Theodore Kyriakos ile Gölge Çalışması

Kendinizi derinlemesine keşfetmek için bu 3 gün bize katılın.
Tarih:
29 Kasım 2019 - 1 Aralık 2019
Saat:
Cuma: 19:00 - 21:00, Cumartesi ve Pazar 10:30 - 18:00
Telefon:

Gölge Çalışması

İçsel Dönüşüm için güçlü araçlar

“Bilinçdışını bilinçlendirmediğimiz sürece, o bizim yaşamımızı yönlendirir ve biz de ona kader deriz.” C.G. Jung

Hepimiz büyürken hayatta kalmak, kariyerimizde başarılı olmak, topluma uyum sağlamak vs. için çeşitli beceriler ediniriz. Eğitim ve öğrenim hayatımız ise kendimizle ve çevremizdeki insanlarla başa çıkmaya yarayacak bilgiyi çoğunlukla vermez.

Halbuki, istenmeyen herhangi bir duygu, yaşamdaki bir sorunun yarattığı zorluk, gelişip büyümemiz için bir fırsat, bir kapı olabilir. Karşılaştığımız bir durumla ilgili farkındalığımızı artırmak, bununla başarılı bir şekilde baş etmek konusunda bize daha fazla seçenek sunabilir.

Bu atölye içsel çalışmanızı ve büyümenizi geliştirmek üzere size güçlü araçlar sunmak üzere tasarlanmıştır. Burada bunun için gerekli teknikleri ve bu teknikleri dönüşümünüz için pratik bir biçimde nasıl uygulayacağınızı öğrenecek ve Öz’ün tüm yönleriyle entegrasyonunu kolaylaştıracaksınız. Sunulacak olan haritalar ve beceriler, kişisel gelişime ilgi duyanlar, hayat arkadaşları, aileleri ve arkadaşlarıyla daha iyi ilişki kurmak isteyenler için mükemmel bir kaynak olacaktır.

Ayrıca, eğer insanları yöneten bir konumda çalışıyorsanız (öğretmen, şifacı, yönetici veya takım lideri gibi), bu atölye size kendi rolünüzü, başkalarıyla nasıl çalışacağınızı ve daha etkin iletişimi nasıl kuracağınızı anlamayı sağlayacaktır. Gruplarla veya bireylerle çalıştığımızda, sağlıklı ve dengeli bir tutum sergilemek önemlidir, o yüzden takatsiz hissetmek yerine, başkalarını güçlendirirken kendimizi de güçlenmiş hissedeceğiz.

Gölge çalışması, kişinin beden-zihin-kalp bağlantısının iyileşmesinde etkilidir, çünkü gölgenizden kaçınmak sadece içsel bölünmenizi kuvvetlendirir. Bu çalışma, iç engellerinizi devreye sokup dönüştürmenizi, Öz bütünleşiminizi ilerletmeye, Öz bireyselleşme sürecini kolaylaştırmanıza, farkındalığınızı artırmanıza ve Öz sevgiyi ve sezgiyi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Bu deneysel bir atölye olacaktır. Kullanılan teknikler Jungcu ve Transpersonal psikoterapi ile birleştirilmiştir. Bu teknikler, yıllar boyunca denenmiş ve işe yaradıkları için günümüze kadar gelmişlerdir.

4 ana odak noktası:

- Aktif hayal gücü: Zor duyguları işlemeniz, bilinçdışı zihninizdeki bilgilere bağlanmanız ve kullanmanız, içsel rehberlik / daha yüksek Benlik ve daha fazlası için aktif bir şekilde hayal gücünüzü kullanmanızı ifade eder.

- Temel psikodinamik: Sizin kukla oynatıcınız kim? İşlevsel olmayan rolleri nasıl tespit edeceğinizi ve bunlardan nasıl kurtulacağınızı öğrenin. Tepkisel eylemden eyleme geçin ve kişilerarası ilişkilerde özgünlüğünüzü ve gücünüzü geri alın.

- Yaratıcı ifade: Duyguları yaratıcı bir şekilde ifade edin ve işleyin, akmayan kısımlardan bilgelik edinin ve yaratıcılığınız karşısında duran engellerinize yön verin.

- Somatik Çalışma: Zor duyguları işlemek ve dönüştürmek için beden, nefes ve mindfulness kullanın.

Özgeçmiş:

Theodore Kyriakos, Bütünleştirici Jungcu Transpersonel Psikoterapisti, öğretmeni ve süpervizörü olmak üzere eğitim görmüştür. Theodore, Birleşik Krallık’ta Londra’da okudu, Amerika Birleşik Devletleri ve Yunanistan’da da yaşadı ve çalıştı. Ayrıca, iç çatışmaların içinden bilgelik çıkarmak üzere Tasavvufi ve Şamanik geleneklerden de gölge ile ilişki kurmakta faydalanır. Theodore’un çalışmalarının odak noktası, iç çalışma için güçlü araçlar sunarak kişinin içsel dönüşümü ve Öz Uyanışını sağlamaktır. Bir yandan katılımcılarıyla birebir çevrimiçi çalışmalarda bulunurken, diğer yandan da uluslararası alanda atölye çalışmalarını ve inzivaları yürütmektedir. Yunanistan vatandaşı olan Theodore, sunduğu her şeye tutku, sıcaklık, bilgelik ve mizah getiriyor.

www.theodorekyriakos.com

Ücret

850 TL

Program Ücreti