Melayne Shayne ile Savaşçı Kadınlar Atölyesi

Neşeli, Sağlıklı, Güçlü

Melayne Shayne ile Savaşçı Kadınlar Atölyesi

10 Mayıs 2020 - 10 Mayıs 2020
İstanbul
Cihangir Yoga, İstinye
  • Etkinlik Süresi : 10:00 - 13:00
  • CANLI
  • (0212) 277 11 90

Etkinlik Detay Bilgi

Savaşçı Kadınlar çalışması ile meşhur Melayne Shayne ilk defa Cihangir Yoga'da!

10 Mayıs 2020

‪10-10.45 Matcha Ritüeli

‪10.45-12.15 Budokon Hareket Deneyimi

‪12.15-13.00 Zihin Bilimi Orgazmik Yaşam

Savaşçı Kadınlar olarak bir araya gelip içinizdeki ateşi tutuşturmak için hareket sanatçısı ve eğitmen Melayne Shayne’e katılın. Kendimizi araştırma, hareket, beslenme ve konuşma yoluyla hep beraber daha bütünsel bir şekilde yaşamanın yollarını keşfedeceğiz.

Budokon’un ‘Savaşçı Ruhun Yolu’ pratiği, her birimizdeki kadim dişil ve eril ilkeleri radikal bir şekilde uyandırır ve serbest bırakır. Kendi yolculuklarımızın kahramanı olmaya adım atarken, yapacağımız pratik doğal, samimi ve güçlendiricidir.

Matcha çay ritüelleri, Budist Rahiplerin meditasyon uygulamalarının yanı sıra Samuraylar geleneğinde de daha yüksek bilinç durumlarına ulaşmak, savaş için gerekli netliği ve odaklanmayı sağlayıp, fiziksel olarak düzenleyebilmek için başlatılmıştır. Matcha çay töreni 4 temel prensip etrafında oluşturulmuştur: Uyum (wa), Saygı (kei), Saflık (sei) ve Dinginlik (jake) ve mindfulness ile “Savaşçı Ruhun Yolu’nun hatırlatıcısıdır.

Bu atölyede Melayne Shayne, kendi günlük matcha ritüelini, çayın faydalarını,özelliklerini, matcha ritüel’indeki iksirin ruhunu ve tarzlarını paylaşıyor.