Etkinlikler

Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 2 


— 10:00 am - 5:00 pm
cocukyoga_2

Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 2

Tarih: 20-21 Nisan 2019 ve 4-5 Mayıs 2019
Saat: 10:00-17:00
Yer: Cihangir Yoga Ankara
Ücret: 2200TL (22 Mart 2019’a kadar erken ödeme indirimli 2000TL)

Cihangir Yoga’nın sevilen çocuk ve genç yogası uzmanı Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası Uzmanlık Programı 2. Modülü Ankara’da başlıyor!

Bu programda, gençlerin ergenlikte yaşadıkları ikilemler, hormonal değişimler ve kişiliklerinin oturmaya başlaması ile artan stresle baş edebilmeleri için yogayı bi araç olarak kullanmayı öğreneceğiz.

Birinci modülü tamamlayan herkes bu çalışmaya katılabilir.

Cihangir Yoga, yaşamınızın her aşamasında sizi destekler.

Kayıt ve bilgi için info@cihangiryoga.com adresine e-mail atabilir veya +90 532 471 9030 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Program Detayları:

Gençler, gerek ergenlik döneminin getirdiği büyük değişimler, gerek eğitim ve sınav sisteminin üzerlerinde yarattığı baskı sebebiyle kendilerini daha fazla stres altında hissedebilirler.

Gençlerin ergenlikte yaşadıkları ikilemler, okul hayatı, arkadaşlık ilişkileri, hormonal değişimler, kişiliklerinin oturmaya başlaması, özellikle meslek seçimi konusunda gelecekleriyle ilgili vermeleri gereken kararlar  ve sorumluluklarının artması gibi etmenler yaşadıkları stresi arttıran önemli nedenlerdir.

Bu durumlar sebebiyle yükselen stres, kaygı, öfke, korku gibi olumsuz etkileri olan duygularla baş etmede yoga, gençler & ergenler için de etkili bir araçtır.

İşte bu Uzmanlık Programında, hem gençlik/ergenlik dönemindeki yaşanan fiziksel, zihinsel ve de psikolojik değişimlere odaklanmanın yanısıra ‘Özel İhtiyaçlı Çocuklar İçin Yoga’ ve ‘Çocuklar İçin Mindfulness’ kavramlarıyla da tanışmış olacağız.

Program İçerikleri:

-Çocukların sınav heyecanlarının, kaygılarının ve streslerinin doğru nefes alma egzersizleri, nefes teknikleri ve yoga çalışmalarıyla nasıl desteklerim?

-Dikkat eksikliği & konsantrasyon bozukluğunu nasıl en aza indirgeyip, çocukların odaklanmalarını arttırırım?

-Nefes çalışmaları ve eşli yoga ile ilişkilerindeki güven duygularını nasıl pekiştirebilirim?

-Nefes teknikleriyle öfke ve stres kontrolü sağlamalarına nasıl yardımcı olurum?

-Bedensel zekâlarını ve duygusal becerilerini geliştirmeyi yoga ile nasıl desteklerim?

-Yaratıcılıklarını geliştirmeyi, denge ve esnekliklerini arttırmayı yoga aracılığı ile nasıl öğretirim?.

-Yoga ile bireysel ve sosyal farkındalık seanslarımda nasıl sağlayabilirim?

-Bir seans planı nasıl hazırlarım?

-Meditasyon Uygulamaları

-Gevşeme teknikleri

-Oyunlar, el becerileri, müzik , vb yan elementleri hazırladığın seans planına entegre etmek.

-Yaş gruplarına uygun olarak uygulanacak dikkat ve konsantrasyon çalışmaları

– Duyguların önemi ve ifade etme çalışmaları

– Karma kavramının önemi ve anlatımı

– Yoganın temelini oluşturan Yama ve Niyamalar

– Felsefe ve etik kurallar

  • Sınıf İdaresi
  • Ergenlik Dönemi Fizyolojisi ve Anatomi
  • Özel İhtiyacı Olan Çocuklar İçin Yoga

– ‘Çocuklar İçin Mindfulness’ Kavramı Nedir?

  • Yaratıcı Düşünme Teknikleri
  • Derslerde Malzeme Kullanımı ve Önemi

Kimler Katılabilir?

-Bu programa katılabilmek için 1. Modülü tamamlamış olmanız gerekmektedir.

-200 Saatlik  YA Onaylı herhangi bir Temel Uzmanlık Programı’ndan mezun katılımcılar

-95 Saatlik Çocuk Yoga Alliance  Sertifikasını, uzmanlık programını eksiksiz tamamlayıp, ödevleri ve stajları tamamladıkları takdirde almaya hak kazanırlar.

-Herhangi bir 200 Saatlik YA Onaylı Temel Yoga Uzmanlık Programı tamamlamamış katılımcılar, çocuklarla herhangi bir kurum ya da okulda rahatça çalışabilecekleri Katılım Sertifikasını, uzmanlık programını eksiksiz tamamlayıp, ödev ve stajlarını tamamladıkları takdirde almaya hak kazanırlar.

Kayıt ve bilgi için info@cihangiryoga.com adresine e-mail atabilir veya +90 532 471 9030 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İçerikle ilgili sorularınız için uzmanımıza gokceakyildiz1@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

GÖKÇE C. AKYILDIZ kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama, Tiyatro Stüdyo gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış ve Uluslararası Tiyatro Festivallerine katılmıştır.

2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve  Çocuk Yogası Uzmanlık Programı’nı tamamlamıştır.

Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Uzmanlığı ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu

yapmış olup; Ted Rönesans Koleji’nde ; Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; İstek Vakfı Atanur Oğuz Anaokulu ve İlkokulu’nda;

Darüşşafaka Okulları’nda, KemerKids Garden’da ve Montessorri Coop Akatlar’da   Çocuk Yogası ve Anne-Çocuk Yogası seansları vermiştir.

BÜMED Merak Eden Çocuk İlkokulu’nda halen Çocuk Yogası Atölyeleri’ne devam etmektedir.

2013 yılından beri ‘Özel İhtiyacı Olan Çocuklarla’ (Otizm, Serebral Palsi, Down Sendromu) çalışmakta olup, yoga ile onlara bir alan açmaya ve destek vermeye devam etmektedir.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Uzmanlık Program’nı Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık Programı’nı Berivan Arslan Sungur ile; 100 saatlik Yoga Terapi Ve Anatomi Uzmanlık Programı’nı Banu Çadırcı ile Cihangir Yoga’da tamamlamıştır.

2017-2018 Aralık/Ocak’ta Görkem  Dizdar ile Gelişimsel Kinesiyoloji Eğitimi’ni (1,2 ve 3. Modül) ; Ekim 2018’de ‘Çocuklar için Mindfulness Eğitimi’ ni Eline Snel ve Sepin İnceer ile tamamlamıştır.

Çocuk Yogası, Hamile Yogası ve Yin Yoga seanslarına halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup; 2014 Senesi’nden beri Annezen ,Yoga 8 Nişantaşı, Yogakioo ve Nefess Yoga’da Çocuk Yogası Uzmanlık Programları gerçekleştirmektedir.