Etkinlikler

Godfrey Devereux ile Zorlayıcı Anlar için Mindfulness


— 12:00 am
GODFREY_02

Godfrey Devereux ile Zorlayıcı Anlar için Mindfulness

16-20 Kasım
Cihangir Yoga, Cihangir

Tek seans 170 TL
Tüm seanslar (7 seans) 1100 TL (Tüm seanslar için erken ödeme indirimi 900 TL olup 1 Ekim 2019 tarihine kadar geçerlidir.)
Sadece haftasonu (4 seans) 650 TL

Yoga dünyasının tanınan uzmanlarından Godfrey Devereux 15- 20 Kasım tarihlerinde mindfulness üzerine kapsamlı bir çalışma ile Cihangir Yoga’da.

Yoga ve yaşam pratiğinde farkındalığı bir araç olarak kullanmayı öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Her seviyeye açıktır.

Bu atölyeden alacağınız saatleri CY 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programına dahil edebilirsiniz.

PROGRAM

Ekonomik, toplumsal ve iklimsel istikrarsızlık bedende hissedilir. Bunlar açık bir şekilde kabul edilmedikçe ve etkileri sindirilmedikçe, zihin gittikçe daha huzursuz, endişeli ve tutarsız hale gelir. Bu atölye çalışmasında, bireyin üzerinde kontrol sahibi olmadığı birçok dış ve kontrol edilemez krizin yarattığı derin varoluşsal meseleler ele alınılacaktır. Derin zorluklar karşısında açık, sakin ve kararlı bir zihin kurmak ve korumak için gerekli anahtarlar sunulacaktır.

16 Kasım Cumartesi, Eylemdeki Mindfulness
10.00 – 13.00
15.00 – 18.00

Bedeniniz size zihninizi susturmanın, netleştirmenin ve sakinleştirmenin en basit ve somut yolunu sunar. Bu olasılığın yolu hareket ve eylemde ortaya çıkan fiziksel duygulanımlardır. Bu atölye size zihninizi odaklamak ve susturmak için çok basit, güvenli, erişilebilir hareketler ile onları nasıl kullanacağınızı gösterecektir. Bu hareketler yürürken, ayakta dururken, squat yaparken, çömelirken, otururken ve uzanırken yapılacaktır. Bunları yardımsız üst kata çıkabilen herkes yapabilir. Devamlı bir şekilde yapacağınız pratikle net ve sakin bir akla kolayca erişilebileceğiniz yollar gösterilecektir.

17 Kasım Pazar, Sessizlikte Mindfulness
10.00 – 13.00
15.00 – 18.00

Bedeninizin zarif varlığı zihnin huzursuzluğunu topraklamak ve kaynağının istikrarlılığına entegre etmek için benzersiz ve güçlü bir fırsat sunar. Bu atölye çalışması size nefesin ve diğer iç ritimlerin farkındalığını, zihnin huzursuzluğunu dizginlemek üzere nasıl kullanacağınızı gösterecektir. Kaotik ve zorlu yaşam olaylarının yarattığı sıkıntı ve güçlükler sırasında bile bu uygulamaları sürekli tekrar etmek zihninizi yavaş yavaş dengeleyecek ve sessizleştirecektir.

18 Kasım Pazartesi: Dayanışmanın temeli olarak mindful dinleme.
10.00- 13.00

İnsan son derece sosyal bir hayvandır. Nevrotik endişelerimizi ve yargılarımızı bırakacak kadar kendimizi güvende hissedebilmek için güven duyabileceğimiz insanlardan oluşan güvenilir bir ilişkiler ağına ihtiyacımız vardır. Böyle bir ilişkiler ağını geliştirebileceğimiz en güçlü yol ise dinlemeyi öğrenmektir, bu sayede biz de gerçekten işitir hale geliriz. Bunun anahtarı somatik farkındalığın yarattığı derin yakınlıktır. Bu sadece işitmemizi değil, dinlediğimiz kişileri hissetmemizi de sağlar. Bu atölye çalışması başkalarının yanınızda kendilerini güvende hissetmeleri için vücudunuzu nasıl kullanmanız gerektiğini gösterecektir.

19 Kasım Salı: Kendini onaylama olarak mindful iletişim kurmak.
10.00- 13.00

Zihnin derinden kendini bırakacak kadar güvende hissetmesi için işitilebileceğinizi ve işitildiğinizi bilmeniz gerekir. Gerçek anlamda işitilebilmek için önce kendinizin en derinden hissettiklerinizle bağlantıya geçmeniz gerekir. Bunu açık ve dürüst bir şekilde ifade etmek için ise gerekli özgüvene sahip olmak lazımdır. Bu atölye çalışması size hem en derinden hissettiğiniz şeyi bulmak hem de net bir şekilde işitilebilmenize yarayacak basit, net ve somut kelimeleri bulmak için bedeninizi nasıl kullanmanız gerektiğini gösterecek.

20 Kasım Çarşamba: Memnuniyetin anahtarı olarak mindful ilişki.
10.00- 13.00

Her türlü ilişki iki yönlü bir akıştır. İnsanın dinlemesi ve bir başka kişi tarafından işitilmesi gerekir. Anlaşılması gerekir ve anlaması gerekir. Sevilmesi gerekir ve sevmesi gerekir. Bu atölye çalışması, gerçekte hissettiklerinizi, ihtiyaç duyduklarınızı ve istediklerinizi temel alarak tatmin edici ilişkiler kurmak ve geliştirmek için basit protokoller içeren çok basit oyunlar sunacaktır.