Etkinlikler

300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu


— All Day
300_banner_TR

300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu

Cihangir Yoga, Türkiye’nin ve dünyanın en kapsamlı ve derinlikli programlarından biri için deneyimli uzmanlarını uluslararası uzmanlarla  bir araya getiriyor.

Cihangir Yoga’nın ortağı ve uluslararası üne sahip yoga uzmanı Chris Chavez yönetiminde gerçekleşen “Cihangir Yoga 300 saat Dönüştürücü Yaşam ve Yoga Yolu”, daha önce Yoga Alliance onaylı bir 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamlamış öğrencilerin, çalışmalarını, pratiklerini ve aktarma yeteneklerini geliştirebilmeleri için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma Programı, Yoga Alliance onaylı bir stüdyodan 200 Saat Yoga Uzmanlık  Sertifikası almış olan her öğrenciye açıktır. Bu programa dahil olan uzmanlık programlarımıza, uzmanlarımızın onayı ile 200 saatlik sertifikası olmayan kısıtlı sayıda tecrübeli yoga öğrencisi alınabilir.

Her modül hem yaşam deneyiminizi hem yoga uzmanlığınızı geliştirip derinleştirmeyi hedefliyor.

Gelecek Dönem Modülleri:

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulamada  Ayurveda ( 15 saat)Zorunlu

(9-11 Mart 2018) Cihangir Yoga, Cihangir

Konstantinos bu çalışma ile katılımcılara uygulama aracılığıyla pratiklerini geliştirebilme imkânı sunuyor ve yoga pratiğini geliştirmeye deneysel bir yaklaşım kazanmanızı sağlıyor. Her şeyden önce ise, dünyayı Yoga ve Ayurveda bakış açısından “görme” becerisi ve bilgisi kazanma fırsatı sunuyor.

Bu modülde “Pancha Maha Bhuta”ları, ya da beş büyük elementin Ayurveda, çakra ve koşalar ile olan ilişkisini çalışma fırsatı bulacaksınız. Bedene denge, sağlık ve esenlik getirecek çalışmalar yaparken, uygulamayı bu felsefi öğretileri hayata taşımanın bir yolu olarak kullanacaksınız.

Ayurveda’yı yoga seanslarınıza katmayı, yoga öğrencilerinize kendi beden tiplerine dair, Ayurveda ve doğanın 5 elementinin günlük yaşamla bağlantısına dair daha derin bir anlayış sunmayı öğreneceksiniz. Buna ek olarak, özel seans vermeyi, katılımcıların kendilerine has fiziksel ve zihinsel şartlarına uygun kişisel bir uygulama geliştirmelerinde onlara yardım sunmayı öğreneceksiniz.

Mentorluk Programı İlkbahar Dönemi (50 Saat) Zorunlu

Program başlangıç tarihi 1 Nisan 2018

Bu programı profesyonel bir stüdyo ortamında gerçek öğrencilerle bir araya gelerek uzmanlık yapabilmeniz için tasarlandı! Sizinle yakından çalışarak 6 aylık bir süre içinde size çeşitli geri bildirimler verecek bir mentor hocanız olacak. Bu program yılda iki kez sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde açılır.

Süre: 6 ay

Banu Çadırcı ile  Pranayama Uzmanlaşma Programı (50 saat)

(İlkbahar 2018)

Şifalı Nefes, asana içerisinde yapılan nefes adaptasyonuyla yoga uygulamasının enerjetik etkisinin değiştirilmesine dayanır. Bu programda alışılmış yoga uygulamalarında asana yapısına uygun olarak nefesin dört bölümünün yoga uygulamasında enerjetik etkiyi nasıl farklılaştırdığını öğreneceksiniz.

Chris Chavez ile İleri Seviye Zorunlu

(4-6 Mayıs 2018)  Cihangir Yoga, İstinye

Bu çalışma tüm ileri seviye pratiği olan yoga katılımcılara açıktır. Detaylar çok yakında açıklanacak.

