Yepyeni Başlayanlar!

Yogaya yeni mi başlıyorsunuz? Cihangir Yoga stüdyolarında her sabah ve her akşam sunulan CY1 pratikleri ile Yoga yolculuğunuza adım atabilirsiniz.

Cihangir Yoga’ya ilk defa geliyorsanız Tanışma Paketimiz ile çok uygun bir fiyata 1 ay boyunca  sınırsız pratik hakkı satın alabilirsiniz. Tanışma Paketi fiyatlarımız stüdyolarımızda farklılık gösterir. Fiyatları öğrenmek için Ücretler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Size uygun olan Cihangir Yoga’daki CY1, Yin Yoga, Yoga Terapi, haftanın her günü en az bir kere programımızda mevcut. CY 1 seviyesindeki pratikleri  bir çok değişik uzman ile denemenizi öneririz. En az 3 aylık yoga uygulaması deneyimi olanlar CY2, 6 aylık  deneyimi olanlar CY2 ve CY3, Handstand’e duvar desteğiyle kalkabilenler ve Urdhva Dhanurasana pozunu tam olarak yapabilenler ise CY İleri pratiklerine girebilirler.

Ne sıklıkta yoga yapsam iyi olur?

Haftada 2 ya da 3 kere yoga iyi bir başlangıç, ancak sadece haftada 1 kez yapabiliyorsanız yine de faydalarını görebilirsiniz. Yaptıkça yogayı daha da sık yapma isteği doğabilir. Yogiler her gün yaparlar, evde de yapmaya başlarlar. 20 dakika da olsa, 5 dakika meditasyon da olsa, zamanla hayatlarına katmaya başlarlar. Ancak ilk başlarda haftada 2 veya 3 kez pratiğe gelerek başlayabilirsiniz.


Mevcut programa göre başlangıç seviyesinde olan tüm pratiklere girebiliyoruz değil mi? Yoksa belirli bir uzman ve belirli bir 
grup ile başlayıp aynı ekiple mi ilerleyebilirim?

İstediğiniz uzman ile istediğiniz zaman
 CY 1, Yoga Terapi, Yin Yoga pratiklerine katılabilirsiniz. Kendinizi hazır hissettiğinizde bir üst seviye pratikleri de deneyebilirsiniz. Hatta, arada 
bir değişik uzmanların farklı pratiklerini denemenizi tavsiye ederiz.

Yoga yaparken ne giymeliyim, ne yemeliyim vs.?

Yoga, yalın ayak yapılır. Pratiğe gelirken rahat bir spor kıyafeti giymeniz uygun olur. Yoga yapmadan 
önce içki ya da benzeri maddeleri almamanızı öneririz. Ağır bir yemek yemeyin ve aynı
 zamanda midenizin kazınacak kadar aç olmaması da önemli. 1 saat ya da 1.5 saatlik uygulama meditatif yani içsel bir 
ortamdır ve konuşmak sadece hocaya aittir. Pratik sırasında terlemeniz normaldir, Cihangir Yoga’da soyunma odaları ve duş mevcut, dilerseniz 5 TL’ye temiz havlu 
kiralayabilirsiniz.

Nasıl ödeme yapabilirim?

Cihangir Yoga’ya ilk defa geliyorsanız Tanışma Paketi’mizi almanızı öneririz. Ankara ve Cihangir stüdyolarımızda özel fiyat uygulamamız olup, bu stüdyolarımızda kullanmak üzere alacağınız Tanışma Paketimiz 200 TL’dir. Tüm stüdyolarımızda kullanabileceğiniz tanışma paketimiz ise 260 TL’dir. Eğer, tek pratiğe katılmak isterseniz Ankara ve Cihangir’e özel 60 TL, İstinye ve Caddebostan stüdyolarımızda 80 TL’dir.  Ayrıca, Temel Yoga Uzmanlık Programlarımız’ı yeni tamamlamış uzmanlarımızın pratiklerine (staj) de tüm stüdyolarımızda 20 TL karşılığında katılabilirsiniz.