Etkinlikler

Svagito ile Aile Sergisi ve Uzmanlık Programı


Cihangir Yoga, Cihangir — 12:00 am
svagito

Svagito ile Aile Sergisi ve Uzmanlık Programı

Aile dizimi konusunda dünyaca tanınan ve güvenilen uzmanlardan yazar ve terapist Svagito Aralık’ta Cihangir Yoga’da!

Üç günlük bir grup çalışması ile başlayıp uzmanlık programı seçeneği ile devam eden Aile Sergisi ve Uzmanlık Programı etkinliğimiz bu formatta son kez düzenleniyor.

Bu derin çalışma; yaşamı anlamak, kendimize yakınlaşmak ve daha net, candan, şefkat alanı güçlü paylaşımlara açılmak için bir fırsat. Gelin siz de bize katılın.

Daha önce bir deneyiminiz olması gerekmez. Herkese önerilir özellikle yoga uzmanları ve insanlarla çalışan profesyonellerin kaçırmamasını tavsiye ederiz.

Aile Sergisi
14 Aralık // 19:30-22:00 Grup çalışması başlangıç
15-16 Aralık // 08:00-09:00 Meditasyon // 10:00-18:00 Grup çalışması devam

Cihangir Yoga, Cihangir

245 Euro + KDV

Aile Sergisi Uzmanlık Programı Aşama 1
17-23 Aralık // 09:00-18:00

Cihangir Yoga, Cihangir
765 Euro + KDV

Program Detayları:
Aile Sergisi
Svagito ile yapılacak bu çalışma ile ilişkilerimizde  ve yaşamımızda var olan problem ve zorlukların altında yatan sebepleri sevgi ve kabul ile anlamaya açılırız.

İçinde bulunduğumuz ailemiz ve kültürümüzün kollektif enerji alanıyla derinden bağlantıda olduğumuzu ve bunun bizim davranışlarımızı ve hayattaki kararlarımızı nasıl etkilediğini fark ederiz.

Ebeveynlerimize ve aile üyelerimize karşı duyduğumuz bilinçsiz bağlar çoğu zaman bir çok jenerasyon boyunca devam eder ki genellikle bunlar yaşamımızda çektiğimiz acıların temelidir. Atalarımızın yaşadığı zorluklar da bir çok jenerasyon boyunca devam eder ve bir nesilden diğer nesile aktarılır.

Çalışma esnasında yargılamanın ötesine geçmeyi ve kalbimizi bilinçli bir şekilde dışlanmış ve unutulmuş aile bireylerine açmayı öğreniriz. Diğer kişilerin hayatlarına müdahale etmemeyi ve bize ait olmayan sorumlulukları bırakmayı öğreniriz. Bu şekilde bütünlüğümüze ve içsel gücümüze ulaşır, ailemizin sistematik yapısı içinde ve hayatın genelinde kendi yerimizi buluruz. Bu bir çocuğun kör sevgisinden bilinçli bir kişinin olgunlaşmış sevgisine büyümenin yoludur.

Bu aynı zamanda bizi, meditatif bir yaşam şekline, içsel bir merkezlenmeye, sevginin tek başına ve coşkulu olabilme yetimizden yükseldiği noktaya doğru yönlendirir.

Artık daha fazla ebeveynlerimiz ve atalarımızın acılarını tekrar etmemize gerek olmadan büyük bir şükran duygusu olasılığı ortaya çıkar.

Kayıt: Bu çalışmaya katılmaya karar verir, bizden de yerinizle ilgili kontenjan onayı alırsanız ön kayıt ücreti olarak 600 TL yi “Aile sergisi” notu düşerek aşağıdaki hesaba yatırmanız gerekmektedir. Kalan bakiyeyi çalışmanın yapılacağı gün, çalışma öncesi nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. (İsteyenler için Akbank, Yapıkredi ve Garanti banka kartlarına 3 taksite kadar taksit yapılabilmektedir )

Banka Hesap Bilgileri: Yapı Kredi Bankası
Neosante Rezonans Teknolojileri Sağlık Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.
IBAN: TR 750006701000000086518189