Uluslararası Uzmanlık Programları ve Atölyeler 

Cihangir Yoga, her yıl önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Hangi etkinliklerimizin bu programa dahil olduğunu websitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Cihangir Yoga 300 Saatlik Uzmanlaşma Programı, Yoga Alliance onaylı bir stüdyodan 200 Saat Yoga Uzmanlığı Sertifikası almış olan her öğrenciye açıktır. Kısıtlı sayıda tecrübeli yoga öğrencise de uzmanlarımızın onayı ile alınabilmektedir.

Programımızdaki modüller tekrarlanmaktadır ve uzmanlık programımıza istediğiniz modülden başlayabilirsiniz.

Bu programı her ne kadar 1 yılda tamamlamak mümkün olsa da, kendinize modüller arasında zaman vermeniz öğrendiklerinizi sindirmeniz ve uygulamanız için faydalı olacaktır.

Programı  maksimum 3 yıl içerisinde tamamlayabilirsiniz. 300 Saatlik İleri Seviye Sertifikanız tüm modülleri tamamladığınızda verilecektir.

Program ve modüller hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

Cihangir Yoga: 0539-572 84 37
info@cihangiryoga.com

Biten Modüller :

Mentorluk Programı Sonbahar Dönemi (50 Saat) (Her sene tekrarlanır.)

Program başlangıç tarihi 1 Ekim 2017

Bu programı profesyonel bir stüdyo ortamında gerçek öğrencilerle bir araya gelerek uzmanlık yapabilmeniz için tasarlandı! Sizinle yakından çalışarak 6 aylık bir süre içinde size çeşitli geri bildirimler verecek bir mentor hocanız olacak. Bu program yılda iki kez sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde açılır.

Süre: 6 ay

Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik (Her sene tekrarlanır.) Zorunlu

(17-19 Kasım 2017) Cihangir Yoga, İstinye

Bu İleri Seviye çalışma sadece PRATİK ile ilgilidir.
İleri seviye poz ve sekansları araştırıp, pranayama ve meditasyon pratiğimizi radikal bir şekilde geliştireceğiz.
Bu çalışma tüm ileri seviye pratiği olan öğrencilere açıktır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Yoga Yolu sertifika sürecine dahildir.

Godfrey Devereux ile Mindfulness Pratiği (Her sene tekrarlanır.)

(17 – 22 Kasım 2017) Cihangir Yoga, Cihangir

İpek Soygür ile Sekanslama ( 15 Saat) (Her sene tekrarlanır.)

( 2-3 Aralık 2017 ) Cihangir Yoga, Cihangir

Berivan Aslan Sungur ile 30 saat Yoğun Yin Yoga (30 saat)

(3- 7 Ocak 2018) Cihangir Yoga, Cihangir

Bu yoğun Yin Yoga çalışması, yoga uzmanlığı deneyimi ve/ veya daha önce uzmanlaşma programlarına katılmış olanlara, Yin Yoga’nın geleneği, pratiği ve aktarımı ile ilgili temel unsurlarını ele almak için oluşturulmuştur. Yin Yoga uzmanı olanlar da, kendi bilgilerini derinleştirmek, pekiştirmek ve Berivan Aslan Sungur’un yaklaşımını tanımak için katılabilirler.

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 Saat) – Zorunlu

(17-21 Ocak 2018) Cihangir Yoga, İstinye

Dünyadaki en başarılı yoga uzmanlarından biri aracılığıyla yoga geleneğinin en kuvvetli ve en gizli öğretileri ve meditasyonlarından bazılarıyla tanışacaksınız. Her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı seanslar oluşturmak ve İÇİNİZDEN gelen kuvvetli bir seans gerçekleştirebilmek için kullanacaksınız.

Gül Dirican ile Restoratif Yoga (18 saat)

(10-11 Şubat 2018 ) Cihangir Yoga, Cihangir