Etkinlikler

Cihangir Yoga Pilates Matwork – I Eğitimi (70 saat)


Cihangir Yoga, Cihangir — 12:00 am
aslıhan-header

Cihangir Yoga Pilates Matwork – I Eğitimi (70 saat)

Tarihler: 25-26 Mart, 8-9 Nisan, 22-23 Nisan 2017

Saatler: Cumartesi-Pazar 10:00- 18:00

Yer: Cihangir Yoga, Cihangir

Ücret 1750 TL

Pilatesin temellerinin öğretileceği Pilates Matwork 1 Eğitimi, düzenlediği eğitimlerle Türkiye’de binlerce başarılı Yoga hocası yetiştiren Cihangir Yoga tarafından; Pilates eğitmeni olmak için gerekli temel bilgi ve becerileri kazandırmak üzere hazırlanmıştır. Eğitimi bitiren hoca adayları pilates tekniklerini kapsamlı şekilde öğrenerek, temel seviyede özel ve grup mat dersleri verebilecek egzersiz ve anatomi bilgisine sahip olacaktır.

Cihangir Yoga Pilates Matwork 1 Eğitimi’nde öğrenciler temel mat pilates egzersizlerini ve varyasyonlarını, bunları uygulama ve öğretme metotlarını öğrenirler. Pilates ekipmanları olmadan ya da top, streç bant, pilates çemberi gibi küçük aparatlar yardımıyla da tekniğinizi geliştirerek etkili ve güvenli grup dersleri vermenizi sağlayacak bir giriş eğitimidir. Aynı zamanda Cihangir Yoga Pilates Matwork 2 Eğitimi içinde de bir temel oluşturmaktadır.

Çalışmanın 50 saati bire bir hocayla sınıf buluşmalarından, 20 saati gözlem, pratik ve ödevlerden oluşmaktadır. Pekiştirmeye ve sindirmeye zaman tanıması için 2 aylık bir sürece yayılmıştır.

Mart ayında başlayacak olan eğitimimiz yaklaşık 10 yıldır Pilates ve Yoga dersleri veren tecrübeli hocamız Aslıhan Özeker tarafından veriliyor. Aslıhan klasik ve medikal pilates, yogilates ve yoga alanlarındaki birikimlerini bu eğitimde sentezleyerek aktarıyor.

Eğitimi tamamladığınızda şu konulara hakim olacaksınız

– Pilatesin temel egzersizlerini ve prensiplerini kullanarak etkili dersler oluşturmayı öğrenmek

– Bedeninizi yakından tanıyıp, farklı postürleri analiz edebilme kabiliyeti kazanmak.

– Farklı vücut şekilleri ve fiziksel sorunlar için güvenli egzersizler üretmek ve postural problemlere ait çözümler bulabilmek

– Ders serileri tasarlama prensipleri, birey ve grupların ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre egzersizleri çeşitlendirmek (değişiklikler yapmak)

– Derslere pilates topu, streç bant gibi ufak aparatlar ekleyerek en etkili sonuçlara ulaşmak

– Pilates egzersizlerini temel ve fonksiyonel anatomik prensipler çerçevesinde anlamak

– Core gücü, denge merkezi ve nefesin önemini, tüm egzersizlere uyarlamak

-Vücudun alt bölgesi ve üst bölgesini anatomik olarak incelemek

– Eğitmenliğin temelleri, iletişim becerileri, ses ve vücut dili kullanımına hakim olmak

Eğitime katılmak için pilates yapmayı seviyor olmanız ve herhangi bir sağlık engelinizin olmaması yeterlidir. Pilatesi hobi olmaktan çıkarıp profesyonel bir kariyere başlamak isteyenlerin yanı sıra pilates teknikleri sayesinde bedenini ve kendini daha yakından tanımak isteyenler de bu programa katılabilir.

Aslıhan Özeker Hakkında

Cihangir Yoga’da 10 yıldır pilates ve yoga eğitmenliği yapan Aslıhan, klasik ve medikal pilatesten, yogilatese kadar değişen farklı disiplinlerin önde gelen hocaları ile çalışmıştır. Çeşitli alanlarda ki çok yönlü çalışmalarının birikimlerini öğrencilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde sentezlemektedir. Pilates eğitimlerinin yanı sıra Yoga Terapi, Yin yoga gibi farklı yoga ekollerinde de çalışmalarını ve ileri seviye eğitimlerini sürdürmektedir.

Eğitmen hakkında detaylı bilgi için: http://aslihanozeker.com/

Detaylı bilgi ve kayıt için: Cihangir Yoga: 0539-572 84 37 info@cihangiryoga.com