Etkinlikler

Saul David Raye ve Jim Beckwith ile Uyanan Kalp


— 10:00 am - 10:00 pm
2-mayis-website-header-davidsaulraye

Saul David Raye ve Jim Beckwith ile Uyanan Kalp

(Saul David Raye ve özel konuğu müzisyen Jim Beckwith ile Dönüşüm Zamanları için Yoga, Meditasyon ve Mantralar)

Tarih: 5 – 7 Temmuz 2019

Fiyat: Tüm haftasonu: CY üyeleri için 600 TL, Üye olmayanlar için 680 TL (30 Mayıs’a kadar erken ödeme indirimli 540 TL) Tek seans: CY üyeleri için 150 TL, Üye olmayanlar için 170 TL.

Ücretsiz etkinlik:  Cumartesi akşamı Kirtan gecesine herkes davetlidir.

Yer: Cihangir Yoga, İstinye

Yoga, tantrik kalp bilgeliği, somatik bazlı hareket pratiği ve müziğin sifalandırıcı gücüyle dolu bir hafta sonu.

Cihangir Yoga, dünyaca tanınan Bhakti yoga uzmanı Saul David Raye’i 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programı’nın bir parçası olarak ağılamaktan onur duyar.

Üç günlük bu program, dharma öğretisi, kalp merkezli yoga pratiği, meditasyon, nefes çalışmaları, mantralar ve canlı müzik ile dolu dolu geçecek.

Bhakti Yoga, yoga öğretisinin üç temelinden biri olup başlı başına bir teslimiyet pratiğidir.

Saul David Raye,  yıllarını bu harika öğretiyi paylaşmaya ve  yaşamını insanlara ilham olmaya adamış usta bir eğitmendir.

Çalışma her seviyeye açıktır. Dilerseniz sadece seçeceğiniz seanslara veya tüm haftasonuna katılabilirsiniz. Cumartesi Kirtan Gecesi ücretsizdir.

Program Detayları 

Uyanan Kalp  

Hem bireysel hem de toplum olarak muazzam uyanış ve dönüşüm zamanlarında yaşıyoruz. Hep birlikte bir uyanış sürecindeyiz ve Gaia (Toprak Ana) ve insan kalbi hem bireysel hem de gezegen olarak dönüşümümüzün anahtarını elinde tutuyor. Kalp bizim yaşam gücümüzün, özümüzün, en derin hislerimizin ve canlılığımızın yuvası. Tüm polaritelerin çözüldüğü, kim olduğumuzun özünü ve birlik bilincini gerçekten deneyimlediğimiz yer. Kadim gelenekler ve modern bilim (sanatçılar, şairler, müzisyenler, aşıklar ile birlikte) insan kalbinden, onunla bağlantı kurmaktan, derin enerjisini anlamaktan ve varlığımıza etkisinden büyülenmişlerdir. Evrimimizin sonraki seviyesi K A L P bilinci uyanışına ve bütünleşmesine bağlıdır.

Pratikler dharma öğretisi, kalp/nefes merkezli yoga pratiği, meditasyon, nefes çalışması, mantralar ve canlı müzik içerir. Her seviyeye açıktır. Tüm hafta sonu programına veya istediğiniz derslere katılabilirsiniz.

Program

Cuma

19:00 – 21:30 Uyanan Kalp

Dönüşüm Zamanları için Yoga, Meditasyon ve Mantralar

Cumartesi

10:00 – 12:30 Prana Shakti – Soul Sadhana

15:00 – 17:00  Kalbin Gücü (Zor zamanlarda cesaret, sevgi ve dirençlilik hazinelerini toplamak)

20:00 – 22:00 Kirtan: Coşkulu mantralar ve müzik ile dolu bir akşam

Pazar

10.00-12.30 Dharma Çakra: Kalbin Tekerleğini Döndürme

 

Uyanan Kalp

(Dönüşüm Zamanları için Yoga, Meditasyon ve Mantralar)

Kalplerimizin gücünü, bilgeliğini ve dirençliliğini uyandırmak için kadim ve modern öğretileri, pratikleri ve uygulamaları keşfederek kalbin gücü ile hem birey olarak hem toplum olarak bağlantı kur. Bu ders hafta sonunun tüm temasını içinde barındırır ve her birimizin içindeki kalp uyanışını, kalp merkezli yoga asana, nefes çalışması, meditasyon, mantralar ve canlı müzik pratikleri ile destekler. Beden, zihin ve ruh için bir yoga ve müzik deneyimi!

Prana Shakti – Soul Sadhana

Kadim Yoga ve Ayurveda, Prana bilimi veya anlayışına dayanır. Prana bizim varlığımızı devam ettiren, yaşayan evrenin temelini oluşturan yaşam akımı veya gücüdür. Kadim Yoga öğretilerine göre, Prana hem içimizdeki öğretmen hem de her şeyin anasıdır, ve ruha açılan kapı nefestir. Bu derste, içimizdeki prana akışını uyandırma ve güçlendirme, prananın yaşayan zekasıyla sezgisel olarak bağlantı kurma ve içimizdeki sonsuzluğa geçidi açma konularında destekleyecek öğretiler ve pratikler paylaşılacaktır.

