Cihangir Yoga’da çok farklı masajları haftanın yedi günü sunuyoruz. Buna ek olarak homeopati gibi çok farklı çeşitte tamamlayıcı seanslarımız da var. Zaman zaman misafir terapistlerimizle yararlı olacağını düşündüğümüz çalışmalarda da yer veriyoruz. Masaj, fiziksel ve duygusal gerginliği gidermekte yogaya en büyük yardımcılardan biridir. Lütfen beden terapi çeşitlerine bir göz atın ve bu şifalı çalışmalardan siz de faydalanın.

Tüm Beden Masajı

Kan dolaşımını arttıran, lenflerin detoksifikasyon sürecinde yardımcı olan tüm bedene yağ ile yapılan masaj, aynı zamanda kasların yumuşamasını sağlıyor.

Süre : 60 dakika – 160TL

Derin Bağ Dokusu Masajı

Bağ dokusu ve kaslar üzerinde derinlemesine etkilidir. Kan ve lenf dolaşımını düzenleyerek, dokuların beslenmesine, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Zaman içinde kulunçları yok eder. Kasılmış kasları gevşetir, iç organların rahatlamasını sağlar. Beden farkındalığı yaratarak kişinin kendi kendini tedavi edici içsel gücünü destekler.

Süre : 75 dakika 190 TL, 90 dakika 220 TL, 120 dakika 250 TL

Tetik Nokta Masajı

Duruş bozuklukları, çalışma koşulları ve kazalar, kasların aşırı zorlanmasına yol açarak vücutta kas düğümleri oluşturur. Bu düğümler çözülmedikçe, vücudun çeşitli yerlerinde ağrı, tutulma, uyuşma, güçsüzlük, fonksiyon bozuklukları gibi belirtilerle ifade bulurlar. Tetik Nokta Masajı bu düğümlerin açılmasına ve vücudun normal performansına kavuşmasına yardımcı olur.

Süre : 90 dakika Ücret : 220 TL, 120 dakika 250TL.

KranioSakral Terapi

KranioSakral Terapi (KST) ellerle hafifçe dokunarak uygulanan ve bedenin doğal iyileşme kapasitesini artıran bir terapidir. KST bedenin kendi kendine baş edemediği sıkışma ve kısıtlanmaları açmasına destek verir. Bedenin derinliklerine hapsolmuş gerilimler yumuşak ve hafif dokunuşlarla kaynağında giderilir; bu sayede işlev bozuklukları düzelir, vücut sağlığı ve performansı iyileşir ve ağrılar ortadan kalkar.

Kaygı, stres ve yorgunluk kaynaklı tüm hastalıklar; otoimmün rahatsızlıklar; tüm sinir sistemi rahatsızlıkları; baş ağrısı, migren; yaralanma, düşme gibi fiziksel travmalar; doğum travmaları gibi konularda çok etkili olan KST, beyin ve sinir sisteminin sağlıklı bir duruma getirilmesi sayesinde birçok kronik rahatsızlığın önlenmesinde de etkilidir.

Süre: 60 dakkika Ücret : 350 TL

Selena Şifa Çalışması

Yaşamımız boyunca fark etmeden kendimize çeşitli duygusal sınırlar koyarız. Her birimiz kızgınlık, kıskançlık, nefret, çekememezlik gibi negatif duyguları deneyimleriz. Bu sanal duygular genelde yaşamımızda ilerlememizi engelleyen “korkular” etrafında örülmüştür. Başarısızlık korkusu, sevgiyi alıp-verememe korkusu, utanç, öfke, alınganlık gibi duyguları bizim bir kabus yaşamamıza sebep olur. Tüm bu duyguların kaynağını, sebeplerini farkına vardığımızda ise yaşam kalitemizi düşüren tüm limitleri aşarak kendi özümüzle buluşabilir ve haz dolu bir hayat yaşayabiliriz.