Özel Not: Gruba katılan herkes eşit ödeme yapmakta ve diziminin açılması konusunda eşit şartlara sahip olmaktadır. Grubun içinde kimlere dizim açılacağına önceden bir söz verilemez. Çalışma sırasında kendisi için dizim açılmasını o anda isteyenler arasından, kişinin çalışmaya hazır olmasına, grubun dinamikleri açısından olacak dizimin konusunun grubun en yüksek yararına olmasına da bakılarak Svagito tarafından seçilir. Svagito gibi hocalarla çalışanlar bilirler ki onlarla aile dizimi grubunda sadece bulunmak bile bazen kendi diziminin açılmasından çok daha büyük bir faydayı ve dönüşümü sağlayabilir. Harika bir çalışmada buluşma dileği ve sevgilerimizle.
Svagito ile AiLE SERGİSİ Uzmanlık Programı (Başlangıç Seviyesi)
(Çalışma Dili: Svagito İngilizce konuşuyor, Türkçe – İngilizce, İngilizce – Türkçe  çeviri olacaktır.)
Bu program, bir yandan en derin şekilde kişisel bir keşif yolculuğu, öte yandan da “Aile Sergisi / Family Constellation” ya da Svagitonun kendi yaklaşımını isimlendirdiği şekliyle “Sevginin Kökleri Aile Dizimi” çalışmasının basit, temel teori ve uygulama prensiplerinde derinleşilen bir süreçtir. Bert Hellinger’in oluşturduğu bu sistemik ve fenomenolojik yöntem göstermiştir ki mevcut fenomenlerin arkasında gizli kalan kilitlenmelerin çözümüyle, yaşamsal zorlukların ortaya çıkma eğilimleri kaybolabilmektedir. Bu sistem kişiye, içinde bulunulan aile sistemindeki dinamiklerini fark ederek, bugüne yansıyan pek çok tekrar ve zorluğu anlama, dönüştürme şansı sunmaktadır.

Aile Sergisinde kısaca;
İlişkilerimizde ve yaşamımızda var olan problem ve zorlukların altında yatan sebepleri sevgi ve kabul ile anlamaya açılırız. İçinde bulunduğumuz ailemiz ve kültürümüzün kolektif enerji alanıyla derinden bağlantıda olduğumuzu ve bunun bizim davranışlarımızı ve hayattaki kararlarımızı nasıl etkilediğini fark ederiz.

Ebeveynlerimize ve aile üyelerimize karşı duyduğumuz bilinçsiz bağlar çoğu zaman bir çok jenerasyon boyunca devam eder ki genellikle bunlar yaşamımızda çektiğimiz acıların temelidir. Atalarımızın yaşadığı zorluklar da birçok jenerasyon boyunca devam eder ve bir nesilden diğer nesile aktarılır.

Çalışma esnasında yargılamanın ötesine geçmeyi ve kalbimizi  bilinçli bir şekilde dışlanmış ve unutulmuş aile bireylerine açmayı öğreniriz. Diğer kişilerin hayatlarına müdahale etmemeyi ve bize ait olmayan sorumlulukları bırakmayı öğreniriz. Bu şekilde bütünlüğümüze ve içsel gücümüze ulaşır, ailemizin sistematik yapısı içinde ve hayatın genelinde kendi yerimizi buluruz. Bu bir çocuğun kör sevgisinden bilinçli bir kişinin olgunlaşmış sevgisine büyümenin yoludur.

Bu aynı zamanda bizi, meditatif bir yaşam şekline, içsel bir merkezlenmeye, sevginin tek başına ve coşkulu olabilme yetimizden yükseldiği noktaya doğru yönlendirir. Ebeveynlerimiz ve atalarımızın acılarını artık tekrar etmemize gerek olmadan onlara ve varlığımıza büyük bir şükran duygusu olasılığı ortaya çıkarır.

