Meghan Currie ile Her şeyi Hisset, Caddebostan Stüdyo + Canlı Yayın

Meghan Currie ile Her şeyi Hisset, Caddebostan Stüdyo + Canlı Yayın

09 Ağustos 2024 - 11 Ağustos 2024
İstanbul
CY Caddebostan + Canlı Yayın
  • Etkinlik Süresi : 3 gün
  • CANLI
  • 05301566468

Etkinlik Detay Bilgi

HER ŞEYİ HİSSET

Meghan Currie ile 3 Gün Yoga Atölyesi

9-11 Ağustos 2024

9-10-11 Ağustos 2024, Caddebostan Stüdyo ve Canlı Yayın

Cuma – 18.30-21.00 | Olduğu gibi Kabul Et: Geriye Bükülmeler ve Twistler

Cumartesi - 13:00-15:30 | Akışkanlaştır - Su Gibi Ol: Kol Dengeleri

Cumartesi-16.30-18.30 | Hissedilecek Alan - Soma: Kalçalar ve Öne Katlanmalar 

Pazar - 13:00-15:30 | Altın Yolculuk: Ters Duruşlar 

Fiyat:
Caddebostan Stüdyo: 300 €. (11.000 TL)

Canlı Yayın: 9.500 TL 

Her Şeyi Hisset │Vizyon

Bu hayattaki en muhteşem fırsatlardan biri hissetmektir. Duygular bizim rehberlerimiz, öğretmenlerimiz, eylem ve değişim için güçlü katalizörler olabilir.

Deneyimlerimizin mozaiğinde örülmüş daha yüksek bir amaç ve bilinç  var. Bu, her birimizin kendi benzersiz yöntemimizle öğreneceği bir danstır; şimdiki anda beden-zihnimizi tam olarak yaşamak için kendimizi ve birbirimizi nasıl güçlendireceğimizi bulma dansı. Bu dans kişisel ve kolektif olarak dönüştürücü olabilir.

Ortaya çıkanın ve ifade edilenin hissedilmesine izin vermek kişinin kendine ve hayata karşı bir güven köprüsü kurmasını sağlar. Bir güç geliştirir ve ne olursa olsun onunla başa çıkabileceğinizi bilmeyi sağlar. Sadece üstesinden gelmekle kalmazsınız, aynı zamanda arkasında daha büyük bir şeyin, sonuçta büyümeyi, genişlemeyi ve ilham verici eylemi doğuran bir amacın olduğunu bilerek hediyeyi görürsünüz.

Bu hafta sonu yoğunlaştırılmış pratikleri oynamak, keşfetmek, bağlantı kurmak ve hissetmek için bir fırsattır. Mola değil, GİRİŞ zamanı. Hareket, hikaye, dinginlik ve nefesle birlikte derinlere inmeye niyetle.

Dersler ayrı olsa da, sizi kendi katmanlarınız arasında bir yolculuğa çıkarmak için bir arada örülmüş tek bir halı gibi tasarlandı. Duruş, nefes ve dinginliğin benzersiz sıralaması ve kırılmaları aracılığıyla, hepsini hissetmenin ne anlama geldiğinin lezzetlerini keşfedeceğiz.

Vücudun mucizesi aracılığıyla yeniden derinlemesine bir etkileşime gireceğiniz derin bir yolculuk için bana katılın.

Her ders sizi hareket, metafor ve felsefeyle örerek sizi katman katman vücudunuzun engin zenginliğine kapsamlı bir şekilde götürecek.

"İnsan olmak kusurlu bir yolculuktur ve her an, hayatımızın dokusuna mistik bir şekilde dokunmuş küçük bir ipliktir."
-Meghan Currie

Her Şeyi Hisset │Ders Ayrıntıları

Olduğu gibi kabul et

"Mükemmellik mümkün olsaydı aşka gerek kalmazdı. Sevgi kusurlu olmamızdan, farklı olmamızdan ve her zaman affedilmeye, cesaretlendirilmeye ve Yunan mitinin bize söylediği gibi kendimizi tamamlamak için aradığımız o eksik yarıma ihtiyaç duymamızdan kaynaklanır.”

