Ray Rizzo

ray rizzo

1-Uzmanlıkları ve Başarıları
E-RYT 200 ve Dharma Mittra lisanslı medikal masaj terapisti sertifikası ve 500 saat manuel terapist (Osteopati) sertifikası. “Weightlessness”ın yazarı.Yoga, Pilates ve Chi Kung. 1999’dan beri eğitmen.

2- Yoga benim için ne anlama geliyor?
Geleneksel yogaya saygı duyuyorum. Bununla birlikte benim yaşama, pratiğe ve paylaşıma yaklaşımım oldukça evrensel, şamanik ve uygulanabilir. Stil ve geleneklerden bağımsız. Yaklaşık yirmi yıllık eğitmenlik deneyimimden sonra, mindfulness’ın basit bakış açısına yöneldim. Sessiz vücut. Sessiz zihin. Benim kendi tarzım olan Ağırlıksızlık(weightlessness), hem manevi hem de fiziksel olarak dikkatin, konsantrasyonun ve yaşamın önündeki engellerin kaldırılmasına odaklanıyor.

3-Yoga seansımı şu üç kelime en iyi şekilde anlatıyor: Derin. Komik. Etkili.

4-Yoga yapmayı neden seviyorum?
Yoga yapmayı çok seviyorum çünkü her anı zarafete, bilince ve akışa daha fazla yaklaşma fırsatı olarak görüyorum. Benim için yoga matla başlamıyor ya da matta bitmiyor. Her eylemde sürekli bir hassasiyet ve farkındalık ve alçakgönüllülük uygulaması haline geldi. Dik durmak, hayatla yüzleşmek, bir katkıda bulunmak ve her küçük mücadelemden bile bir çıkarım yapmak gibi.

5-Yoga seansı vermeyi neden bu kadar seviyorum?
Bilgimi ve deneyimlerimi paylaşmayı seviyorum çünkü bana göre hayat büyük bir gizem ve bunun yanı sıra dünya sevgi ve ölümün evi- insan bilincinin sınırını zorlayan bir güzellik. Size okuduğum kitapları veya herhangi bir inanca dayanan kutsal yazıları anlatmayacağım. Kendi zorlu mücadelelerimden, mutluluğumdan ve kendi vahşi doğamda keşfettiğim gerçeklikten bahsedeceğim. Ne yaşadığımı ve yaşamda neler keşfettiğimi paylaşacağım. Zihin insan deneyiminin derinliği ve harikası – karanlık ve ışık – ve rahatsız anlaşılamamış aklın içindeki büyük huzuru anlatacağım.

6-Diller: İngilizce, Fransızca, Türkçe, İspanyolca.