Işıltılı Nefes Uzmanlaşma Programı (30 Saat)

Cihangir Yoga’nın deneyimli uzmanı Banu Çadırcı ile Işıltılı Nefes Uzmanlık Programımızda nefesimizle tanışacak ve nefesle içimize dolan yaşam enerjisini hareket ile bütünleştirerek yoganın enerjetik etkisini arttırmayı deneyimleyeceğiz.
Tarih:
6 Haziran 2020 - 28 Haziran 2020
Saat:
12:00-19:00
Telefon:

Işıltılı Nefes Uzmanlaşma Programı İstanbul (30 Saat)

Tarih: 6 – 7, 27 - 28 Haziran 2020
Saat: 12.00 – 19.00
Yer: Cihangir Yoga, İstinye

‘Nefes merkezli asana uygulaması ve Pranayama çalışması sayesinde fiziksel bedenin çok ötesine ulaşmaya başlarız, duygular dengelenmeye başlar ve zihin açıklığa kavuşur’ Gary Kraftsow 

Işıltılı Nefes, temel olarak asana içerisinde yapılan nefes adaptasyonuyla yoga uygulamasının yaşamsal sistemimizde enerjetik etkisini gözlemlediğimiz bir çalışma. Alışılmış yoga uygulamalarında olduğu gibi asanalar yapılır, ancak asana yapısına uygun olarak nefesin dört bölümü -nefes almak, aldıktan sonra tutmak, nefes vermek ve verdikten sonra tutmak- değiştirilerek yoga uygulamasının enerjetik etkisi farklılaşır. Asana içinde nefes adaptasyonu Krishnamacharya yoga geleneğine dayanır.

Bu enerjetik etki Brmhana, Langhana ve Samana olarak adlandırılır. Brmhana genişletir, açar, enerji verir ve besler. Langhana sakinleştirir ve arındırır, enerji depolamaya ve toksinlerin bedenden atılmasına yardım eder. Samana ise enerjileri ve sinir sistemini dengeler.

Program boyunca duygudurum, düşünce, davranış, fizyoloji ve anatomi gibi hem iç hem de dış alanlarımızla nefes ile daha geniş bir bakış açısı getireceğiz. Duygu durumunu dengelemeyi, zihni rahatlatıp, güçlendirmeyi, yaşam enerjisini artırmayı, pranayama ve asanayı entegre etmeyi öğrenerek bütünsel uygulamaya doğru ilerleyeceksin ve yoga pratiğinde daha derinleşme fırsatı bulacaksın.

Bu program yoğun yoga uygulaması içerir. Bilgilerin yerleşmesi için anlattığım her konuya yönelik uygulama ve farklı alıştırmaları sizinle tek tek paylaşacağım. 

Temel Başlıklar

Asana bilgisi ve serileme prensipleri enerjetik etki için serileme prensipleri

Nefes nasıl nefes alıp veririz, nefesin bölümleri

Enerji sistemi Brmhana – Langhana – Samana

Asana içinde nefes adaptasyonu nefesin dört bölümünü değiştirerek enerjetik etkiyi değiştirmek

Krama nefes nefesi bölümlere ayırarak enerjetik etkisini değiştirmek

Nefesi değiştirerek yapmak farklı nefesle yaparak dikkati uygulamada tutmaya devam etmek

Nefes hakkında temel prensipler Prana, Pranayama, nefesin akışı ve nefes eşiği

Pranayama çalışması hazırlayan asanalar, kurallar ve nefes oranları

Asana içinde mantra adaptasyonu mantra söylemek nefesi saymanın klasik yöntemi 

Aldıklarını aktarabilme yöntemi ve teknikleri

 

Bu uzmanlaşma programı kimlere açık?
Bu program yoga uzmanlarına ve nefesiyle tanışmak isteyen herkese açık. 

Nefesini tanımak, hareketi nefesle bütünleştirerek yoganın enerjetik etkisini keşfetmek, yapısal uygulamadan bir adım daha ileriye gitmek isteyen ve yoga uygulamasında yeni bir kapı açmak isteyen herkes katılabilir.

 

Sertifika 

Uzmanlaşma Programı sonunda IAYT-Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği'nin onayladığı Yoga Terapist Sertifikasına sahip Banu Çadırcı'dan 30 saatlik Işıltılı Nefes Uzmanlaşma Programı sertifikası alacaksınız. Aldığınız sertifika Yoga Alliance devam eden eğitime sayılır.

Sertifika almaya hak kazanmak için programın tümüne katılmanız gerekir.

 

İçerikle ilgili sorularınız için banucadirci@gmail.com mail atabilirsiniz. 

 

Banu Çadırcı E-RYT 500, C-IAYT, YACEP®  

Yoga Terapist     

www.banucadirci.com

2006 yılından beri tüm zamanlı yoga uzmanlığı yapıyor. 2009 yılından beri Gary Kraftsow ile çalışıyor. Banu halen Yoga Terapi konusunda çalışan ve uzmanlaşma programı düzenleyen pek çok uzmana ilham kaynağı oldu.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Programını 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Uzmanlaşma Programını 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile 72 saatlik Yoga Anatomisi Programını 2012 yılında tamamladı. 

İçerik için Banu’ya banucadirci@gmail.com atın.

Erken Ödeme İndirimi
1.800 TL
2.000 TL
Erken ödeme indirimi için geçerli son tarih 4 Mayıs 2020