-Eugene Kennedy

Hayat, her şeyin doğası gereği kusurlu ve geçici olduğunu öğretir. Düzensizlik ve kusurdaki güzelliği keşfedebilir ve mükemmeliyetçilikten vazgeçebilirsek, doğadaki "kusurlu, geçici ve tamamlanmamış" güzelliği takdir ederek, her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi öğrenebiliriz.

Şeylerin, kendimizin ve başkalarının kusurlarını kucaklamak: Kusurlar bizi güzelleştirir ve yaralarımız bize en çok bilgelik, güç ve zarafet katan şiirlerdir.

“Kusursuzluk ilişkilendirilebilir.”

 -Lauren Conrad

Gelişmiş Geriye Bükülmeler ve Twistlerin Çözümlemesi
Somatik yöntemlerle anda kalma
Aşamalı yaratıcı sekanslama
Akışkanlaştır- Su Gibi Ol

“Çatlaklardan akan su gibi ol. Zorlayıcı olma, nesneye uyum sağla, böylece onun çevresinden veya içinden bir yol bulacaksın. Eğer içindeki hiçbir şey katı kalmazsa, dışarıdaki şeyler kendini açığa vuracaktır. Zihnini boşalt, biçimsiz ol. Su gibi şekilsiz. Suyu bir bardağa koyarsanız o bardak olur. Suyu bir şişeye koyarsınız ve o şişe olur. Çaydanlığa koyarsın, çaydanlık olur. Artık su akabilir veya çökebilir. Su ol arkadaşım.”

-Bruce Lee

Su felsefesini benimsemek bize, uyum sağlama yeteneğinin yaşamın zorluklarıyla başa çıkmanın anahtarı olduğunu hatırlatır. Suyun esnekliği onun gücüdür. Çevresine bağlı olarak sıvı, katı veya gaz gibi çeşitli haller alabilir. Yaşamlarımızda esneklik ve değişime açıklık aynı derecede güçlü olabilir.

Sthira Sukham Asanam
Aşamalı Kol Dengeleri
Akışkan hareket - Pozlara girme - çıkma
“İnanç sahibi olmak, suya güvenmektir. Yüzerken suya tutunmazsın, çünkü tutarsan batar ve boğulursun. Bunun yerine, rahatlar ve süzülürsün.

-Alan Watts

Altın Yolculuk

“Bizi eşsiz kılan yara izlerimizdir. Kırılan hiçbir şey kaybolmaz."

- Adrienne Brodeur

İnsan olmak, her zaman rahat olmayan kusurlu bir yolculuktur, ancak en fazla güzelliği ve bilgeliği yaratanlar kusurlar ve konforsuzluktur ; bunlar beklenmedik yönlerde ilham ve eylem yaratan kıvılcımlar olabilir.

Bazı şeyler kırıldıkça daha da güzeldir. Hayatta, aşkta ve ilişkilerde bizi daha güçlü kılan, yeniden inşa edip dönüşmemizi sağlayan zorluklardır. Eşiklerimize dokunarak tam potansiyelimizin, neyden oluştuğumuzun farkına varırız ve yaşam deneyimlerimiz, zamanla güzel çiçekler açan mistik küçük izler, minik tohumlar bırakır.

Bu atölyede kusurlardan doğan gücü ve güzelliği yeniden keşfetmek için her şeyi parçalayıp altınla birleştireceğiz.

Ters duruşlar 
Bir şeyleri parçalara ayırmak, temel eylemleri ve unsurları birleştirmek
“Hayatlarımız geriye gitmez ve dünle kalmaz, çünkü her buruşuk çizgi bu yolculuğun bir yol haritasıdır ve her yara izi, görkemli bir dekorasyondur. Altın mürekkebe batırılmış tüy kalemle tene ve zihne zamansız şiirler yazan şey algıdır… kırılmalara rağmen sanat yaratmak; çünkü işte o zaman gerçek güzellik ortaya çıkar.”

