Etkinlikler

Cihangir Yoga Staj Programı : Zeyneb Uras ve Chris Chavez’in Yönetiminde (50 Saat)


— All Day
staj-940x345-940x345

Cihangir Yoga Staj Programı : Zeyneb Uras ve Chris Chavez’in Yönetiminde (50 Saat)

Tarih: 2 Nisan 2017

*Staj Programı için son başvuru tarihi 20 Şubat 2017’dır.

Chris Chavez ve Zeyneb Uras yönetimindeki Cihangir Yoga Staj Programı yeni hocalar için paha biçilmez bir tecrübe oluşturuyor. 6 ay boyunca Cihangir Yoga’da staj dersleri vererek ve tecrübeli hocalarla birebir çalışarak hocalık yolunda önemli bir deneyim kazanılıyor. Bu dönem profesyonel olarak çalışmaya başlamak için gereken özgüveni sağlamak açısından önemli bir adımdır. Staj programı deneyimi aynı zamanda Cihangir Yoga’da hoca olma yolundaki eğitim sürecinin önemli bir parçasıdır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu sertifika sürecine dahildir. Staj paketindeki saatler Yoga Alliance saatlerine sayılmaktadır. Staj programına katılabilmek için Cihangir Yoga’da en azından bir hocalık eğitimi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yaşam ve Hocalık Yolu sertifika sürecine dahildir. Her sene Mart ve Eylül ayında başlayan iki staj porgramımız yapılmaktadır.

Kapsamı

1-Staj Dersi Verme: Cihangir Yoga’da 6 ay Staj dersi verme. Ders verme programı toplam 24 adet Cihangir Yoga Staj dersi vermeyi kapsamaktadır.

2-On altı Dinamik Ders Gözlemleme: Yoga Hocalığı yönünde en önemli öğrenimlerden birisi dersleri aktif bir şekilde gözlemlemektir. Dinamik/İnteraktif Gözlem ile Cihangir Yoga hocalarının derslerini gözlemlemek zorunludur.

3- Aktif Geri Bildirim: Cihangir Yoga’da vereceğiniz 24 dersin 2′sine Cihangir Yoga hocalarımızdan katılım sağlanacak ve verdiğiniz dersle ilgili geri bildirimde bulunulacaktır.

4- Buluşmalar: Staj eğitimi boyunca toplam 2 kez tüm staj hocalarının birlikte olacağı toplantılara katılım. Zeyneb Uras ve Chris Chavez öncülüğünde gerçekleşecek olan toplantılarda ders verme ve hocalık konusunda temalar işlenecektir.

5- Chris Chavez ile 2 grup çalışması. Aktif bir şekilde yoga pratiği yapma, ders verme ve geri bildirim alma. Bu grup çalışmasının temelinde ders verme tekniğiniz ile ilgili kişisel geri bildirim alma vardır.

Staj Programı’na başvuru yapmak için info@cihangiryoga.com adresine yazabilirsiniz. Katılımcılar birebir görüşme sonunda seçilecektir.

50 Saat aşağıdaki şekilde dağılmaktadır;

24 saat ders verme

16 saat aktif gözlem

8 Saat grup çalışması

2 saat geri bildirim

* Staj programına katılabilmek için Cihangir Yoga’da en azından bir hocalık eğitimi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve kayıt için: info@cihangiryoga.com
Cihangir Yoga- Cihangir +90 539 572 8437 / 212 243 1993