Etkinlikler

Gül Dirican ile Restoratif Yoga


Cihangir Yoga, Cihangir — 10:30 am - 6:00 pm
GUL_restoratif_HEADER

Gül Dirican ile Restoratif Yoga

Tarih: 10-11 Şubat
Saat: 10:30-18:00
Lokasyon: Cihangir Yoga, Fındıklı
Fiyat: 850 TL

Cihangir Yoga’nın deneyimli uzmanlarından Gül Dirican ile beklenen Restoratif Yoga Programımız  Şubat ayında başlıyor.

Bu haftasonunda yardımcı malzemeler eşliğinde bedenin dinlenirken güçlenmesi ve stresten arınarak yenilenmesine yönelik teknikler öğreneceksiniz.  Edindiği bilgileri kendi yoga çalışmalarında kullanmak isteyen herkes katılabilir.

Bu çalışmadan alacağınız saatler, Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programı’na dahildir.

Restoratif Yoga Nedir?

Restoratif yoga, yardımcı araçlarla bedenin dinlenirken güçlenmek, stresin azaltılarak, iç organlar, omurga ve iskelet sisteminin yenilenmesi için uygulanır.

Pozlar sayesinde zihnin rahatlaması, bedende etkisini gösterir, enerji seviyesini yükseltir. Yoğun yoga pratiği yapanların sık sık uyguladığı bu sistem, her beden ve yaş grubuna uygundur.

Iyangar ilk yogilerden etkilenerek geliştirdiği yardımcı araçlar sayesinde, pozların eforsuzca yapılabilmesini sağladı ve ardından modern dönemde bir çok uzman yeni yaklaşımlar ve pozlar geliştirdi.

Nefes teknikleriyle desteklenen restoratif yoga sırt, boyun, kalça, omurga, sinir sistemi, lenf yolları, ve kan dolaşımın da tazelenmeyi sağlayacak serilerden oluşmaktadır. Bu uzmanlaşmada bir saatlik genel bir uygulama, işlevsel ( sırt, uyku problemleri, stress gibi) bölümler, prop kullanımı, mantığı, nidra, chakra ve vayularla ilgili yardımcı çalışmaları içermektedir.

1.Gün: genel uygulama, anatomic yaklaşım, prop kullanımı, nefes teknikleri ve nidra, uygulama
2. Gün: Açılış serileri, işlevsel kısa restoratif yoga serilemeleri, chakra nidra ve vayu çalışmaları ve uygulama.