Etkinlikler

300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu


— All Day
CY-thecihangiryoga_header_TR

300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu

Cihangir Yoga, Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı ve derinlikli programlarından biri için deneyimli uzmanlarını uluslararası uzmanlarla  bir araya getiriyor.

Cihangir Yoga’nın ortağı ve uluslararası üne sahip yoga uzmanı Chris Chavez yönetiminde gerçekleşen “Cihangir Yoga 300 saat Dönüştürücü Yoga Yolu”, daha önce Yoga Alliance onaylı bir 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamlamış kişilerin, çalışmalarını, pratiklerini ve bilgilerini başkalarına aktarma yeteneklerini geliştirebilmeleri için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma Programı, Yoga Alliance onaylı bir stüdyodan 200 Saat Yoga Uzmanlık sertifikası almış olan tüm katılımcılara açıktır. Bu programa dahil olan uzmanlık programlarımıza, uzmanlarımızın onayı ile 200 saatlik sertifikası olmayan kısıtlı sayıda tecrübeli katılımcı alınabilir.

Bu programı oluşturan modüller; Birincil (Zorunlu) ve Tamamlayıcı olmak üzere iki başlık altında toplanır. Tüm modüller her yıl tekrarlanır. Programa dilediğiniz herhangi bir modülü alarak başlayabilirsiniz.

Tüm programı 1 senede tamamlamak mümkün olmakla birlikte, modüller arasında kendinize biraz zaman tanımanızı öneriyoruz. Bu sayede, bilgiyi özümsemek ve içselleştirmek için zaman bulmuş olursunuz.

Programı en fazla 3 yıl içinde tamamlayabilirsiniz. Tüm modülleri tamamladığınızda “300 Saat Dönüştürücü Yaşam Yolu” belgenizi alırsınız.
Her modül hem yaşam deneyiminizi hem yoga uzmanlığınızı geliştirip derinleştirmeyi hedefler.

Birincil (Zorunlu) Modüller

Mentorluk Programı
Mentorluk (50 Saat) + Asistanlık (30 Saat)
Yeni Mentorlük Programlarımız her yıl Ekim ve Nisan’da başlar. En yakın tarihli mentorluk programımız 14 Nisan’da başlıyor.

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 Saat) (Her Ocak ayında tekrarlanır)
(16-20 Ocak 2019) Cihangir Yoga İstinye
Dünyadaki en saygıdeğer yoga ustadlarından biri aracılığıyla yoga geleneğinin en güçlü ve en gizli öğretileri ve meditasyonları ile tanışacaksınız. Ayrıca, her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı seanslar oluşturmak ve özünüzden doğan güçlü bir seans oluşturmak için kullanmayı öğreneceksiniz.

Chris Chavez ile İleri Seviye (15 Saat)
(10-12 Mayıs 2019)
Kadim bilgiler ışığında bilgi, pratik, pranayama ve meditasyonda derinleşeceğimiz bir yolculuğa çıkacağız. Bu yoğun çalışma, yaşam yolunda anlayışını derinleştirmek isteyen herkese açıktır.

Barış İşcan ile Asana Laboratuvarı (15 Saat)
(Eylül 2019) Cihangir Yoga, Cihangir

Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik (18 Saat)
(Kasım 2019) Cihangir Yoga, İstinye
Bu ileri seviye çalışma tamamen PRATİK ile ilgilidir.
İleri seviye poz ve sekansları araştırıp, pranayama ve meditasyon pratiğimizi radikal bir şekilde geliştireceğiz.

Ipek Soygür ile Sekans Oluşturma Atölyesi (15 Saat)
(Aralık 2019)

CY 300 Uzmanları ile Stüdyo Pratikleri (50 Saat)
300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programını tamamlamak için aşağıdaki stüdyo pratiklerine katılımınız zorunludur:

  • Chris Chavez ile 20 Stüdyo Pratiği
  • Zeyneb Uras ile 20 Stüdyo Pratiği
  • CY 300 kapsamında program sunan diğer uzmanlarla ile 10 Stüdyo Pratiği

Yukarıda ismi geçen hocalar ile geçirdiğiniz inziva saatleri de stüdyo pratiği yerine sayılır. Eğer, uzmanlarımızın stüdyo pratiklerine katılamayacaksanız inzivalarından birine katılabilirsiniz.

Tamamlayıcı Modüller

Godfrey Devereux ile Farkındalık Meditasyonu
(15-20 Kasım 2019) Cihangir Yoga, Cihangir

Berivan Aslan Sungur ile Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık Programı (30 Saat)
(9-13 Ocak 2019)
Bu yoğun Yin Yoga çalışması, yoga uzmanlığı deneyimi ve/ veya daha önce uzmanlaşma programlarına katılmış olanlara, Yin Yoga’nın geleneği, pratiği ve aktarımı ile ilgili temel unsurlarını ele almak için oluşturulmuştur. Yin Yoga uzmanı olanlar da, kendi bilgilerini derinleştirmek, pekiştirmek ve Berivan Aslan Sungur’un yaklaşımını tanımak için katılabilirler.

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama içinde Ayurveda (15 Saat)
(Mart 2019)
Bu programda, Ayurveda’yı yoga pratiklerinize entegre etmeyi öğrenecek ve öğrencilerinize beden tipleri konusunda derin bir anlayış kazandıracak bilgiler edineceksiniz. Bununla birlikte, Ayurveda’nın temel konseptlerini ve doğanın 5 elementini günlük yaşam ile nasıl ilişkilendireceğinizi anlayacaksınız. Özel ders verirken faydalanabileceğiniz ve öğrencilerinizin kendi fiziksel ve mental doğalarına uygun yoga pratikleri geliştirmelerine yardımcı olacak araçlarla tanışacaksınız.

Gül Dirican ile Restoratif Yoga Uzmanlaşma Programı (15 Saat)
(Ekim 2019) Cihangir Yoga, Cihangir

Banu Çadırcı ile Yoğunlaştırılmış Yoga Terapi Programı 
26-30 Haziran 2019 İstanbul

Banu Çadırcı ile Işıltılı Nefes Uzmanlık Programı (50 Saat)
30-31 Mart 2019, Cihangir Yoga, Cihangir
6-7 Nisan 2019, Cihangir Yoga, Ankara
İnziva: 13-16 Haziran 2019, Yediburunlar Light House

Işıltılı Nefes, asana içerisinde yapılan nefes adaptasyonuyla yoga uygulamasının enerjetik etkisinin değiştirilmesine dayanır. Bu programda alışılmış yoga uygulamalarında asana yapısına uygun olarak nefesin dört bölümünün yoga uygulamasında enerjetik etkiyi nasıl farklılaştırdığını öğreneceksiniz.

Uluslararası Uzmanlık Programları ve Atölyeler (Maksimum 30 Saat)
Cihangir Yoga, her yıl önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Hangi etkinliklerimizin bu programa dahil olduğunu websitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Program ve modüller hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz:
Cihangir Yoga: 0539-572 84 37
info@cihangiryoga.com