Yepyeni Başlayanlar için YOGA101

Yoga'nın temellerini atacağınız ve temel pozları tüm detayları ile inceleyeceğiniz bu atölye tam size göre.

Yepyeni Başlayanlar için YOGA101

23 Eylül 2020 - 02 Ekim 2020
İstanbul
Cihangir Yoga Canlı Yayın
  • Etkinlik Süresi :
  • CANLI
  • info@cihangiryoga.com

Etkinlik Detay Bilgi

Yepyeni Başlayanlar için YOGA101 CANLI YAYIN 

23 Eylül-2 Ekim

Yoga'nın temellerini atacağınız ve temel pozları tüm detayları ile inceleyeceğiniz bu atölye tam size göre.

Yogada doğru nefes nasıl olur? Doğru şekilde nefesle bedendeki gücü nasıl uyandırabilirsiniz? Ayak tabanlarını doğru kullanarak dizlerinizi, belinizi nasıl koruyabilirsiniz? Elleri doğru kullanmanın boynunuzla ilişkisi nedir? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını uygulamalı olarak Yoga 101'de bulacaksınız. Fiziksel uygulama ve konu anlatımının yanı sıra soru - cevap için de vakit ayrılacak, bir yoga uygulamasına temel oluşturacak toplam dört seanstan oluşan Yoga 101 buluşmalarımız Duygu Bingöl ile yeniden başlıyor.  

Asana, Nefes ve Meditasyona Giriş

Buluşma tarihleri: 23-25-30 Eylül - 2 Ekim (Çarşamba ve Cuma 19:30)

Süre: 90 dakika

Kimler katılabilir?

- Yogaya yeni başlayanlar veya başlamak isteyenler. 

- Yogaya yeni başlamış olup temel pozlar hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler.

- Yoga pratiği için güvenilir bir temel oluşturmak isteyenler.

Not: Buluşmalar Zoom üzerinden Canlı olarak gerçekleşecek ve satın alma işleminiz gerçekleştiğinde Zoom linkleri atölye başlamadan 30 dk önce mailinize iletilecektir.

Katılımcılarımızdan geri bildirimler;

"Yoga 101 eğitimi dilini hiç bilmediğim bir filme altyazı eklemek gibi oldu. Her şey yerli yerine oturdu, anlam kazandı. Ayaklarımı ve ellerimi nasıl yere basmam gerektiğinden nasıl nefes almam gerektiğine hangi pozun ne işe yaradığından o pozda bedenimin neresini aktif tutacağıma, nasıl uzayacağımdan nasıl kökleneceğime kadar pek çok şeyi öğrendim. Ne yaptığımı bilmenin verdiği özgüvenle pozlara daha rahat girer oldum. Beden o kadar sihirli ki zaten bildiği doğruya hemen alışıyor. Yanlış yaparsan hemen uyarıyor. Mükemmel bir farkındalık. "

Cem 

"Yoga 101 eğitimine katılmaya karar verdiğimde 5-6 aydır yoga yapıyordum. Temel bilgileri az çok bildiğimi düşündüğüm için bu kararı verirken biraz tereddüt ettim. Ama Duygu her zamanki gibi tahayyül ettiğimden çok daha fazlasını vererek bu eğitimi almakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi gösterdi. Temel pozlar ve nefesin doğru akışıyla ilgili verilen ayrıntılı bilgiler, hem güçlendirici hem de yumuşak pratikler, Duygu'nun akıcı, yumuşacık anlatımıyla birleştiğinde geriye kocaman bir "iyi ki" kaldı. Bazı karşılaşmalar çok güzel! Yoga 101 eğitimiyle ve Duygu'yla iyi ki yolum kesişti. "

Yağmur 

"Yoga ile büyük ölçüde karantina döneminde haşır neşir olmaya başlayan biri olarak pozları ekrandan takip ettiğim kadarıyla yapmaya çaşıyor, doğru yapıyor muyum acaba diye de endişelenmeden edemiyordum. Duygu Hoca ile yaptığımız interaktif çalışmaların sonunda, aslında en basit pozların bile ekranda göründüğü kadar “basit” olmadığının farkına vardım. Baştaki endişelerimden kurtuldum, pozdayken içim artık daha rahat, anda kalmak böyle çok da kolay Teşekkürler Duygu Hocam!"

Gülhan