Etkinlikler

Dylan Werner Yeniden Cihangir Yoga’da!


— 12:00 am
dylan_2018_header

Dylan Werner Yeniden Cihangir Yoga’da!

Tarih: 23-25 Kasım 2018
Yer: 42 Maslak, Ambar Dreamstalk
Fiyat: Tüm Program: 1350 TL, Tek Modül: 285 TL

Güçlü pratiği, zekice hazırlanmış ve farkındalık dolu anlatımı ile dünya çapında yakından takip edilen yoga uzmanı Dylan Werner Kasım’da Cihangir Yoga misafirliğinde Türkiye’de!

Hangi seviyede olursanız olun Dylan ile pratiğinizi geliştirecek ve ilhamla dolacaksınız.

Kontenjanımız kısıtlı, kayıt olmak için lütfen bizimle iletişime geçin. Detaylı bilgi ve kayıt için info@cihangiryoga.com veya  +90 539 572 84 37

Alacağınız saatleri 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programımıza uluslararası uzman atölyeleri kapsamında saydırabilirsiniz.

Atölye Takvimi: 

23 Kasım Cuma

18:30-21:30 Kinetik Yükseliş- İleri Vinyasa Çalışması

24 Kasım Cumartesi

10:00-13:30 El Duruşları Anatomisi

2 saat yemek arası

15:30- 19:00 El Duruşuna Kalkma Serüveni

25 Kasım Pazar

10:00-13:30 Aydınlanmış

2 saat yemek arası

15:30- 19:00 Buddha Palms Yoga

 

Atölye Detayları:

Kinetik Yükseliş
İleri Vinyasa Çalışması

Hareketliliği arttıran, antagonist kas direncini azaltan, bağ dokusal yapışmaları önleyen ve agonistik gücü arttıran miyofasiyal meridyen sekansını takip eden dinamik bir vinyasa çalışmasıdır. Bu, alan farkındalığı, denge ve tüm hareket menzilini kapsayan hareketlerle birleşerek kinetik özgürlüğü geliştirir. İddialı kol dengeleri ve el duruşlarına çıkarken, deneyebileceğiniz varyasyonlar sunulur. Bu pratik sadece fiziksel olmaktan öte, gelişme mücadelesi ile derinlik arasındaki dengeyi araştırırken kendinizi keşfetmenize olanak sağlar.

(3 Saat Vinyasa Dersi) Her seviyeye açıktır.

El Duruşları Anatomisi
El Duruşları Atölyesi

El duruşu korkularımızın üstesinden gelme, öz güveni arttırma, güç ve dengeyi geliştirme, bakış açısını değiştirme, öz ve varoluş ile bağlantıyı derinleştirme yolculuğumuz için ideal bir pozdur. Isınmak için kısa bir pratikten sonra, kasların, kemiklerin ve miyofasiyal meridyenlerin bizi nasıl desteklediğini anlamak için anatominin derinliklerine ineceğiz. Daha sonra, teoriyi pratiğe taşıyarak duruşunuzu, hizanızı ve beden algınızı geliştirerek ideal bir el duruşu için temel teknikleri oluşturacağız. El duruşlarında yeniyseniz de deneyimliyseniz de, bu çalışmadan daha derin bir anlayış ve daha sağlam bir el duruşu ile ayrılacaksınız.

(3.5 Saat Çalışma) Her seviyeye açıktır.

El Duruşuna Kalkma Serüveni

Herhangi bir yönlendirme veya doğru teknik olmadan, el duruşuna kalkmak imkansız bir yolculuk gibi görünebilir, ancak hiza, denge, güç ve teknik bir araya geldiğinde, el duruşuna kalkmak oldukça kolay olabilir. Teorik bilgi ve oldukça spesifik yöntemlerle, partnerli ve partnersiz çalışmalarla, el duruşuna kalkma, ağırlık dağılımı, pelvik hareket ve kalkış hislerini anlayacağız, bu da sizin kendi el duruşu kalkışlarınızda başarılı olmanızı sağlayacak. Ayrıca, karga, turna ve eka pada koundinyasa pozlarından el duruşuna çıkma ve geri inme gibi, pozlar arasında ileri seviye geçişleri deneyimleyeceğiz.

(El duruşunda 15 saniye veya daha uzun kalabilmeniz tavsiye edilir. )

(3.5 Saat Çalışma)

Aydınlanmış
(Meditasyon Atölyesi)

Meditasyon, gerçek doğamızı anlamak amacıyla, çaba sarf ettiğimiz bir noktadan anda olabildiğimiz bir huzura ulaşmamız için, zihnimizi konsantrasyon, berraklık, duygusal olumluluk ve sükunete ulaştıracak şekilde dönüştürücü bir süreçtir. Meditasyon pratiği aynı amaca ulaşmak için birçok farklı teknik, metot ve köken izleyebilir. Bu atölye çalışması Zazen, Samatha ve Vipassana gibi geleneksel Budist meditasyonundan, kalp ritmi meditasyonu ve transandantal meditasyon gibi daha modern tekniklere kadar birçok farklı meditasyon formunu kapsamaktadır. Bu metotlar arasındaki benzerlikler ve farklılıklardan, kısa tarihçelerinden bahsedeceğiz, kendi meditasyon pratiğimize nasıl uygulayabileceğimizi öğreneceğiz. Bu çalışma teori anlatımı ve meditasyon pratiği içerir.

(3.5 Saat Çalışma) Her seviyeye açıktır.

Buddha Palms Yoga

Bu basit aynı zamanda tezat bir şekilde kompleks pratik Qigong, kadim Çin enerji toplama sanatı, Tai Chi, bir çeşit Çin Kung Fu ve Vinyasa Yoga’yı bir araya getirerek, meditasyon ve akıcı hareketler içeren, sağlık, zindelik, fiziksel güç ve berrak bir zihin sağlayan bir sistem sunar. Bu pratik içsel enerjiyi toplarken gevşemeyi vurgular. Tüm bu metot omuzları açarak omurga ve kalçalarda muazzam bir hareketlilik sağlayan akıcı hareketler serisinden oluşan hareketli bir meditasyondur. Bu atölye temel Buddha Palms hareketi ve Qigong meditasyonu ile size Buddha Palms Yoga akışı için bir temel oluşturur. Bu pratik Zazen meditasyonu ve Rav Vast’ın canlı müziği eşliğinde Savasana ile sonlanır.

(3.5 Saat Çalışma)