Etkinlikler

Theodore Kyriakos ile Gölge Çalışması


Cihangir Yoga, Cihangir — 12:00 am
theo_header

Theodore Kyriakos ile Gölge Çalışması

Tarih: 27-29 Nisan 2018
Saat: Cuma: 19:00-21:00 Cumartesi-Pazar: 11:00-17:30
Lokasyon: Cihangir Yoga, Cihangir
Ücret: 720 TL

Dışarıda gördüğümüz dünya içerdeki dünyamızın bir yansımasıdır ve ancak benliğimizin gölgede kalmış taraflarını ışığa kavuşturdukça kim olduğumuzu tam anlamıyla ve tüm derinliğiyle görüp kendi gerçeğimizi yaşayabiliriz.

Theodore, bu workshopta, gölgelerimizi ışığa taşımaya yardımcı pratik ve etkili araçlar ile tanışacak ve ruhumuzu birliğe ulaştırmayı öğreneceğiz.

İçsel engelleri dönüştürerek daha farkında yaşamak ve kendinize duyduğunuz sevgiyi geliştirmek için bu 3 günlük derin öz keşifte bize katılın.

Açıklama:

“Bilinçdışı olanı bilinçli hale getirmediğimiz sürece, bu hayatımızı doğrudan etkileyecek ve buna kader demeyi sürdüreceğiz.” C.G. Jung

Yaşımız büyüdükçe, hayatta kalmak, başarılı olmak, topluma uyum sağlamak için çeşitli beceriler geliştiririz. Aldığımız eğitimlerde çoğunlukla kendimizle, kendi hislerimizle ve özgelişimle ilgili bilgilerde bir yanımız eksik kalıyor.

İnsanın kendini sevmesi, psikoterapi, spirtüellik ve diğer şifalanma yöntemlerinde bir süredir önemli bir kavram olarak geçiyor.

  • İçimizde olup bitenlerle, “gölgelerimizle” nasıl daha iyi bağlantıya geçebiliriz?
  • Kim olduğumuzu tam anlamıyla, tüm derinliği ile görebilmek ve sevebilmek için neleri pratik etmemiz gerekir?
  • Gelişimimiz doğru araçlarla ilerleyebilir ama zorlamayla ilerleyemez. Bu sürece aktif olarak nasıl katılabiliriz?

Shadow çalışması, kişinin zihin-kalp-beden bağlantısını iyileştirmeye yöneliktir, gölgeleri gözardı etmenin bu bağlantıyı kopardığını savunur. Gölgenizi takip etmeyi ve bilinçdışı olanı bilinçli hale getirmeyi öğrenin ki daha samimi bir şekilde yaşayın. Bu süreç, içsel engellerinizi dönüştürmenizde ve farkındalığınızı genişleterek içgüdüleriniz ve kendinize duyduğunuz sevgi hissini geliştirmenizde size yardımcı olacak.

Bu workshop içsel yolculuğunuzda size pratik ve etkili araçlar vermek için tasarlanmıştır. Derin teknikler öğrenecek, bu teknikleri pratik yollardan uygulayabileceksiniz.

Bu kapsamda çizilen yol haritası, kendini geliştirmek isteyen terapistler, şifacılar ve kişisel gelişimle ilgilenen herkes için harika bir kaynak olacaktır.

Kullanılan teknikler antik gelenekler kökenlidir, Jungcu ve kişilik-ötesi psikoterapiden alınmıştır.

Başka bir deyişle, bu teknikler yıllarca test edilmiş ve işe yaradıkları için günümüze kadar gelmişlerdir. Pratiğin mekanizmaları siz kendi kendinize de uygulayabilin diye ayrıntılı biçimde açıklanacaktır. İçsel alanınızı dönüştürebilmek adına, hayal gücünüzü kullanmanız ve kendinizi ifade etmeniz desteklenecektir.

 4 temel odak noktası:

-Aktif hayal gücü: Zorlayıcı hisleri sindirebilmek ve içsel güçle temasa geçip bilinçdışından bilgi aktarabilmek için hayal gücünü kullanmayı öğrenmek.

-Temel psikodinamik: Sizi yönetenin kim olduğunun farkında mısınız? Fonksiyonunu yitirmiş rollerinizden çıkın, tepki göstermek yerine harekete geçin, ilişkilerinizdeki samimiyeti ve gücü keşfedin.

-Yaratıcı ifade: Hislerinizi ifade ederken yaratıcı olun, önünüze çıkan engellerden bilgelik çıkarın.

-Somatik Çalışma: Zor hisleri dönüştürmek için beden, nefes ve farkındalığı kullanma.

Program Detayı:

27 Nisan Cuma, 19:00 – 21:00

28 Nisan Cumartesi, 11:00 – 17:30 (1 saat 15’ yemek arası)

29 Nisan Pazar, 11:00 – 17:30 (1 saat 15’ yemek arası)

Bio:

Theodore Kyriakos, bütüncül yaklaşımı olan bir psikoterapist, öğretmen ve yöneticidir. Londra’da eğitim almıştır, ABD ve Yunanistan’da yaşamaktadır. İçsel çatışmalardan bilgelik çıkarımları yapabilmek için Sufi ve Şaman geleneklerinden de ilham almıştır. Çalışmalarının ana odağı, içsel dönüşüm ve aydınlanmayı sağlamak, bunun için güçlü araçlar kullanmaktır. Bireylerle online ve birebir çalışmaktadır, uluslararası çalışmalar düzenlemektedir. Aslen Yunan olan Theodore, her çalışmasına sıcaklığını, işine olan tutkusunu ve mizah anlayışını katmaktadır.

www.theodorekyriakos.com