Etkinlikler

Godfrey Devereux ile 6 gün


— 10:00 am - 12:00 am
Godfrey_header

Godfrey Devereux ile 6 gün

Tarih: 5- 10 Mayıs, 2017

Yer: Cihangir Yoga,Cihangir

Fiyat: 885 TL

Tek ders: 140 TL

*5 Mayıs Cuma Yoga Aslında Nedir (Ücretsiz sohbet)

*6- 10 Mayıs: Kurs (Her seviyede öğrenciye açıktır. Ücret ve kayıt için bizimle iletişime geçin)

5 Mayıs Cuma 19:00-21:00 – YOGA ASLINDA NEDİR?

Bu araştırmacı sohbet, yoga hakkında her ne düşünüyorsanız ve her neye inanıyorsanız, size meydan okuyacak, sizi netleştirecek, sizi yüzleştirecek, eğlendirecek, size ilham verecek ve sizi harekete geçirecektir.

6 Mayıs Cumartesi 10:00-13:30 – EKLEMLERİ DUYARLI HALE GETİRME

Yoga duruş uygulamasının anahtarı, eklemlerinizin hassaslığıdır. Ne kadar güçlü, esnek ya da deneyimli olursanız olun, eklemlerinizi koruyup beslemek için kaslarınızın gücünden yararlanmanız gerekir. Bu kurs, süregiden uygulamanızda eklemlerinizi koruyabilmeniz için duyarlı hale getirecek bir uygulama boyunca size rehberlik edecektir. Merdiven çıkabilen herkese açıktır.

6 Mayıs Cumartesi 15:00-18:00 – İŞLEVSEL ANATOMİ

Yoga, etkin ve deneysel bir süreçtir. Bilgi ve malumat üzerine dayanmaz. Bedeninizin farkı bölgeleri arasındaki ilişkileri anlayıp hissedebilme becerisine dayanır. Bu kurs, güvenli ve etkili bir yoga duruş uygulaması için gerekli olan İşlevsel Anatomi temellerini size tanıtacaktır. Anatomik ya da fizyolojik bir bilgi birikimi gerekmemektedir; sadece hissetmeye isteklilik yeterli olacaktır.

7 Mayıs Pazar 10:00-13:30 – BACAKLARI GELİŞTİRMEK

Omurgayı desteklemek için bacakları kullanmak yoga duruş uygulamasının belki de en derin meydan okumalarından biridir. İster ayakta, ister oturarak yapılan duruşlar olsun, ister öne eğilmeler, ister uzanmalar ya da ters duruşlar olsun, bacakların yanlış kullanımı omurgaya yük bindirir. Bu kurs ayak, bacak, pelvis ve omurga kaslarını bir arada harekete geçirmek için incelikle oluşturulmuş bir duruşlar serisi kullanacaktır. Merdiven çıkabilen herkese açıktır.

7 Mayıs Pazar 15:00-18:00 – BANDHA’LARA AÇIKLIK GETİRMEK

Bandha’lar yoga duruş uygulamasının sübtil ve ezoterik özünü oluşturur. Bu ders, yedi bandha’nın esas doğasını, yoga duruş uygulamasıyla bağlantısını ve bu bağlantıyı çabasız şekilde kurmanın yolunu netleştirecektir. Herkese açıktır.

8 Mayıs Pazartesi 09:00-12:00 – UJJAYİ NEFESİ

Ujjayi nefesin yatıştırıcı sesi beden bütünlüğünün aleni ifadesidir. Bu bütünlüğün dinamiği eller ve ayaklardan omurgaya doğru kurulduğundan, bedenin merkezi açılır ve boğaz kapanır. Bu kurs Ujjayi nefesin dayandığı beden ve nefes ilişkisini netleştirecektir. Herkese açıktır.

9 Mayıs Salı 09:00-12:30- SOMATİK MEDİTASYON

Somatik Meditasyon, zihni kontrol etmeye uğraşmak yerine, bedenin devamlı ürettiği hisler yoluyla algılanan bedensel zeki mevcudiyete odaklanır. Bu hislerle yakınlık kurmak, zihnin bilme ihtiyacını bilincin zeki, bütünleyici mevcudiyetinin keyfini çıkarma becerisine bırakarak zihni çabasız bir şekilde sessizleştirir. Bu dersler bedeniniz aracılığıyla sizi derin ve çabasız bir meditatif zihne davet edecektir. Herkese açıktır.

10 Mayıs Çarşamba 09:00-12:30 – TANTRİK MEDİTASYON

Tantranın özü cinsellik değil meditasyondur. Yine de aşikar olan ya da olmayan sorunlara yol açmaması için cinsel enerjinin derin gücü bilinçli olarak bütünlenmelidir. Bu dersler cinsel enerjiye meditasyon bağlamında ulaşıp enerjiyi bütünlemenin şifa verici, besleyici ve özgürleştirici olasılıklarını araştıracaktır. Meditasyon hem tek başına hem çiftler halinde yapılacaktır. Herkese açıktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için : Cihangir Yoga: 0539-572 84 37, info@cihangiryoga.com