Konstantinos Charantiniotis ile Detoks İnzivası

Sonbahar yazın sıcak enerjisini atma ve bedeni kışa hazırlama zamanı. Cihangir Yoga ile pek çok başarılı çalışmaya imza atan Konstantinos Charantiniotis ile bu kez kendi evinizin rahatlığında derin ve arındırıcı bir detoks programı sunuyoruz.

Konstantinos Charantiniotis ile Detoks İnzivası

30 Ekim 2020 - 01 Kasım 2020
İstanbul
Cihangir Yoga Canlı Yayın
  • Etkinlik Süresi :
  • CANLI
  • 05301566468

Etkinlik Detay Bilgi

Konstantinos Charantiniotis ile Detoks İnzivası (CANLI YAYIN )

30 Ekim -1 Kasım 2020 

Sonbahar yazın sıcak enerjisini atma ve bedeni kışa hazırlama zamanı. Cihangir Yoga ile pek çok başarılı çalışmaya imza atan Konstantinos Charantiniotis ile bu kez kendi evinizin rahatlığında derin ve arındırıcı bir detoks programı sunuyoruz. 3 gün sürecek olan bu haftasonu CANLI YAYIN detoks programında Detoks yemeği hazırlama, farkındalıklı (mindful) yemek yeme pratiği, günlük tutma egzersizleri, yoga, pranayama ve meditasyon gibi yeni deneyimleri keşfedeceksiniz.

Kendi evinizin rahatlığında derin bir detoks deneyiminin tadını çıkarın.

Canlı Yayın Detoks İnzivası İngilizce olarak yapılmaktadır. Seanslar canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir; o yüzden dünyanın her yerinden katılabilirsiniz! Canlı oturumlar sırasında video yoluyla öğretmen-öğrenci etkileşimini en fazla seviyede tutmak için  yerimiz sınırlı olacaktır.

Sizi, temel insani ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış holistik bir detoks deneyimine davet ediyoruz. Konstantinos söz veriyor : ‘’Size söz veriyorum, bu programın sonunda bedeninizde ve zihninizde kendinizi daha işlevsel hissediyor olacaksınız’’.


Katılım ücreti : 200 Euro 
 

Canlı Yayında bir detoks inzivasına neden katılmalısınız?

İnziva kelimesinin gerçek anlamı “arkaya gitme veya geri çekilme eylemi ”dir. İnziva, tamamen kişinin kendini yenileyebilmesi ve tekrar şarj edebilmesi için bir ara vermesiyle ilgilidir. Bir deyiş vardır: “Eğer bedeniniz ile zihniniz size fısıldadıkları zaman onları dinlerseniz, sonra attıkları çığlıkları duymak zorunda kalmazsınız”. Detoks inzivası, tam anlamıyla ihtiyaçlarınızı zamanında dinlemenize ve tatmin etmenize yardımcı olan eylemdir.

Detoks inzivası için bir adaya ya da dağın yamacına gitme fırsatınız olmasa bile, vücudunuzun kendini arındırmasına yardımcı olmak için gereken zamanı bulmak gerçekten çok önemlidir. Sonbahar, detoks yapmak ve kışa yumuşak bir geçiş yapmak için yılın en ideal zamanıdır.

Kendimize karşı dürüst olalım! Modern yaşamın hızlı temposuna kapılmak çok kolay ve yavaşlamak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak isteseniz bile, kendinizi tam anlamıyla bu işe adamış bulmayabilirsiniz. Tam bir rehberlik, günlük rutinler, vücut ve zihin arındırma uygulamaları ve canlı çevrimiçi seanslarla çevrimiçi bir detoks inzivası, bir yandan evinizin konforunun tadını çıkarırken, diğer yandan holistik bir detoks deneyimine bağlı kalmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

Konstantinos’un, Canlı Yayında sağlık programlarını tasarlama şekli, günlük hayatınızın farklı bir versiyonunun nasıl olacağını keşfetmeniz için nadir ve değerli bir şans sunuyor. Detoks yemeği hazırlama, farkındalıklı (mindful) yemek yeme pratiği, günlük tutma egzersizleri, yoga, pranayama ve meditasyon gibi yeni deneyimleri keşfettiğinizi hayal edin. Bu da size bu deneyimleri bir tatil mekânında, uzak bir yerde değil, günlük hayatınızda hemen uygulama fırsatı verecektir. İnzivadan sonra bu iyi alışkanlıklardan bazılarını benimsemek ve kalıcı olarak olumlu değişiklikler yapmak çok daha kolay olacak.

