Etkinlikler

Zeynep Çelen ile Nörobilim Bakışıyla Yoga


Cihangir Yoga, Cihangir — 6:30 pm - 8:30 pm
zeynepcelen_website_header

Zeynep Çelen ile Nörobilim Bakışıyla Yoga

Tarih: 18 Ekim 2017
Saat: 18.30 – 20.30
Lokasyon: Cihangir Yoga, Cihangir
Ücret: 120 TL

Cihangir Yoga’da uzun yıllar yoga seansları veren sevgili Zeynep Çelen 18 Ekim’de 2 saatlik bir yoga atölyesinde bizimle olacak.

Bir süredir yurt dışında yaşayan Zeynep, nörobilim yüksek lisansında edindiği bilgileri 12 yıllık yoga deneyimi ile harmanlayarak bize sunacak.

Yoganın faydalarını bir de bilimsel bulgularla dinlemek isterseniz bu çalışma tam size göre. Üstelik, atölye sırasında Zeynep ile pratik yapma imkanı da elde edeceksiniz.

Her seviyeden katılımcıya açıktır.

Hepimiz daha önce yoganın faydaları hakkında birçok şey duyduk ve okuduk. Fakat, yoganın beyin, sinir sistemi ve bedenimiz üzerindeki etkilerinin bilimsel olarak açıklaması nedir?  Duyduğumuz her şey gerçekten doğru mu? Düzenli yoga pratiklerimiz nefes çalışmaları, meditasyonlar ve asanalar içeriyor. Peki, bu uygulamalar bize nasıl fayda sağlıyor?

Bu soruları cevaplamak üzere, şu anda sinir bilimi yüksek lisansını Cenevre’de tamamlamak üzere olan Zeynep, bilimsel makaleleri tarayıp bize bir özet hazırladı. Bilimsel araştırmaların teknikler ile ilgili eleştirilerini de göz önüne alarak, bilimsel sonuçları bizimle paylaşacak.

Ayrıca,12 yıllık yoga deneyimini, bilimsel alandaki eğitim ve araştırmaları ile birleştirerek atölye içinde bir yoga seansı da verecek. Bu uygulama, yoga deneyiminizi derinleştirmek ve sinir sisteminizi beslemek üzere tasarlandı.

Atölye kısa bir bilgilendirme ile açılıp, yoga pratiği ile devam edecek. Sonrasında, bilimsel bulgulardan oluşan bilgilendirici bir sunum yapılacak ve soru cevap bölümümüzle sona erecek. Lütfen atölye katılımınız öncesinde ‘Yoga ile ilgili şunu duydum acaba doğru mu?’ dediğiniz sorularınızı bize bildirin, cevabına birlikte bakalım.