Etkinlikler

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama İçinde Ayurveda


Cihangir Yoga, Cihangir — 10:30 am - 6:30 pm
konstantinos_header

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama İçinde Ayurveda

Tarih: 1-3 Mart 2019
Yer: Cihangir Yoga, Cihangir
Saat: 10:30-18:30
Fiyat: 1350 TL (Erken ödeme indirimli: 1100 TL, 15 Şubat’a kadar)

Yoga ve Ayurveda’nın bir araya geldiği ve yoga uzmanlarına yepyeni bir bakış açısı kazandıran Uygulama içinde Ayurveda çalışması Mart ayında yeniden Cihangir Yoga’da.

Bu çalışmada Pancha Mahabhhutas ya da Ayurveda’daki tanımıyla 5 Element üzerine çalışmak için benzersiz bir fırsat yakalayacaksınız. Bu kadim öğretiler ışığında yogayı hayata adapte etmenin ve dengeli, mutlu bir bedenin olasılıklarını keşfedeceksiniz.

Tüm ileri seviye pratiği olan yoga katılımcılarına açıktır. Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programı’nın opsiyonel modülleri arasındadır.

Konstantinos bu çalışma ile katılımcılara uygulama aracılığıyla öğrenme imkânı sunuyor ve öğrenmeye deneysel bir yaklaşım kazanmanızı sağlıyor. Her şeyden önce, dünyayı Yoga ve Ayurveda bakış açısından “görme” becerisi ve bilgisi kazanma fırsatı sunuyor.

Bedene denge, bütünlük ve esenlik getirecek çalışmalar yaparken, uygulamayı bu felsefi öğretileri hayata taşımanın bir yolu olarak kullanacaksınız.

Ayurveda’yı yoga seanslarınıza katmayı, katılımcılara kendi bedentiplerine dair, Ayurveda ve doğanın 5 elementinin günlük yaşamla bağlantısına dair daha derin bir anlayış sunmayı öğreneceksiniz. Buna ek olarak, özel seans vermeyi, yoga öğrencilerinin kendilerine has fiziksel ve zihinsel şartlarına uygun kişisel bir uygulama geliştirmelerinde onlara yardım sunmayı öğreneceksiniz.

Bu programda neler kazanacaksınız?

– Herkese açık yoga seanslarını 3 doshayı dengelemek için düzenlemek
– Serilemeleri ve akışları 5 elemente ve mevsimlere göre yapılandırmak
– Ayurvedik ilkeleri uygulayarak özel seans oluşturmak
– 5 pranayı özel uygulamalar için kullanabilmek
– Pranayama ve meditasyonu doshalardaki dengesizliklere hitap edecek şekilde kullanabilmek
– Ayurvedik diyetin ilkeleri
– Bilgilerin derinleştirilmesi ve kişisel bakımınızda Ayurvedik yaşam tarzının araçlarını kullanabilmek

Tüm ileri seviye pratiği olan öğrencilere açıktır. Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programının opsiyonel modülleri arasındadır.

Daha fazla bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@cihangiryoga.com veya
Cihangir Yoga, İstinye +90 212 2771190

Türkiye- Ayurveda Referansları

Irem Gunay:

Konstantinos taa 1990’larda Yoganın anavatanı Hindistan’da yolculuğuna başlamış ve o zamandan beri biriktirdiği derin bilgisi çok etkileyici. Cihangir Yoga’da “Yoga Pratiğinde Ayurveda” workshopında, Konstantinos ile 5 gün birlikte vakit geçirdiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Hocalık tarzını şöyle tarif edebilirim: Zarif, esprili, yaratıcı, bilgi dolu, cana yakın. Sınıfta alanı sağlam ve güçlü olduğu kadar mütevazi ve dengeli bir duruş ile koruyor. Öyle ki her sefer ondan öğrenecek bir şeyler çıkacağını görebiliyorum. Ayrıca, Yoga’ya Ayurveda yaklaşımı hocalık için çok iyi bir araç. Öğrenci için yepyeni bir diyara dalıyorsun…

Ayşe Onursal:

Sevgili Konstantinos,

Bu aksamuzeri egitimi tamamlayip ciktigimizdan beri dogru kelimleri bir araya getirip hissettiklerimi ifade etmenin yollarini ariyorum. Sanirim kullanabilecegim en dogru kelime paylastiklarimizin cok “uyandirici” olusuydu. Sadece hislerim, duyularim ve bilincim degil, kalbim de acildi ve hafifledi. Bu hafiflemenin nedeni “vata” tipi olup havayi cok sevmemden kaynakli degil, ogretilerinin ruhuma dokunmasi ve beni aydinlatmasi.
Binlerce tesekkur.