Etkinlikler

Yoga ve Müzik Dolu Muhteşem Bir Hafta Sonu


Cihangir Yoga, İstinye — 12:00 am
Saul_david_header

Yoga ve Müzik Dolu Muhteşem Bir Hafta Sonu!

(Yoga- Kirtan- Müzik- Meditasyon bir arada!)

Master Yogi,  Hatha Yoga, Ayurveda, Bhakti Yoga, Tantra Yoga gibi bir çok alanda derin tecrübeye sahip Saul David Raye’i 13-15 Temmuz 2018 tarihlerinde Cihangir Yoga’da ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bu yaz takviminizi şimdiden bu çok özel konuğumuz için ayırın.

İlk kez Türkiye’ye gelecek olan Saul David Raye özgün ve kalp merkezli öğretisi ile 25 yılı aşkın bir süredir dünyanın bir çok farklı ülkesinde binlerce kişiye ilham kaynağı olmuştur. Saul, düzenlediği yoga ve ruhsal gelişim atölyelerinde  kişilere kendi içlerindeki güç ve içsel gerçeklikleriyle derinden bağlantı kurmaları için güvenli bir alan yaratır.

Çok özel bu haftasonunda aynı zamanda Kirtan sanatçısı olan Saul David Raye’e deneyimli müzisyen Jim Beckwith eşlik edecek. 15 Temmuz Cumartesi akşamı Saul David Raye ve Jim Beckwith Kirtan müzikleri ile, Lemongrass sağlıklı yemekleri ile istinye stüdyomuzda adeta bir yaz şöleni sunacaklar.

Tarih: 13-15 Temmuz 2018

13 Cuma   19:30-22.00 (Yoga Pratiği)
14 Cumartesi   13:00-15.30 (Yoga Pratiği) ve 18:30-21.00 (Kirtan ve Yemek)
15 Pazar. 13:00-15.30 (Yoga Pratiği)

Lokasyon: Cihangir Yoga, İstinye’de Yoga, Kirtan, Kalp, Derin Çalışmalar ve Lemongrass’da harika yemekler bir arada.

Ücret: 510 TL (14 Haziran’a kadar erken ödeme indirimli fiyat 450TL) (Cuma, Cumartesi, Pazar yoga atölyesi. Cumartesi akşamı yemekli Kirtan bu fiyata dahildir. Tüm programa gelemiyorsanız, tek atölye başına 140 TL ve cumartesi akşamı Kirtan+Yemek için 90 TL ödeme yaparak katılabilirsiniz.)

Program Detayları 

Hem bireysel hem de toplu olarak büyük bir uyanış ve dönüşüm yaşadığımız zamanlardan geçiyoruz. Her birimizin uyanışı, iyileşmesi ve içindeki öz yaşam kaynağı ile yeniden bağlantıya geçmesi ile ihtiyaç duyulan değişimin ta kendisi haline geliriz. Yoga, bütünlüğün kadim bir teknolojisidir.  Yaşamın kaynağı, sevgi ve hakikat ile yeniden bağlantıya geçmemizi sağlar. Hem kadim bilgeler hem de modern tıbba göre,  kalbin yaşamın merkezi olması ve derin bilincimizin konumlandığı yer olması itibariyle özel bir yeri vardır.

Yoga, bhakti + tantra,  kalp merkezli yoga asana uygulamaları, nefes, meditasyon, şarkı söyleyerek ve müzikle hep birlikte olacağımız bu etkileyici ve derin çalışmalarda siz de bize katılın! Baldan Kalp çalışmaları bizi orijinal ruhumuza ve içinde iyileşen tatlılığa dönüştürür.

Yoga pratikleri, kısa bir dharma konuşması ve usta müzisyen ve ses terapisti Jim Beckwith ile canlı müzik eşliğinde yapılacaktır.

Atma Kirtan / Ecstatic Chant; Saul, Jim ve özel konuklar eşliğinde interaktif bir mantra müziği konseridir.

Her seviyeden katılımcıya açıktır.

