Etkinlikler

Gül Dirican ile Döngüsel Meditasyon Atölyesi


Cihangir Yoga, Cihangir — 5:00 pm - 6:00 pm
GUL_HEADER

Gül Dirican ile Döngüsel Meditasyon Atölyesi

Tarih: 22 Ekim 2017
Saat: 17:00 – 18:00
Lokasyon: Cihangir Yoga, Cihangir
Ücret: 60 TL

Döngüsel meditasyon, zihnin meditasyon yapması için gerekli koşulları aktif yoga pozlarıyla hazırlayan rehberli bir meditasyondur.

Siz de bu farklı meditasyon tekniğini Gül Dirican ile deneyimlemek isterseniz 22 Ekim’de Cihangir Stüdyomuzda buluşalım.

Meditasyon’a iki müzisyen Burak Tamer ve Berna Göl de canlı performansları ile katılıyorlar.

Döngüsel meditasyon, zihni ve bedeni her gün maruz kaldığı yoğun koşullanmaların dışına çıkararak yaratıcı bir sürece bırakmak için uygulanan bir tekniktir.

H.R. Nagendra’nın geliştirdiği Döngüsel Meditasyon, Mandukya Uphanishad’a, antik bir metne dayanır.
Bu atölyede aktif yoga pozlarının her anı rehberle birlikte yapılarak zihnin meditasyona hazırlanması amaçlanıyor.
Çalışmanın ilk yarısındaki aktif yoga pozları bedende var olan enerjinin ve nefesin rahatça akması için hazırlanmış basit hareketlerden oluşuyor. İkinci yarısında ise yere yatılarak nidra yapılıyor. Bütün uygulama bir metnin rehberliğinde devam ediyor.

Cihangir Yoga’nın Cihangir şubesinde düzenlediğimiz Döngüsel Meditasyon’a iki müzisyen Burak Tamer ve Berna Göl “ses denizi” yapmak üzere canlı performansları ile eşlik ediyorlar.
Bu uygulamaya herkes katılabilir.

Lütfen, rahat kıyafetlerinizle gelin. Eğer omurganızda sizi zorlayan bir ağrınız varsa uygulamadan önce mutlaka bildirin, meditasyonu rahatça yapabilmeniz için destek araçlar kullanabiliriz.