Etkinlikler

Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 1


— 10:00 am - 5:00 pm
cocukyoga_1

Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 1

Tarih: 16-17 Mart 2019 ve 6-7 Nisan 2019
Saat: 10:00-17:00
Yer: Cihangir Yoga Ankara
Ücret: 2000TL (2 Şubat 2019’a kadar erken ödeme indirimli 1850TL)

Cihangir Yoga’nın sevilen çocuk ve genç yogası uzmanı Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı Ankara’da!

Bu program, çocuklarla ilişki kurabilen, hikayeler ve eğitici oyunlarla çocuklara yoga pozlarını doğru ve etkin şekilde anlatma becerisine sahip uzmanlar yetiştirmeyi amaçlar.

Öğretmenlere, yoga uzmanlarına, ebeveynlere, çocuklarla çalışmak isteyen ve içindeki çocuğu keşfetme yolunda bir adım atmak isteyen herkese açıktır.

Cihangir Yoga, yaşamınızın her aşamasında sizi destekler.

Kayıt ve bilgi için info@cihangiryoga.com adresine e-mail atabilir veya +90 532 471 9030 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

**40 Saatlik YA Onaylı Sertifika alabilmek için Minimum 200 Saatlik YA Onaylı Bir Temel Yoga Uzmanlık Programı bitirmiş olmanız gerekmektedir. 200 Saatlik YA Onaylı herhangi bir Temel Yoga Uzmanlık Programı’ndan mezun olmamış katılımcılar, çocuklarla rahatça herhangi bir kurum ya da okulda çalışabilecekleri katılım sertifikası alırlar.

Program Detayları:

Bu program, öğretmenlere, yoga uzmanlarına, ebeveynlere, çocuklarla çalışmak isteyen ve içindeki çocuğu keşfetme yolunda bir adım atmak isteyen herkese açıktır.
40 saatlik bu program, hem teorik hem de uygulamalı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Program İçeriği:

 • Çocuk yogası nedir ve yetişkin yogası ile arasındaki farklar nelerdir?
  Herhangi bir rekabet ortamının olmadığı seanslarda, yoga pozlarını çocuklara doğru biçimde aktarmak ve onları yogayla tanıştırmak;
 • Yoga pozlarını, hikayeler ve eğitici oyunlar aracılığıyla çocuklara öğretmek;
 • Çocuk yogası seans planı hazırlamak;
 • Çocuklarda odaklanma ve dikkat süresini geliştirebilmek adına yapılacak egzersizler ve nefes çalışmaları;
 • Çocuk yogası seanslarındaki zihinsel, bedensel, psikolojik hedefler ve kazanımlar nelerdir?
 • Okul yaşamına destek olarak yogayı nasıl kullanabiliriz?
 • Sınıf İdaresi
 • Felsefe ve etik kurallar
 • Nefes egzersizleri
 • Gevşeme teknikleri
 • Çocukluk dönemi fizyolojisi ve anatomi

Program ile ilgili önemli koşullar:

-Uzmanlık Programı minimum 10 Kişinin katılımıyla  açılır.

-40 Saatlik YA Onaylı Sertifika alabilmek için Minimum 200 Saatlik YA Onaylı Bir Temel Yoga Uzmanlık Programı bitirmiş olmanız gerekmektedir.

-200 Saatlik YA Onaylı herhangi bir Temel Yoga Uzmanlık Programı’ndan mezun olmamış katılımcılar, çocuklarla rahatça herhangi bir kurum ya da okulda çalışabilecekleri katılım sertifikası alırlar.

-Uzmanlık Programına tam katılım sağlandığında, ödevler ve stajlar tamamlandığında katılımcı sertifikayı alabilir.

Kimler Katılabilir?

-Katılımcının minimum 3 Aylık (Minimum 5-10 Seans Başlangıç seviyesi) yoga deneyimi olması gerekmektedir.

-Bu koşul Uzmanlık Programı sürecinde ya da sonrasında da bir ay içinde tamamlanabilir.

 

Kayıt ve bilgi için info@cihangiryoga.com adresine e-mail atabilir veya +90 532 471 9030 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İçerikle ilgili sorularınız için uzmanımıza gokceakyildiz1@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

GÖKÇE C. AKYILDIZ kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama, Tiyatro Stüdyo gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış ve Uluslararası Tiyatro Festivallerine katılmıştır.

2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve  Çocuk Yogası Uzmanlık Programı’nı tamamlamıştır.

Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Uzmanlığı ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu

yapmış olup; Ted Rönesans Koleji’nde ; Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; İstek Vakfı Atanur Oğuz Anaokulu ve İlkokulu’nda;

Darüşşafaka Okulları’nda, KemerKids Garden’da ve Montessorri Coop Akatlar’da   Çocuk Yogası ve Anne-Çocuk Yogası seansları vermiştir.

BÜMED Merak Eden Çocuk İlkokulu’nda halen Çocuk Yogası Atölyeleri’ne devam etmektedir.

2013 yılından beri ‘Özel İhtiyacı Olan Çocuklarla’ (Otizm, Serebral Palsi, Down Sendromu) çalışmakta olup, yoga ile onlara bir alan açmaya ve destek vermeye devam etmektedir.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Uzmanlık Program’nı Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık Programı’nı Berivan Arslan Sungur ile; 100 saatlik Yoga Terapi Ve Anatomi Uzmanlık Programı’nı Banu Çadırcı ile Cihangir Yoga’da tamamlamıştır.

2017-2018 Aralık/Ocak’ta Görkem  Dizdar ile Gelişimsel Kinesiyoloji Eğitimi’ni (1,2 ve 3. Modül) ; Ekim 2018’de ‘Çocuklar için Mindfulness Eğitimi’ ni Eline Snel ve Sepin İnceer ile tamamlamıştır.

Çocuk Yogası, Hamile Yogası ve Yin Yoga seanslarına halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup;

2014 Senesi’nden beri Annezen ,Yoga 8 Nişantaşı, Yogakioo ve Nefess Yoga’da Çocuk Yogası Uzmanlık Programları gerçekleştirmektedir.