Ekin Teymen ile Kalp’ten Yoga

Cihangir Yoga sizi Ekin Teymen ile kalp açıcı bir hafta sonu geçirmeye davet ediyor.

Ekin Teymen ile Kalp’ten Yoga

28 Mayıs 2022 - 29 Mayıs 2022
İstanbul
Caddebostan
  • Etkinlik Süresi : 2 gün
  • CANLI
  • 05301566468

Etkinlik Detay Bilgi

Ekin Teymen ile Kalpten Yoga

Mayıs 28-29 2022, Caddebostan Stüdyo + Canlı Yayın

Saatler : Cumartesi - Pazar 13.30 - 16.00

Cihangir Yoga sizi Ekin Teymen ile kalp açıcı bir hafta sonu geçirmeye davet ediyor. Fiziksel olarak bedeni geriye eğilmelere hazırlayacağınız bu hafta sonunda “mat üzerindeki” asana pratiğiniz ile “mat dışındaki” yani hayatın içindeki yoga pratiğiniz arasında da bir köprü kuracaksınız. 

Geriye eğilme pozları günlük hayatımızın içerisinde alışık olduğumuz ve gerçekleştirdiğimiz aktivitelerdeki duruşumuzun (oturmak, ekrana bakmak, araba kullanmak vs.) tam tersi olduğu için hem fiziksel hem de duygusal olarak yoğun hissettirebilen pozlardır. Bu iki günlük atölyede bedenimizi güvenli ve nazik bir şekilde derin kalp açıcı pozlara hazırlayacağız. 

 

Fiziksel düzlemde, bu iki gün boyunca bedenimizin ön tarafında alan yaratmayı öğrenerek günlük hayatımızdaki duruşumuzu aktif bir şekilde ve farkındalıkla tersine çeviren geriye eğilme pozlarını çalışacağız. Fiziksel olarak duruşumuz aslında hayata nasıl baktığımızın da bir yansımasıdır. O yüzden daha derin bir düzlemde ise kalp açıcıların hem kendimiz hem de hayatımız üzerindeki etkilerine odaklanacak ve kalpten hareket etmenin ne demek olduğunu araştıracağız. 

 

1.     Gün: İçe yolculuk

İlk gün “mat üzerindeki” yoga pratiğimize odaklanarak bedenimizi derin geriye eğilme pozlarına hazırlayacağız. Nazik bir şekilde bedeni bu pozlara hazırlarken merkezimizde dağılmadan kalarak güçlü bir yerden nasıl bedenin önünü açabileceğimizi keşfedeceğiz. 

Aynı zamanda da fiziksel çalışmanın bir yansıması olarak ne niyetlerle mata geldiğimizi hatırlayacak ve bedenimizle dürüst ve şefkatli bir iletişim kurmaya ve hem fiziksel hem de duygusal anlamda kalp açıklığımızın önüne geçebilecek engelleri araştırmaya odaklanacağız.

 

2.     Gün: Dışa yolculuk

İkinci gün de ise ilk gün öğrendiklerimizin ışığında partnerli çalışmalar ve ters duruşlar da içeren daha derin ve ileri seviye geriye eğilme pozlarına geçiş yapacağız. 

Özellikle partnerli çalışmalar da içeren derin geriye eğilme pozlarında hem kendi bedenimizin hem de etkileşim halinde olduklarımızın ihtiyaçları konusunda hassas olmak çok önemlidir. Kendi bedenimiz ile hassasiyetle kuracağımız bağlantının dış dünyada iletişim halinde olduklarımıza karşı dışavurumunu da araştırma ve keşfetme fırsatı bulacağız. 

Ekin, yogada ve yaşamda size yeni perspektiflerle ilham verecek derin ve tutkulu bir CY öğretmenidir!