Etkinlikler

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama İçinde Ayurveda


Cihangir Yoga, Cihangir — 10:30 am - 6:00 pm
konstantinos_header

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama İçinde Ayurveda 

Tarih: 9 -11 Mart 2018

Lokasyon: Cihangir Yoga, Fındıklı

Saat: Cuma 18:30-21:30 Cumartesi-Pazar 10:30-18:00

Fiyat: 1050 TL (Erken ödeme indirimli: 850 TL, 20 Şubat’a kadar)

Yoga ve Ayurveda’nın bir araya geldiği ve yoga uzmanlarına yepyeni bir bakış açısı kazandıran Uygulama içinde Ayurveda çalışması Mart ayında yeniden Cihangir Yoga’da.

Bu çalışmada Pancha Mahabhhutas ya da Ayurveda’daki tanımıyla 5 Element üzerine çalışmak için benzersiz bir fırsat yakalayacaksınız. Bu kadim öğretiler ışığında yogayı hayata adapte etmenin ve dengeli, mutlu bir bedenin olasılıklarını keşfedeceksiniz.

Yoga’yı hayatına dahil etmiş tüm katılımcılara açıktır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programı’na dahildir.

Konstantinos bu çalışma ile katılımcılara bilgiyi uygulama aracılığıyla edinme imkanı sunuyor ve bilgi edinmeye deneysel bir yaklaşım kazanmanızı sağlıyor. Her şeyden önce, dünyayı Yoga ve Ayurveda bakış açısından “görme” becerisi ve bilgisi kazanma fırsatı sunuyor.

Bedene denge, bütünlük ve esenlik getirecek çalışmalar yaparken, uygulamayı bu felsefi öğretileri hayata taşımanın bir yolu olarak kullanacaksınız.

Ayurveda’yı yoga pratiklerinize katmak ve katılımcılara kendi beden tiplerine dair, Ayurveda ile doğanın 5 elementinin günlük yaşamla bağlantısına dair daha derin bir anlayış sunmakla ilgili bilgi edineceksiniz. Buna ek olarak, özel pratik vermeyi, yoga katılımcılarının kendilerine has fiziksel ve zihinsel şartlarına uygun kişisel bir uygulama geliştirmelerinde onlara yardım sunmakla ilgili bilgi edineceksiniz.

Bu programda neler kazanacaksınız?
– Herkese açık yoga pratiklerini 3 doshayı dengelemek için düzenlemek
– Serilemeleri ve akışları 5 elemente ve mevsimlere göre yapılandırmak
– Ayurvedik ilkeleri uygulayarak özel pratik oluşturmak
– 5 pranayı özel uygulamalar için kullanabilmek
– Pranayama ve meditasyonu doshalardaki dengesizliklere hitap edecek şekilde kullanabilmek
– Ayurvedik diyetin ilkeleri
– Bilgilerin derinleştirilmesi ve kişisel bakımınızda Ayurvedik yaşam tarzının araçlarını kullanabilmek

Tüm ileri seviye pratiği olan katılımcılara açıktır ve Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programına dahildir.

Daha fazla bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@cihangiryoga.com veya
Cihangir Yoga, İstinye +90 212 2771190

Türkiye- Ayurveda Referansları

Irem Gunay:

Konstantinos taa 1990’larda Yoganın anavatanı Hindistan’da yolculuğuna başlamış ve o zamandan beri biriktirdiği derin bilgisi çok etkileyici. Cihangir Yoga’da “Yoga Pratiğinde Ayurveda” workshopında, Konstantinos ile 5 gün birlikte vakit geçirdiğim için kendimi şanslı hissediyorum.Tarzını şöyle tarif edebilirim: Zarif, esprili, yaratıcı, bilgi dolu, cana yakın. Sınıfta alanı sağlam ve güçlü olduğu kadar mütevazi ve dengeli bir duruş ile koruyor. Öyle ki her sefer ondan keşfedilecek bir şeyler çıkacağını görebiliyorum. Ayrıca, Yoga’ya Ayurveda yaklaşımı çok iyi bir araç. Yepyeni bir diyara dalıyorsunuz…

Ayşe Onursal:

Sevgili Konstantinos,

Bu aksam uzeri programı tamamlayip ciktigimizdan beri dogru kelimeleri bir araya getirip hissettiklerimi ifade etmenin yollarini ariyorum. Sanirim kullanabilecegim en dogru kelime paylastiklarimizin cok “uyandirici” olusuydu. Sadece hislerim, duyularim ve bilincim degil, kalbim de acildi ve hafifledi. Bu hafiflemenin nedeni “vata” tipi olup havayi cok sevmemden kaynakli degil, ogretilerinin ruhuma dokunmasi ve beni aydinlatmasi.
Binlerce tesekkur.