“Selena” şifa meditasyon tekniği, yaratılan güvenli enerji alanı içerisinde sizi limitleyen sınırları hangi duygularla yaşadığınızı farketmenize yardımcı olur. Ana kaynaktan, kaynağın içinden gelen saf, arı ve yüksek titreşimli bu enerji kanalında, kafanızdaki düşüncelerden uzaklaşarak özünüzün sesini tekrar duyarak kendi içerisindeki travmalar ve bu travmaların yarattığı blokajlarla sevgi enerjisi yardımıyla yüzleşirsiniz. Sevgiyle kabul edilen bu kişisel yolculukta sizi engelleyen, kısıtlayan duyguları farkındalıkla algılayarak dönüştürürsünüz.

Süre : 60 dakika – 200TL

Hareket ve Beden terapisi

Manuel beden çalişması, rahat kıyafetler ile yerde yapian bir terapidir. (Shiatsu, feldenkrais ve tedavi yöntemi çeşiti) bu tedavinin hedefi kişiye acı veren ve sağlık için zararlı bedensel duruş bozukluklarını, bedendeki blokajları, hareket kısıtlıklıklarını eklem ağrılarını ve tutukluklarını ortadan kaldırmaktır.

Beden Terapisi ve Şifa Çalışması

Bu 2 saatlik çalışmada fiziksel beden terapisinin yanı sıra enerjetik terapi de yapılmaktadır. 60 dakikalık Derin Doku ya da Tetik Nokta masajını 60 dakika süren şifa çalışması takip etmektedir. Bu sayede terapi fiziksel olandan başlayıp katman katman derinleşmekte ve daha süptil bir seviyede şifa gerçekleşmektedir. Kavi tarafından yapılan bu çalışmada tecrübeli terapist; Biyoenerji, Kuantum Dokunuş, Reiki ve Kranyo Sakral gibi alanlarda aldığı eğitimlerden faydalanmakta, tüm bilgilerini kendine özgü bu şifa çalışmasında birleştirmektedir.
Süre : 120 dakika / 250 TL

Terapistlerimiz

pinarPınar Korun

Pınar Korun, 1976 yılında doğdu. 1995-2005 yılları arasında çeşitli dergilerde foto-muhabiri, muhabir ve editör olarak çalıştı. 2004 yılında yogayla tanışarak ve 2005 yılında 1 yıl süreyle Modern Dans çalışmalarına katılarak beden farkındalığını geliştirdi. 2006 senesinde kişisel merakının yönlendirmesiyle Tatjana Rottenberg’den Derin Bağ Dokusu ve Tetik Nokta Masajı eğitimi aldı. 2008 yılında Cornelia Klein’ın 5 günlük Shiatsu Masajı pratik uygulama eğitimine, 2011 yılında yine Tatjana’nın Tetik Nokta Masajı konusunda ileri seviye bir eğitimine katıldı. 2009-2011 seneleri arasında Homeopati Derneği’nin seminerlerine devam etti. Koruyucu terapiler ve bütüncül tıp konusunda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyor.

esinEsin Yardım

Esin Yardım, 2009’da Dubai’de çalışırken “3 ay sırt çantamı alıp gezeyim, sonra yeni bir iş.” diye çıktığı Güneydoğu Asya yolculuğundan uzun süre dönemedi. Bali’de aldığı bir KranioSakral seansı hayatını değiştirdi. Konuşmadan, yumuşacık bir dokunuşla bedendeki sıkıntıların okunabilmesinden ve daha da önemlisi iyileşebilmesinden müthiş etkilendiği o seansı takip eden 3 yıl boyunca hem eğitimlerini alarak, hem de her yıl asistanlığını yaparak Leonid Soboleff’in KranioSakral terapi öğrencisi oldu. Bu dönemde Rus fizikçiler ve Bali’li şifacılarla da tanışıp beden, iyileşme konularında bilgilendi, mucize denebilecek iyileşmelere tanıklık etti. 2010 yılından beri BAE, Endonezya, Tayland ve Türkiye’de KranioSakral Terapist olarak çalışmakta olan Esin, farklı hocalar ve uzmanlık alanlarında KranioSakral Terapi eğitimleri almaya ve hemen her yıl Tayland’da Budist manastırlarda daha da derinleştiği uzun meditasyon oturumları yapmaya devam etmektedir.

