Sıkça Sorulan Sorular

Stüdyolarımız, seanslarımız, uzmanlarımız ve program içeriklerimiz hakkında tüm sorularınızın cevapları burada.
Çocuğum da yogaya gelsin istiyorum, hangi yaştan sonra pratiklere katılabilir?
Stüdyolarımızdaki yoga pratikleri 14 yaşın altındaki çocukların katılımına uygun değildir. Yanında velisi bulunsa dahi bu seanslara katılımı, stüdyo kuralı gereği, mümkün değildir. 14 yaş ve üzerindekiler anne veya babasının yazılı muvafakatnamesi alınarak stüdyo pratiklerine katılabilir.
Daha önce hiç yoga yapmadım. Başlangıç seanslarınız bana uygun mu?
Evet uygun.
Fiziksel rahatsızlığım var (boyun-bel fıtığı, kaza vs.) doktorum yoga yapmamı tavsiye etti, hangi pratiklere katılabilirim?
Başlangıç seviyesine uygun olan CY1 ve CY Restoratif ve CY Yin seanslarına katılmanızda da bir sakınca yok. Her halükarda, rahatsızlığınızı seansına katılacağınız uzman ile paylaşmanız, pratik boyunca uzmanın sizi bu anlamda gözetebilmesine katkı sağlayacaktır.
Hamileyim, kaçıncı haftadan sonra yoga pratiklerine katılabilirim?
Doktorunuz hamile yogası pratiklerine katılmanızda bir sakınca görmediği sürece 12. haftayı tamamladıktan sonra doğuma kadar bu seanslara katılabilirsiniz.
İngilizce pratik var mı?
Stüdyolarımızda bazı uzmanlarımızı seansları Türkçe ve İngilizce olarak vermektedir. Katılmak istediğiniz pratik öncesinde kayıt masasında görevli arkadaşımızdan dil konusunda bilgi alabilirsiniz.
Pratiğe gelirken ne giymeliyim?
Spor yaparken giydiğiniz rahat kıyafetleri tercih etmenizi öneriyoruz. Yogayı çıplak ayak yaptığımız için spor ayakkabıya ihtiyacınız yok.
Pratik öncesi yemek yiyebilir miyim?
En erken 1,5 - 2 saat önce yemek yemiş olmanızı öneriyoruz.
Seanslara misafir getirebilir miyiz?
Pratiklere ücretsiz olarak misafir getirme uygulamamız bulunmuyor. Ancak elbette misafiriniz için tek seans ücreti ödeyerek giriş yapabilirsiniz.
Ücretsiz deneme seansınız var mı?
Ücretsiz deneme seansımız yok.
Üyelik paketimle ayda kaç pratiğe katılabilirim?
Üyeliklerimizde ders sınırı olmadığından istediğiniz sayıda derse katılabilirsiniz.
Yoga seanslarını kadın-erkek karışık mı yapılıyor?
Evet.
CY1-CY2 ne demek?
CY, Cihangir Yoga’nın baş harflerini ifade ediyor. CY1, başlangıç seviye yoga pratiği; CY2 ise orta seviye pratik anlamına geliyor.
Esnek değilim. Yoga yapabilir miyim?
Yoga yapmak için esnek olmak gerekmez. Düzenli olarak yoga yaptıkça esneklik kazanırsınız.
Haftada kaç gün yoga yapmalıyım?
Herhangi bir rahatsızlığınız/sağlık probleminiz bulunmadığı sürece haftanın her günü yoga yapabilirsiniz.
Hamileyim, normal CY1 seanslarına katılabilir miyim?
CY1 seanslarında hamilelik döneminde uygulanması sakıncalı olan bazı yoga pozları bulunmakta. Bu sebeple, hamileliğiniz döneminde sadece hamile yogası pratiklerine girmenizi öneriyoruz.
Kimler yoga yapabilir?
Her yaştan herkes yoga yapabilir.
Pratiğe gelirken yanımda ne getirmeliyim?
Salonlarımızda yoga pratiğinde ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler (yoga matı, minder vs) mevcut.
Pratiklerin süresi ne kadar?
Seansın türüne ve programdaki yerleşimine göre değişmekle birlikte 60 dk ve 75 dk olabiliyor. Meditasyon pratikleri ise 45 dk sürüyor.
Soyunma odası, duş var mı?
Bütün stüdyolarımızda kadın ve erkek soyunma odaları mevcut olup her birinde 1’er adet duş bulunmaktadır.
Üyeliğimi tüm stüdyolarda kullanabilir miyim?
Üyelik ücretleri CY Caddebostan ve Canlı Yayın üyelikleri ve CY Local stüdyoları üyelikleri olarak farklılık göstermektedir. Caddebostan için aldığınız üyeliği Canlı Yayın ve Yeniden İzle platformlarında da kullanabilirsiniz. Canlı Yayın üyeliği sadece Canlı Yayın ve Yeniden İzle platformunda geçerlidir. CY Local üyelikleri ise sadece kendi stüdyolarında geçerlidir
Uzun yıllardır fitness yapıyorum/ pilates uzmanıyım CY1 ile başlamasam olur mu?
CY1 seanslarında yoga duruşlarının Sanskritçe isimleri, temel hiza kuralları, pranayama ve meditasyon teknikleri paylaşılmaktadır. Bu sebeple fiziksel kondisyonunuz iyi olsa dahi, daha önce yoga yapmadıysanız, CY1 ile başlamanızı tavsiye ediyoruz.
Yogaya yeni başlayacağım, hangi pratiklere katılabilirim?
Daha önce yoga yapmadıysanız CY1, Yeni Uzman Seansı, CY Yin ve CY Restoratif seanslarımızda istediğiniz sıklıkla katılabilirsiniz. Ayrıca Meditasyon ve CY Fit seanslarımız da yeni başlayanlar için uygun.

Şimdi Yogaya Başlamanın Tam Zamanı

Yogaya yeni mi başlıyorsunuz? Stüdyolarımızda her sabah ve akşam yeni başlayanlara uygun pratiklere katılarak yoga yolculuğunuza ilk adımınızı atabilirsiniz.
Şimdi Yogaya Başlamanın Tam Zamanı