Bu uzmanlaşma programında;
Katılımcılar, kendi aile dizimleri ya da diğer katılımcıların dizimlerinde bulunan dinamiklerin durumunu çok derin bir şekilde gözlemleme, deneyimleme ve her bir sistemin nasıl çalıştığını ve onun ötesine geçmek için neye ihtiyaç duyulduğunu anlama şansına sahip olacaktır. Svagito, 25 yıldan fazla olan  deneyimini meditatif bir merkezden güçlü bir şekilde aktarırken, katılımcılara, profesyonel hayatlarında ve  bireysel olarak kişisel gelişim ve anlayış seviyelerinde çok daha derin ve geniş bir boyuta gidebilme imkanı sunmaktadır.

Uzmanlaşmanın bu birinci bölümünde temel olarak Ebeveyn-Çocuk ve Kadın-Erkek ilişkisi incelenecek olup; Aile sistemindeki gizli dinamikleri nasıl fark edeceğimizi, kimin kimle özdeşleşmiş olduğunu, kimin  sistemden dışlandığını ve hala dışlanmakta olduğunu, kimin aile matrisinden bağlantısını kesmek istediğinin nasıl anlaşılacağı öğretilmektedir. Katılımcılar bir dizimde nasıl gözlemci olabileceklerini öğrenirken, her bir dizimde neler olduğunu ve destekleyici enerji ve sevgi kaynağının nasıl bulunduğunu her bir adımda Svagito’nun açıklamalarıyla kavrayabileceklerdir…

Not 1: Svagito ile yapılacak bu ilk aşama çalışma, bireysel ve profesyonel anlamda kişiye çok yönlü kazanımlar sağlamakla beraber bu programda derinleşmeye devam etmek isteyenler için 2020 yılının Mayıs ayında 2. aşama çalışması yapılması planlanmaktadır. Bu ikinci aşamaya katılmak isteyenlerin öncelikle Devani Dilek Yıldız tarafından yapılacak 2 günlük bir ara modül çalışmasına katılım gerekliliği bulunmaktadır.

Not 2: Bu çalışma sırasında her yıl olduğu gibi çok büyük olasılıkla video çekimi yapılacaktır. Katılımcıların bu çekimin yapılmasına yazılı onay vermesi gereği vardır.

Kayıt: Bu çalışmaya katılmaya karar verir, bizden de yerinizle ilgili kontenjan onayı alırsanız ön kayıt ücreti olarak 800 TL’yi “Aile dizimi uzmanlaşma” notu düşerek aşağıdaki hesaba yatırmanız gerekmektedir. Kalan bakiyeyi çalışmanın yapılacağı gün çalışma öncesi nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. (İsteyenlere Akbank, Yapıkredi ve Garanti banka kartlarına 4 taksite kadar taksit yapılabilmektedir.)

Banka Hesap Bilgileri:
Yapı Kredi Bankası
Neosante Rezonans Teknolojileri Sağlık Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.
IBAN: TR 750006701000000086518189

Detaylı bilgi ve kayıt: devanidilekyildiz@gmail.com
Detaylı bilgi için Svagito web sayfası: https://www.family-constellation.net/

Svagito R. Liebermeister Hakkında
Svagito’nun insanlarla çalışmak konusunda 35 yıllık araştırma ve pratik deneyimi vardır.
Son 25 senedir Neo-Reichan nefes çalışması, aile dizimi, danışmanlık, dişil-eril enerji çalışması ve travma çalışmaları üzerine kendi eğitim programlarını devam ettirmektedir.
Bu alanlarda tüm dünyada yüzlerce pratisyeni insanlarla çalışma sanatı üzerine eğitmiştir. Bir çok sene boyunca Hindistan’da dünyanın önde gelen bireysel gelişim merkezlerinden biri olan Osho International Meditation Resort’ta iki ay süren Osho Terapist Eğitimini Koordine etmiştir.
Svagito her sene Avrupa, Asya ve Güney Amerika’ya seyahatler gidip kurs ve eğitimlerini 15 den fazla ülkede sunmaktadır.
Sevginin Kökleri ve Danışmanlığın Zen Yolu adlı iki kitabın yazarıdır. Bu her iki kitap da 9 dile tercüme edilmiştir. Son kitabı olan Osho Terapi yeni yayınlanmıştır. Bunun yanında çeşitli meditasyon CD’leri ve DVD’leri de bulunmaktadır.
Svagito hakkında daha detaylı bilgi için www.family-constellation.net adresine bakabilirsiniz.