Prem KaviPrem Kavi

Tetik Nokta, Derin Bağ Dokusu, Klasik Masaj, Thai Masaj, Shiatsu, Refleksoloji, Taş Terapi ve Ofis Masajı eğitimleri alan Prem Kavi, her danışanı özel olarak değerlendirip, o kişinin sağlığı, yaşam biçimi ve duygusal durumuna göre bir masaj seansı sunuyor. Sadece fiziksel değil aynı zamanda, zihinsel ve enerjisel bir terapi olan bu masajla dengelenen dolaşım ve sinir sistemiyle iyileşme sürecinizi hızlandırabilir, kaslarınızın esnekliğini ve eklemlerinizin hareket kabiliyetini arttırabilir, duruş bozukluklarından kaynaklanan ağrıları geçirebilir, hastalıklara karşı vücut direncini arttırabilir, stresten arınabilir, derin bir dinlenme yaşayabilirsiniz. Hayatına meditasyonun da girmesiyle kazandığı farkındalık ve hassasiyeti masaj seanslarına da yansıtan Prem Kavi, her seansı danışan için derin ve rahatlatıcı bir deneyime dönüştürmektedir.

Prem KaviSita Beyhan

İçinde daima beden olan işlere ilgi duyan Sita, bedensel çalışmalara ilgi duyarak farkındalığını arttırmak için başta terapi olmak üzere, yoga, meditasyon gibi eğitimler almıştır. İlk olarak Tatiana Rottenberg’ten Derin Bağ Doku ve Tetik Nokta Masajı eğitimi aldı.
Eğitimleri sırasında “Beden”in aslında bir mucize ve bize verilmiş bir hediye olduğunu keşfetti. Bu sayede, düşünce kalıplarından sıyrılıp sevdiği işe yönelmeyi başardı ve bundan sonraki hayatına insanlara şifa vererek devam etme kararı aldı.Yoga eğitimlerinde özellikle sinir sistemi üzerine çalışmış olan Sita, terapilerinde yoğun sinir sistemi odaklı hareket ederek masaj uygulamalarını, beden anatomisi, bilgeliğini kullanarak harika sonuçlar almaktadır. Dr. Soner Özsu’dan Anatomi Kinesyoloji,strecing,Fascia ve Tetik nokta yansıyan ağrıları, Scar doku masaji,eklemler konusunda da calismistir. Eğitimlere, içinde beden olan konulari öğrenmeye ve araştırmaya daima devam etmektedir.

Buğra OganBuğra Ogan

Buğra Ogan, 1977 yılında Ankara’da doğdu. İngiltere’de üniversite öğrenimini bitirdikten sonra profesyonel olarak iş hayatına girdi. Londra, Oslo ve Dubai’de kurumsal şirketlerde çalışırken içsel yolculuğuna başladı. Bu süreçte dünyanın değişik yerlerinden rehber ve şifacılarla birlikte çalıştı ve bu sayede kendi şifacılığının farkına vardı. Şu anda rehber ve şifacı olarak hem birebir hem de grup çalışmaları yapıyor. Çalışmalarında katılımcıların dönüşümü için oğrendiği ve geliştirdiği özel tekniklerle calışıyor. Cihangir Yoga’da “selena şifa çalışması” gerçekleştirmektedir.

İlkay Paula Altılarİlkay Paula Altılar
İlkay Paula Altılar, 1971 doğumlu, masaj terapisti, eğitimli dans tiyatrocusu, mim sanatçısı ve hocasıdır. Eğitimlerini Essen ve Berlin’ de tamamlayan İlkay P. Altılar,18 yaşından beri mesleğini terapi ve sanatsal yönleriyle icra ediyor. Çok yönlü bedensel çalışmalardan edindiği zengin pratik deneyimlerini birçok farklı tedavi yöntemiyle harmanlayarak kendine has, sanatsal ve terapi içerikli tedavi tekniğini geliştirmiştir. Cihangir Yoga’da “derin bağ doku” ve “hareket ve beden terapi” seansları yapmaktadır.