Etkinlikler

Cihangir Yoga Pilates Matwork – I Uzmanlık Programı


Cihangir Yoga, Cihangir — 10:00 am - 6:00 pm
pilates2_header

Cihangir Yoga Pilates Matwork – I Uzmanlık Programı (İstanbul)

Tarihler: 12-13 Mayıs, 2-3 Haziran, 23-24 Haziran  2018

Saatler: Cumartesi-Pazar 10:00-18:00

Lokasyon: Cihangir Yoga, Cihangir

Ücret: 1950 TL

Pilates uzmanı olmak isteyenlere gerekli temel bilgi ve becerileri kazandırmak üzere hazırladığımız Cihangir Yoga Pilates Matwork Uzmanlık Programımızın ilk aşaması Nisan’da başlıyor!

Cihangir Yoga’da 10 yılı aşkın süredir yoga ve pilates uzmanlığı yapan tecrübeli uzmanımız Aslıhan Özeker, çok yönlü bilgi birikimi ve deneyimini bu programda uzman adayları ile paylaşıyor.

Pilates alanında uzmanlaşmak isteyenlerin yanı sıra bedenini daha yakından tanımak isteyen herkes bu programa katılabilir.

Programın Amacı 

Pilatesin temel bilgilerinin aktarılacağı Pilates Matwork 1 Uzmanlık Programında, düzenlediği programlarla Türkiye’de binlerce başarılı Yoga Uzmanı yetişmesine öncülük etmiş Cihangir Yoga tarafından; Pilates uzmanı olmak için gerekli temel bilgi ve becerileri kazandırmak üzere hazırlanmıştır.

Programı bitiren uzman adayları pilates tekniklerini kapsamlı şekilde deneyimleyerek, temel düzeyde özel ve grup mat pratiği verebilecek seviyede egzersiz ve beden bilgisine sahip olacaktır.

Cihangir Yoga Pilates Matwork 1 Uzmanlık Programı’nda katılımcılar ile temel mat pilates egzersiz teknikleri ve varyasyonları ile bu bilgileri uygulamaya dönüştürme ve başkalarına aktarma metotları paylaşılır. Pilates ekipmanları olmadan ya da top, streç bant, pilates çemberi gibi küçük aparatlar yardımıyla da tekniğinizi geliştirerek etkili ve güvenli grup pratiği vermenizi sağlayacak bir giriş programıdır. Aynı zamanda Cihangir Yoga Pilates Matwork 2 Programı için de bir temel oluşturmaktadır.

Çalışmanın 48 saati birebir uzmanla buluşmalardan ve 22 saati gözlem, pratik ve ödevlerden oluşmaktadır.

Nisan ayında başlayacak olan program yaklaşık 10 yıldır Pilates ve Yoga alanında tecrübeli  uzmanımız Aslıhan Özeker tarafından veriliyor. Aslıhan pilates, yogilates ve yoga alanlarındaki birikimlerini bu programda sentezleyerek aktarıyor.

Programı tamamladığınızda şu konulara hakim olacaksınız:

– Pilatesin temel egzersizlerini ve prensiplerini uygulama ve aktarma metodlarını öğrenmek,

– Bedeninizi yakından tanıyıp, farklı postürleri analiz edebilme kabiliyeti kazanmak,

– Farklı vücut şekilleri ve fiziksel sorunlar için güvenli egzersizler üretmek ve postural problemlere ait çözümler bulabilmek,

– Pratik serileri tasarlama prensipleri, birey ve grupların ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre egzersizleri çeşitlendirmek (değişiklikler yapmak),

– Seanslarda pilates topu, streç bant gibi ufak aparatlar ekleyerek en etkili sonuçlara ulaşmak,

– Pilates egzersizlerini temel ve fonksiyonel beden bilgisi prensipleri çerçevesinde anlamak,

– Core gücü, denge merkezi ve nefesin önemini, tüm egzersizlere uyarlamak,

-Vücudun alt bölgesi ve üst bölgesini anatomik olarak incelemek,

– Uzmanlığın temelleri, iletişim becerileri, ses ve vücut dili kullanımına hakim olmak.

Kimler Katılabilir ? 

Pilateste uzmanlaşıp başkalarına da bu bilgileri aktarmak isteyenler.

Programa katılmak için pilates yapmayı seviyor olmanız ve herhangi bir sağlık engelinizin olmaması yeterlidir. Pilatesi hobi olmaktan çıkarıp profesyonel bir kariyere başlamak isteyenlerin yanı sıra pilates teknikleri sayesinde bedenini ve kendini daha yakından tanımak isteyenler de bu programa katılabilir.

Aslıhan Özeker Hakkında

Cihangir Yoga’da 10 yıldır pilates ve yoga uzmanlığı yapan Aslıhan, pilatesten, yogilatese kadar değişen farklı disiplinlerin önde gelen uzmanları ile çalışmıştır. Çeşitli alanlardaki çok yönlü çalışmalarının birikimlerini katılımcıların ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde sentezlemektedir. Pilates yanı sıra Yoga Terapi, Yin Yoga gibi farklı yoga ekollerinde de çalışmalarını ve ileri seviye uzmanlık programlarını sürdürmektedir.

Uzman hakkında detaylı bilgi için: http://aslihanozeker.com/

Detaylı bilgi ve kayıt için: Cihangir Yoga: 0539-572 84 37info@cihangiryoga.com