Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu’nda beklenen modülün detayları belli oldu!
Tarih:
24 Ocak 2020 - 28 Ocak 2020
Saat:
12:00-18:00
Telefon:

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi

24-28 Ocak 2020

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu’nda beklenen modülün detayları belli oldu!

Bu ileri seviye programda uluslararası üne sahip olan Carlos Pomeda ve Cihangir Yoga’nın ortağı değerli uzmanımız Zeyneb Uras aracılığıyla yoga geleneğinin en kuvvetli ve en gizli öğretileri ve meditasyonları ile tanışacaksınız. 

Carlos Pomeda ile daha önce hiç ele alınmayan Paramarthasara ve yeni eklemelerle Spanda konuları ile tanışacaksınız. Zeyneb Uras ile birlikte ise, her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı ders akışları oluşturmak ve İÇİNİZDEN gelen kuvvetli bir ders gerçekleştirebilmek için kullanacaksınız.

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu’nun vazgeçilmez modüllerinden biridir.

Program İçeriği: 

Paramarthasara : Tantra'nın Kalbini Keşfetmek

Tantra'nın, 11. yüzyılda yaşamış en büyük ustası büyük bilge Abhinavagupta'nın yaptığı başarılı özetten yola çıkarak, Tantrik Yoga'nın en önemli öğreti ve uygulamalarından bahsedeceğiz. Dünya ve insanın varlığına dair ilham veren bu yüce görüşü ve onu hayatımızın tüm yönlerine katabilme yollarını hep birlikte keşfedeceğiz: kalp, akıl, beden ve çevre. 

Çalışma, tantrik meditasyon uygulamalarını içerir.

Spanda: Yaşamın Nabzı 

(Spanda Karikas)

Tüm doğal olayların ardında yatan muazzam enerjinin sırrı nedir? Yaşamın dinamizmi ne demektir? Duyularımızı ve zihnimizi hangi güç canlandırır? Bilincimizin arkasındaki canlılık nedir? Enerji ve mutluluğun kaynağı ile nasıl iletişim kurabiliriz?

Bunlar, bu büyüleyici seminerde araştırdığımız sorulardan sadece bazıları. Keşmir’deki Tantrik Şaivizm’in temel metinlerinden birinden yola çıkan bu ders bir yandan yaşamın ve evrenin temellerini araştırırken diğer yandan da kuvvetli sezgilerle yaşamlarımızı radikal bir şekilde dönüştürüp zenginleştirecek birbirinden farklı dönüştürücü uygulamayı açığa çıkarıyor.

Program :

24-25-26 Ocak

Cuma, Cumartesi, Pazar : Paramarthasara

27-28 Ocak

Pazartesi, Salı : Spanda

Saatler: 12:00 - 18:00

Yer: Cihangir Yoga, İstinye

Program Ücreti: Programın erken ödeme ücreti: 2.200 TL’ dir. Erken ödeme avantajı 9 Aralık 2019 tarihine kadar geçerlidir. 9 Aralık 2019 sonrasında yapılacak kayıtlar için program ücreti 2.650 TL’dir.

2650 TL tüm katılım

1650 TL - 3 gün 1. Bölüm  24-25-26 Ocak (Cuma- Pazar) 

1100 TL - 2 gün 2. Bölüm  27-28 Ocak (Pazartesi – Salı)

Carlos Pomeda kimdir?

Aslen İspanya’nın Madrid şehrinden olan Carlos Pomeda, 40 yılı aşkın bir süredir pratiğini ve çalışmalarını yoga geleneğinin tüm yönlerine dayandırmaktadır. 18 yılını Swami Gitananda adıyla, Saraswati buyruğu altında keşiş olarak geçirmiş, bu süre içindeki 9 yılda da Hindistan’da geleneksel öğreti ve pratik eğitimi almıştır.Bu süre boyunca Hint Felsefesinin çeşitli sistemlerini öğrenip kendini yoga pratiğiyle bütünleştirmiş ve yoga geleneğinin en kıdemli keşişlerinden biri haline gelerek dünya çapında onbinlerce öğrenciye meditasyon ve felsefe öğretmiştir.  Bu tecrübesini ve geleneksel eğitimini akademik geçmişiyle birleştirerek iki Yüksek Lisans derecesine sahip olmuştur: bir tanesi ders verdiği U. C. Berkeley’den Sanskritçe üzerine, diğeri ise U.C. Santa Barbara’dan Dini Çalışmalar üzerinedir.  Şu an “Karma ve Ruhun Yolculuğu” na dair bir kitap üzerine çalışmakta ve aynı zamanda Kashmiri geleneğinden önemli bir Tantrik metin olan Śivasūtra’nın yeni çevirisini yapmaktadır. 

Carlos şu anda ABD’de yaşıyor ve sıkça dünyayı dolaşarak Yoga Bilgeliği ve ilgili konularda çeşitli inzivalar, kurslar, seminerler ve konferanslar düzenliyor. 

Bir eğitmen olarak Carlos, sahip olduğu geniş bilgi dağarcığıyla ve bunu karşı tarafa anlaşılır bir biçimde iletmesiyle tanınır. Hint yoga geleneklerine olan büyük sevgisi, kavrayışı, mizahı ve izleyici/ dinleyici kitleleriyle kurduğu derin bağ, ona en zor yazılı öğretileri bile net, anlamlı ve uygulanabilir biçimiyle aktarma becerisi verir.  Carlos ile çalışmak eğlenceli ve dönüştürücü bir deneyimdir. 

“The Wisdom of Yoga” (Yoganın Bilgeliği) ve yakında çıkacak olan DVD dizileri hakkında bilgi almak içinwww.pomeda.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: info@cihangiryoga.com, Cihangir Yoga- İstinye +90 212 277 11 90

Erken Ödeme İndirimi
2.200 TL
2.650 TL
Programın erken ödeme ücreti: 2.200 TL’ dir. Erken ödeme avantajı 9 Aralık 2019 tarihine kadar geçerlidir. 9 Aralık 2019 sonrasında yapılacak kayıtlar için program ücreti 2.650 TL’dir.
1. Bölüm

1.650 TL

3 Gün : 24-25-26 Ocak (Cuma-Cumartesi- Pazar)

2. Bölüm

1.100 TL

2 Gün : 27-28 Ocak (Pazartesi – Salı)