Programa dahil olanlar

Aşağıdakileri içeren günlük bir programa katılacaksınız:

• Sabah ve öğleden sonra Υοga / Asana dersleri
• Sabah ve öğleden sonra Pranayama
• Sabah ve öğleden sonra meditasyon
• Ayurveda ve Detoks hakkında felsefe konuşmaları
• Günlük detoks menü hazırlığı ve farkındalıklı (mindful) yemek yeme pratiği
• Hem beden hem de zihin için arınma rutinleri ve uygulamaları

Bu programı ve pratikleri üç gün boyunca uygularsanız derin bir zihinsel ve fiziksel detoks deneyimi yaşayacağınıza inanıyoruz. Benliğinizin merkeziyle netliği, hafifliği ve bağlantı kurmayı deneyimleyeceksiniz.

Ek olarak, program dahilinde olanlar:

• Günlük eksiksiz bir program

• Ortamdaki fazlalıklardan kurtulma, iyi alışkanlıklar geliştirme ve fayda sağlayan bir düşünce yapısı gibi uygulamalar ve alıştırmalar içeren eksiksiz bir kılavuz (PDF)

• Şahane, detoks yaptıran Sonbahar tarifleri ve inziva menüsü ile lezzetli, besleyici yemeklerin nasıl hazırlanacağına dair ayrıntılı talimatlar içeren bir kitapçık (PDF)

• İnziva sırasında izleyeceğiniz ve uygulayacağınız detoks rutini ve pratikleri içeren eksiksiz bir kılavuz (PDF)

Gördüğünüz gibi, bu inziva için ihtiyacınız olan her şeyle yüzde yüz donatılmış olacaksınız. Tüm bu materyaller her an hizmetinizde olacaktır. Bu nedenle, gelecekte bu pratiklerden bazılarını tekrar etmek istediğinizde, bu materyali rehberiniz olarak kullanabilirsiniz.

Katılmak için gerekenler

Yapmanız gereken tek şey şu sözü tutmak olacaktır: “Programa düzenli bir şekilde katılacağım”.

Bu, sadece birlikte yapacağımız online oturumlar sırasında değil, tüm gün boyunca belirli bir günlük programı ve talimatları izlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu talimatlar aşağıda sayılanları kapsar:

a) Yapmanızı tavsiye ettiğimiz egzersizler

b) Dijital detoks pratiği

c) Takip etmeniz gereken günlük rutin

“Klasik” bir inzivada talimatları uyguladığınız şekilde, bu programı da “A’dan Z’ye” takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Öyleyse, 30 Ekim ve 1 Kasım tarihlerini kişisel bakımınıza ayırın. İnzivanın sonunda, daha sağlıklı, ilham almış ve yenilenmiş hissederek günlük hayatınıza döneceksiniz.

Günlük Program *

* Öğretmen, katılımcılar için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için gerekirse saatlerde küçük oynamalar yapabilir.

30 Ekim Cuma

16:00 - Programın amacı ile ilgili Oryantasyon & Sunum (Canlı)
17:30 - 19:30 - Yoga - Pranayama - Meditasyon Pratiği (Canlı)
19:30 - Detoks Yemeği *
20:30 - Akşam rutini *
21:30 - Uyku vakti 

31 Ekim Cumartesi

6:30 - Sessizlik ve sabah rutininde uyanmak *
8:00 - 10:00 - Yoga - Pranayama - Meditasyon Pratiği (Canlı)
10:30 - Detoks Kahvaltısı *

Ara

12:00 - 13:00 Felsefe ve Meditasyon Pratiği (Canlı)
14:00 - Detoks Öğle Yemeği *

Ara

17:30 - 19:30 - Yoga - Pranayama - Meditasyon Pratiği (Canlı)
19:30 - Detoks Yemeği *
20:30 - Akşam rutini *
21:30 - Uyku vakti

01 Kasım Pazar

6:30 - Sessizlik ve sabah rutininde uyanmak *
8:00 - 10:00 - Yoga - Pranayama - Meditasyon Pratiği (Canlı)
10:30 - Detoks Kahvaltısı *

Ara

12:00 - 13:00 Felsefe ve Meditasyon Pratiği (Canlı)
14:00 - Detoks Öğle Yemeği *

Ara

16:00 - 17:30 - Yoga - Pranayama - Meditasyon Pratiği (Canlı)
17:30 -18: 30 Kapanış çemberi / İnzivanın gözden geçirilmesi, detoks ve beslenme hakkında soru-cevap (Canlı)

NOT: * ile işaretlenen uygulamalarda size tam rehberlik ve talimat verilecektir.

Program Minimum 20 kişinin katılım ile açılacaktır. 20 kişinin altında katılımcı sayısı olduğunda Cihangir Yoga bu etkinliği iptal edebilir ya da erteleyebilir.


Kayır ve Daha fazla bilgi için
www.cihangiryoga.com

info@cihangiryoga.com