 

Kalbin Gücü

(Zor Zamanlarda Cesaret, Sevgi ve Dirençlilik Hazinelerini Toplamak)

Kadim mistikler ve modern bilim insan kalbinin gücünü ve önemini kabul etmişlerdir, kalp yine de hala gizemini korumaktadır.

İnsan kalbi farklı varlık seviyelerinde var olur; fiziksel, duygusal ve ruhsal, en derindeki özümüzü, tutkumuzu ve bilgeliğimizin var olduğu yerdir. Kalbin enerjisi dirençliliğimizin, bağışıklık sistemimizin ve ilhamımızın anahtarıdır. Bu ders hepimize yogada ve günlük yaşamda kalbin gücüne, enerjisine ve sihrine derinlemesine erişebilmemiz için öğretiler, pratikler ve teknikler sağlayacak.

Bu çalışmada asana pratiği yoktur. Anlatım, hafif hareketler, nefes ve meditasyon. Her seviyeye açıktır.

Kalp İlacı Kirtan: Coşkulu Mantralar, Müzik ve Mantralarla Dolu bir Akşam

Saul David Raye, Jim Beckwith ve özel misafirleri ile

Bir araya gelip hayat yolculuğunu kutladığımız, mantra ve müziklerle dolu samimi ve ruhu heyecanlandıran bu güzel akşamda bize katılın. Kirtan grup halinde mantra söylenen bir pratiktir. Sanskritçe mantralar, duygulu ritimler, dans ve kalp bilgeliği bir araay geldiğinde derin bir topluluk deneyimi sağlar. Hem meditasyon, hem keşif, hem de etkinleştirme pratiğini bir arada sunarak bizi kalbimize tekrar bağlar.

Müziği dinlemek için: atmamusic.com &  JimBekcwithMusic.com

 

Dharma Çakra: Kalbin Tekerleğini Döndürme

Evren bir sürekliliktir, sonsuz enerji akışıdır. İnsan enerji alanında kalp merkezlerin merkezidir, bütünleşme, hatırlama ve uyanma yeridir. İçinde rekabet olmayan, yoga, tantra ve bhakti’nin kök öğretilerini beden, zihin ve kalp için bir mandalada birleştiren bu bütünsel pratik için biz katılın.  Nefes, meditasyon, mantralar, müzik ve temel Dharma Çakra (Kalple evrensel hakikatin tekerleği) öğretilerini içeren kalp merkezli derin yoga asana akışı. Her seviyeye açıktır.

için biraz zaman ayıracağız. Aum Somaye Namah

Saul David Raye Kimdir?

Saul David Raye öğretmen, müzisyen ve aktivisttir. 25 yılı aşkın bir süredir yoga yapmakta ve öğretmektedir, öncelikli olarak Hatha Yoga, Ayurveda, Bhakti, Tantra, Thai Masajı, Pranik Çalışmalar, Şamanizm ve yerel pratikler ile ilgili çalışmalardan etkilenmiştir. Saul kadim bilgelik öğretilerini modern arayış içindeki kişiler için canlandırmayı ve katılımcıların kendi özgün güçleri, ruh ve hakikatleri ile derin bir bağlantı kurabilmeleri için güvenli bir alan yaratmayı başarmıştır. Saul’un otantik ve kalp merkezli öğretisi tüm dünyada birçok katılımcıyı ve uzmanı etkilemiştir. ABD’nde ve ülke dışında konferanslar, festivaller ve inzivalar düzenlemiş ve birçok ruhani aydınla birlikte çalışmıştır. Bir dünya mantra müzikleri albümü çıkarmış (10,000 Suns. Music for Healing, Peace & Awakening) ve birçok yoga merkezi ve festivallerinde performanslar sergilemiştir. Saul çalışmalarını uzman eğitimleri, atölyeler, dersler, antik güç bölgelerine kutsal geziler ve kutsal müzik aracılığı ile paylaşmaktadır.

Jim Beckwith Kimdir?

Jim Beckwith (Hanuman Das) başarılı bir müzisyen, besteci ve öğretmendir. Müziğe ve yogaya olan sevgisi ona yoga derslerine canlı müzik getirmeye odaklanma konusunda ilham vermiştir. Jim’in müziği duygulu ve iç uyanışı çağrıştırıcıdır. Mantralarla İngilizce sözleri, melodik ve erişilebilir bir ses dokusunda, egzotik enstrümanlar ve inişli çıkışlı ritimlerle birleştirmiştir. Jim, etkili bir söz yazarı olarak, yüksek ve alçak tonlar arasında rahatlıkla süzülen bir ses ile, Bhakti – Kalp yogasına odaklanmış, adanmış bir yogi ve müzisyendir.