’ye gelecek olan Kaminoff, Cihangir Yoga’daki 3 günlük yoğun kursta Türkiye’deki yoga severlerle buluşacak. Yoga pratiğine benzersiz ve deneyimsel yaklaşımlarını sunacak olan Kaminoff yoga anlayışınıza yenilenmiş bir bakış açısı getirecek.

Tarih: 14-16 Nisan 2017

Banu Çadırcı ile Şifalı Nefes- Pranayama
 Hocalık Eğitimi (50 saat)
(29-30 Nisan 2017)

Şifalı Nefes, asana içerisinde yapılan nefes adaptasyonuyla yoga uygulamasının enerjetik etkisinin değiştirilmesine dayanır. Bu eğitimde alışılmış yoga uygulamalarında asana yapısına uygun olarak nefesin dört bölümünün yoga uygulamasında enerjetik etkiyi nasıl farklılaştırdığını öğreneceksiniz.

Tarih: 29-30 Nisan 2017

Saat: 09.30-17.30

Yer: Cihangir Yoga, Cihangir

İnziva: 25-28 Mayıs 2017, Akaleos Kamp Kaz Dağları (İnziva için konaklama ve ulaşım öğrenciye aittir)

Chris Chavez ile İleri Seviye (30 saat)

(3-7 Mayıs 2017)

Bu İleri Seviye modülde, Chris size Upanishad’ların gizem ve büyüsü içinde rehberlik edecek. Yoga geleneğinin temelinde Upanishad’lar yatmakta, dolayısıyla bu beş günlük derinlikli çalışmanın, uygulamanın ve öğretinin de zemini Upanishad’lar olacak. Aynı zamanda uygulamanın daha incelikli yönlerini güvenle yapabilmeniz ve öğretebilmeniz için detaylı bir pranayama uygulaması yapacaksınız.

Tarih: 3-7 Mayıs 2017

Saat: 12:00 – 18:00

Fiyat : 519 Euro

Yer: Cihangir Yoga, İstinye

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulamada Ayurveda (30 Saat) 2017 Sonbahar’da bizlerle olacak!

Konstantinos bu çalışma ile katılımcılara uygulama aracılığıyla öğrenme imkânı sunuyor ve öğrenmeye deneysel bir yaklaşım kazanmanızı sağlıyor. Her şeyden önce ise, dünyayı Yoga ve Ayurveda bakış açısından “görme” becerisi ve bilgisi kazanma fırsatı sunuyor.

Bu modülde “Pancha Maha Bhuta”ları, ya da beş büyük elementin Ayurveda, çakra ve koşalar ile olan ilişkisini çalışma fırsatı bulacaksınız. Bedene denge, sağlık ve esenlik getirecek çalışmalar yaparken, uygulamayı bu felsefi öğretileri hayata taşımanın bir yolu olarak kullanacaksınız.

Ayurveda’yı yoga derslerinize katmayı, öğrencilerinize kendi beden tiplerine dair, Ayurveda ve doğanın 5 elementinin günlük yaşamla bağlantısına dair daha derin bir anlayış sunmayı öğreneceksiniz. Buna ek olarak, özel ders vermeyi, öğrencilerinizin kendilerine has fiziksel ve zihinsel şartlarına uygun kişisel bir uygulama geliştirmelerinde onlara yardım sunmayı öğreneceksiniz.

Bu eğitimden neler kazanacaksınız?

Herkese açık yoga derslerini 3 doshayı dengelemek için düzenlemek
Serilemeleri ve akışları 5 elemente ve mevsimlere göre yapılandırmak
Ayurvedik ilkeleri uygulayarak özel ders verebilmek
5 pranayı terapi amacıyla kullanabilmek
Pranayama ve meditasyonu doshalardaki dengesizliklere hitap edecek şekilde kullanabilmek
Ayurvedik diyetin ilkeleri
Bilgilerin derinleştirilmesi ve kişisel bakımınızda Ayurvedik yaşam tarzının araçlarını kullanabilmek

Bu çalışma tüm ileri seviye pratiği olan öğrencilere açıktır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık sertifika sürecine dahildir.

Fiyat : 519 Euro

Yer: Cihangir Yoga

Uluslararası Eğitimler

Cihangir Yoga, her yıl önemli uluslar arası kurslara ev sahipliği yapmaktadır. Hangi kurslarımızın bu programa dahil olduğunu websitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Hocalık Eğitimi, Yoga Alliance onaylı bir okuldan 200 Saat Yoga Hocalığı Sertifikası almış olan her öğrenciye açıktır.

Programımızdaki modüller her yıl tekrarlanmaktadır ve eğitiminize istediğiniz modülden başlayabilirsiniz.

Bu eğitimi her ne kadar 1 yılda tamamlamak mümkün olsa da, kendinize modüller arasında zaman vermeniz öğrendiklerinizi sindirmeniz ve uygulamanız için faydalı olacaktır.

Programı  maksimum 3 yıl içerisinde tamamlayabilirsiniz. 300 Saatlik İleri Seviye Sertifikanız tüm modülleri tamamladığınızda verilecektir.

Program ve modüller hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Cihangir Yoga: 0539-572 84 37
info@cihangiryoga.com