Konstantinos Charantiniotis ile Pratik aracılığıyla Ayurveda (15 saat)

Konstantinos Charantiniotis ile Ayurveda ve Yoga’yı birleştiren bu eşsiz programı bu kez CANLI YAYIN olarak sunuyoruz.

Konstantinos Charantiniotis ile Pratik aracılığıyla Ayurveda (15 saat)

27 Kasım 2020 - 29 Kasım 2020
İstanbul
Cihangir Yoga Canlı Yayın
  • Etkinlik Süresi :
  • CANLI
  • 05301566468

Etkinlik Detay Bilgi

Konstantinos Charantiniotis ile Pratik aracılığıyla Ayurveda / CANLI YAYIN, (18 saat)

27 - 29 Kasım 2020

Konstantinos Charantiniotis ile Ayurveda ve Yoga’yı birleştiren bu eşsiz programı bu kez CANLI YAYIN olarak sunuyoruz. Özellikle yoga uzmanlarına ve yoga öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmış olan bu programda, Ayurveda’nın temel presiplerini öğrenecek ancak en önemlisi bunları Yoga pratiğinizde kullanma becerisi kazanacaksınız. Ayurveda’yı bir yoga dersine entegre etmeyi, kendi ve öğrencilerinizin vücut tipine göre nasıl bir yoga dersi planlayacağınızı sunan bu benzersiz program hem Yoga hem de Ayurveda’ya ilgi duyan Yoga uzmanları için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programının saatlerine sayılır.

27 Kasım Cuma: 18:30 – 21:30
28 Kasım Cumartesi :  10:30-13:30 ve 15:00-18:00
29 Kasım Pazar: 10:30-13:30 ve 15:00-18:00

Katılım ücreti: 200 Euro 

*Bu eğitim Yoga Eğitmenlerine ve ileri seviye yoga öğrencilerine açıktır. Bu yoğun eğitimde katılacağınız saatler, Cihangir Yoga’nın 300 Saatlik Dönüştürücü Yoga Yolu pogramına sayılır.

Program İngilizce olarak yapılacaktır. Seanslar canlı olarak gerçekleşecektir; o nedenle dünyanın her yerinden katılabilirsiniz! Çevrimiçi oturumlar sırasında video yoluyla eğitmen-öğrenci etkileşimi olacağı için yerimiz sınırlıdır.

Öğrenmeye deneyimsel bir yaklaşım sunan, yoga ve ayurvedayı birleştiren bu program, Cihangir Yoga’da bu kez CANLI YAYIN  olarak düzenleniyor.
Bu uzmanlaşma programından kazanacağınız en önemli şey, Yoga ve Ayurveda’nın kadim sistemleri aracılığıyla bilgi ve dünyayı “görme” becerisi elde etmek olacaktır.

Bu çalışmada “Pancha Maha Butas”ı, yani Ayurveda, Çakralar ve Koshalar ile ilgili olan beş büyük elementi çalışmak için eşsiz bir fırsata sahip olacaksınız. Bedeni denge, sağlık ve esenlik içinde çalıştırırken, bu felsefi öğretileri hayata geçirmenin bir yolu olarak bu pratiği kullanacaksınız.

Ayurveda’yı bir yoga dersine entegre etmeyi öğreneceksiniz; ayrıca öğrencilerinize vücut tiplerinin ne olduğunun yanı sıra Ayurveda’nın temel kavramları ile doğanın 5 elementinin günlük yaşamla nasıl ilişkili olduğunu daha derinlemesine anlamalarına yardımcı olacaksınız. Bunların yanı sıra, özel dersler vermek için gerekli araçları öğrenecek ve öğrencilerinizin fiziksel ve zihinsel olarak benzersiz durumlarına uygun kişisel bir yoga uygulaması geliştirmelerine yardımcı olacaksınız.

Özetleyecek olursak, bu Çevrimiçi Yoğun Eğitimden elde edeceğiniz şeyler şunlar olacak:

• 3 Dosha’yı dengelemek için toplu yoga derslerini özelleştirmek;

• 5 element ile mevsimlere uygun olarak seriler ve akışları şekillendirmek;

• Ayurvedik ilkeleri uygulayarak özel yoga dersleri vermek;

• 5 Prana’nın terapik bir şekilde nasıl kullanıldığını öğrenmek;

• Doşa’lardaki dengesizlikleri gidermek için pranayama ve meditasyonun nasıl kullanıldığını anlamak;

• Ayurvedik diyetin esaslarını öğrenmek;

• Bilginizi derinleştirmek ve Ayurvedik yaşam tarzı araçlarıyla kendinize iyi bakmak;

• Bu eğitim Yoga Eğitmenlerine ve ileri düzey yoga öğrencilerine açıktır. Bu yoğun eğitime katıldığınız saatler, Cihangir Yoga’nın 300 Saatlik Dönüştürücü Yaşam ve Eğitim Yoluna sayılır.