13 Temmuz Cuma Gecesi 19:30-22.00

Uyanan Kalp! – Canlı Müzik ile Master Yoga Sınıfı

Yoga ve fizik, bize evrenin bir enerji devamlılığı olduğunu ve sürekli devam eden bir evrimleşme ve uyanışın içinde olduğunu kanıtlar. Biz bu sürecin önemli bir parçasıyız ve her şeye bağlıyız. Eski yazıtlara göre, hayat ruhun yolculuğudur ve amacı uyanıştır. Bu atölye, kalp ve ruh merkezli yoga asana pratikleri, nefes ve meditasyon uygulamaları ve şarkılarla her birimizin içindeki uyanmaya hazır kalbi desteklemeye odaklanacaktır. Beden, zihin ve ruh için keyifli bir yoga ve müzik deneyimi sizi bekliyor!

14 Temmuz Cumartesi 13:00-15:30

Prana Shati – Soul Sadhana

Eski yogi öğretilerine göre, Prana ruhun kapısıdır – O her şeyin annesidir, iç öğretmendir, tüm varlıklara yaşam, devamlılık ve bilinç verir. Antik Yoga prana merkezlidir. Bu atölye, prana’nın (yaşam enerjisi) akışını uyandırmak, güçlendirmek ve prana’nın sezgisel mantığıyla bağlantı kurmak ve içinizdeki sonsuza açılan geçidi görmek için gereken öğretileri ve uygulamaları paylaşacaktır. Tüm seviyelere açıktır

Prana tabanlı asana pratiği, nefes egzersizleri, meditasyon ve canlı müzik.

14 Temmuz Cumartesi 18:30-21:00

Atma Kirtan / Ecstatic Chant ; Saul David Raye, Jim Beckwith ve sürpriz misafirler

Büyüleyici bir müzik eşliğinde ilham alıp, ilham vereceğimiz ve kalbinize yeniden bağlanacağımız bu çok özel akşamda siz de bize katılın. Atma Kirtan; antik mantraları, iyileştirici şarkıları, doğu ve batı enstrümanlarını ve kalp bağlantısını birleştiren bir deneyim yaşatır ve bu deneyimle hayatınızla derin, ham ve coşturucu bir bağlantı yaşama imkanı yakalarsınız.

Dans, meditasyon ve dualar… hepsi ruhumuzdan akarak bizi kelimelerin ötesindeki bir alana taşır. OM…

15 Temmuz Pazar 13: 00-15: 30

Kalbin Düğümlerini Çözme: Yoga ve Meditasyon

Kutsal bilgelik gelenekleri ve kuantum bilimi, ruhsal kalbin varlığımızın merkezi olduğunu ve ruhsal kalbin tüm kutupların çözüldüğü ve özümüzün yaşadığı yer olduğunu doğrular. Bu atölye;  yoga geleneğinin kalbini, yoga ve derin meditasyonun temel öğretilerini ve ilhamını bir araya getirerek size sunar. Kalbin düğümlerini çözme pratiğinde siz de bize katılın.

Bu çalışma pratik, öğretiler ve canlı müzik içerir.

Saul David Raye Kimdir?

Saul David Raye bir öğretmen, şifacı, müzisyen ve ruhani aktivisttir. Ailesiyle birlikte Los Angeles’ta yaşamakta ve orada ortak kurucusu olduğu Mandala Center’da haftalık dersler vermektedir.

Hatha Yoga, Ayurveda, Bhakti, Tantra, Thai Masajı, Pranik Şifa, Şamanizm ve diğer yerli pratikleri ile ilgili çalışmalarından etkilenmiştir ve 25 yılı aşkın bir süredir pratik yapmakta ve öğretmektedir.

Saul, modern arayışlar için kadim bilgelik öğretilerini hayata getirir ve öğrencilerin kendi özgün güçleri, ruhu ve gerçekleriyle derinden bağlantı kurmaları için güvenli bir alan yaratır. Saul’un otantik ve kalp merkezli öğretisi, dünyadaki birçok öğrenciye ve öğretmene örnek olmuştur ve onları etkilemiştir.

20 yılı aşkın bir süredir hem ABD’de hem de dünya genelinde konferanslar, festivaller ve inzivalar düzenlemiştir ve beden-ruh alanında ileri gelen birçok aydınla birlikte çalışmıştır. Bir sanatçı olarak, dünya mantra müziği albümü çıkararak, 2 şarkısıyla (10,000 Suns Music for Healing, Peace + Awakening) iTunes listelerinde 3 ve 4 numaraya yerleşmiştir. Birçok yoga merkezinde ve festivalde performanslar vermiş ve çalışmalarını öğretmen eğitimleri, atölyeler, sınıflar, kutsal geziler, inzivalar ve kutsal müzik ile paylaşmaya devam etmektedir.