- Roxy St. Clair

Hissedilecek Alan - Soma

“İçinizde bir sessizlik, istediğiniz zaman çekilebileceğiniz ve kendiniz olabileceğiniz bir sığınak vardır.”
 — Hermann Hess

Yavaşladığımızda, sessizleştiğimizde, teslim olduğumuzda ve hareketsiz kaldığımızda keşfedebileceğimiz dinamik bir iç evren vardır. Bazen günlük hayatımızın gürültüsünden bunalan bir alan.

Bu ders, duyguların incelikli ifadelerini keşfetmeniz için içeriye doğru rehberlik etmek üzere tasarlanmıştır. Önceki derslerden alınan yönleri bütünleştirip sentezlemek için derin kalça açma ve öne katlanmalar, yin ve restoratif pozlardan oluşan bir tarif keşfedip yeni anlayışları ortaya çıkaracağız.

Sinir sisteminiz tatlı, derin bir restorasyona girecek, iç katmanlar yumuşayacak, çözülecek, eriyecek, çözülecek ve en derin seviyede gevşerken sakinliğinizi bulacaksınız.

Derin Kalçalar ve Öne Katlanmalar
Yin elementleri
Rehberli Meditasyon
Nefes çalışması
Santoşa
“Durgunlukta bile hareket vardır. Bazen değişim moleküllerinin şekil değiştirmesi zaman alır. Hiçbir şey olmuyormuş gibi hissedildiğinde bile dönüşüm gerçekleşiyor.”
— Anonim

MEGHAN CURRIE HAKKINDA

Meghan Currie, 20 yıllık yoga pratiği ve 10 yıllık dünya çapında öğretmenlik deneyimine sahip tanınmış bir yoga eğitmenidir. Dersleri, zihin ve bedeni birbirine bağlamaya yardımcı olacak nefes temelli hareket tekniklerine odaklanıyor. Ayrıca kendini ifade etmeyi teşvik etmek için yaratıcılık ve eğlenceyi derslerine dahil ediyor.

Meghan'ın yoga tarzı, güçlü ve eğlenceli olanın beklenmedik bir karışımıdır. Hareketleri, kişinin bağlantılarını somatik olarak derinleştirmek için nefes farkındalığını kullanan, sezgisel, dansa benzer, yavaş, akıcı bir tarzdadır. Çoğu zaman fiziksel olarak oldukça zorlu olan sekanslara neşeli bir lezzet katmak için merakı, karmaşıklığı ve heyecanı bünyesinde barındırıyor. Nefese yapılan vurgu, bedensel deneyimde derinlik yaratıp bedeni açarken, hizalarken ve tonlandırırken; odaklanmaya ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olan akıcı bir meditasyon durumu yaratır.

Her tarifte olduğu gibi, en destansı lezzeti üretmek için tüm malzemelerin doğru miktarda olması gerektiğine inanıyor. Öğretirken, evrenle birlikte yaratmak ve büyük bir şeyin parçası olmak için kendini diğer tüm öngörülemeyen ve lezzetli malzemelerle karıştırıyor. Onun uygulamasında farkındalık, an be an somatik deneyimlemeye bilinçli olarak dahil edilir, çünkü bu, her şeyin tam olarak hissedilmesini ve ortaya çıktıkça işlenmesini sağlar. Sonuç, yalnızca fiziksel güçte değil, aynı zamanda duygusal ve zihinsel olarak da bir büyümedir. Her şeyden önce amaç, kişinin farklı yönlerini kucaklamasıdır. Meghan düzenli olarak dünyayı dolaşarak yoga atölyeleri, inzivalar ve festivaller düzenliyor. Her öğrencinin aynı zamanda herkesin öğretmeni olduğuna inanıyor.

Meghan'ın tarzını tanımak ve uygulamanızın dönüştürücü gücünü keşfetmek için Meghan Currie Online Studio'da 14 günlük ücretsiz denemenizi başlatın