Daha önce katılanların bu eğitim hakkında söyledikleri:

İrem Günay

«Konstantinos, 1990'lardan beri Yoga ülkesinden, yani Hindistan’dan getirdiği bilgi derinliği ile çok etkileyici bir eğitmendir. İstanbul'da Cihangir Yoga’da düzenlenen “Yoga Pratiğinde Ayurveda” atölyesinde onunla tam 5 gün geçirdiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Güçlü fakat diğer yandan da mütevazı ve dengeli mevcudiyetiyle zarif, eğlenceli, yaratıcı ve becerikli bir şekilde alanı bir arada tutar. Konstantinos, kendisiyle her karşılaştığınızda çok şey öğreneceğiniz bir eğitmendir. Ayrıca, Ayurvedik Yoga yaklaşımının yoga eğitiminde değerli bir araç olduğunu şahsen gördüm. Bu yaklaşım, öğrenciye yönelik yeni bir özen kapısını açıyor.»

Ayse Demir

«Sevgili Konstantinos,

Öğleden sonra geç saatlerde Cihangir yogadan ayrıldığımızdan beri bu eğitimi ve paylaştığımız deneyimi anlatmak için doğru kelimeleri bulmaya çalışıyorum. Sanırım bunu ifade etmenin en iyi yolu, çok “uyandırıcı” olduğunu söylemek. Tüm duyularım, bilincim ve kalbim sonuna kadar açık ve uyanık! Ayrıca çok hafiflemiş hissediyorum! Havayı sevdiğim ve vata tipi olduğum için böyle dediğimi sanmayın, tersine ruhum yükseldiği için hafiflemiş hissediyorum! :) »

Şafak Uysal

«Sevgili Konstantinos,

Son katıldığım atölyen hakkında birkaç şey yazmak istedim. Başlamadan önce, İstanbul’a/Türkiye’ye yaptığın önceki ziyaretlerini nasıl kaçırdığıma hala şaşıyorum ve sonunda seninle çalışma şansı bulduğum için kendimi gerçekten çok mutlu hissediyorum. Tamamen kafa açıcı bir giriş oldu benim için. Bunu sadece Ayurvedik ilkeleri anlamak ve bunları yoga pratiği ve öğretisine dönüştürmek anlamında söylemiyorum. Ama aynı zamanda bir eğitmen olarak kendi sesimi bulma, sesime kendimi adamam ve sadık olmam anlamında ve diğer bir yandan da “hayat” adına yaşadığım bazı dış koşullar ve dengesizliklere maruz kalırken, her koşulda öğrencilerimle hala ilişki kurabilmek için bu sesi çeşitlendirmenin ve onunla oynamanın yollarını bulmak anlamında söylüyorum. Elbette, çalışmada paylaştığın bilgi miktarı, tek bir atölye çalışması çerçevesinde sindirmek için oldukça fazla ve daha sonra çalışmanın bazı kısımlarına ve meselelerine değinmek güzel olacaktır. Ancak bu geniş kapsamlı yol haritası şimdiden Ayurveda’dan neler bekleyebileceğimi ve Ayurveda’ya genel olarak “iyi yaşamanın bilgisi” olarak nasıl yaklaşmam gerektiği konusunda oldukça iyi bir fikir verdi. Bu yüzden, kalbimin derinliklerinden içten bir teşekkür sunuyorum. Bir şekilde tekrar görüşeceğimize eminim…»

Konstantinos Charantiniotis hakkında:

Konstantinos, uluslararası düzeyde tanınan bir Yoga ve Meditasyon Master Eğitmeni, Bütünsel Sağlık Koçu ve Ayurveda Pratisyenidir. Hayatını kişisel dönüşüme adamıştır. Yoga’yı çalışmak, uygulamak ve paylaşmak için 30 yıldan fazla zaman harcamıştır. İnsan potansiyeli hakkındaki çeşitli bilgileri beden eğitimi, Ayurveda, psikoloji, NLP ve hipnoterapi üzerine klasik çalışmaları içerir. Yogayı başkalarıyla paylaşma yaklaşımı, felsefe ve kişisel gelişim teknikleriyle birleşerek, katılımcılara hayatlarını kelimenin tam manasıyla en iyi haline dönüştürebilecekleri bir iç farkındalık geliştirme fırsatı veriyor. Evi Yunanistan’da, Atina’dadır. Durmaksızın uluslararası seyahatlerde bulunmakta, ders vermekte ve çalışmaları aracılığıyla insanlara hayatlarını dolu dolu yaşamaları için ilham vermeyi amaçlamaktadır.

Konstantinos hakkında daha fazla bilgi almak için web sitesine bakabilirsiniz: www.konstantinosc.com

Kayıt ve daha fazla bilgi için : www.cihangiryoga.com

info@cihangiryoga.com