Özgür Kaplan

ozgur_kaplan

1-Uzmanlıkları ve Başarıları

Cihangir Yoga – Temel Uzmanlaşma Proğramı – Zeyneb Uras, Naz Şarman, Yiğit Zırtıloğlu

Chris Chavez – The Chris Chavez Path To Yoga

Leslie Kaminoff – Yoga Anatomi

Berivan Aslan Sungur – Yoğunlaştırılmış 30 saat Yin Yoga Eğitimi

Nevşah Fidan Karamehmet – Transformal Nefes Koçluğu

Terra Akademi – Nlp Practitioner

Çalışmalar ve Workshoplar

Defne Suman – Shadow Yoga (devam ediyor)

İleri seviye Yoga Asanaları, Yoga felsefesi ve tarihi, Nöro bilim bakışıyla Yoga, Travma çözümlemeleri, Osho terapileri ve meditasyonları, Vipassana meditasyon kursları, Landmark Forum.

Çalışmalarına katıldığım kişiler arasında Gül Dirican, Çetin Çetintaş, Yiğit Zırtıloğlu, Funda Battle, Zeynep Çelen, Dylan Werner, Bee Bosnak, Koray Mincinozlu, Emilio Mercuriali gibi isimler yer almaktadır.

2-Yoga benim için ne anlama geliyor?

Benim için Yoga önce fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanlarda sonra da diğer insanlar, hayvanlar, doğa ve cosmos ile bütün olduğumuzu hatırlatarak gerçek benliğimize doğru bir yolculuğa çıkmamızı sağlayan olağan üstü bir öğreti anlamına geliyor.

3-Yoga seansımı şu üç kelime en iyi şekilde anlatıyor:

Güç. Farkındalık. Derinlik.

4-Yoga yapmayı neden seviyorum?

Çünkü Yoga bana ait olmayan kabuklarımdan sıyrılarak gerçek benliğime biraz daha yakınlaşmamı, kendimi sevmemi, kendi potansiyelimi ortaya çıkarmamı sağlıyor. Böylece her geçen gün kendimle, hayatla, insanlarla, hayvanlarla, doğayla ve cosmosla daha samimi ve keyifli ilişkiler kurabiliyorum.

5-Yoga seansı vermeyi neden bu kadar seviyorum?

Öğrendiklerimi, fark ettiklerimi, deneyimlediklerimi, hissettiğim bütünlüğü insanlarla paylaşarak her geçen gün daha fazla insanın Yoga’nın engin denize dalmasına şahit olmak mutluluk verici. Ne kadar çok insan gerçek benlikleriyle bağlantıya geçebilir ve bu evrensel bütünlüğü hissederse o kadar çok sağlık, barış, huzur, mutluluk ve neşe içinde bir yaşama hep birlikte hizmet edebiliriz. Yoga Seansı vermek benim için varoluşa sunabildiğim çok özel bir görev.

6- Diller:

Türkçe