Sıkça Sorulan Sorular

Stüdyolarımız, seanslarımız, uzmanlarımız ve program içeriklerimiz hakkında tüm sorularınızın cevapları burada.
Yogaya yeni başlayacağım, hangi pratiklere katılabilirim?
Daha önce yoga yapmadıysanız CY1, Yeni Uzman Seansı, Yoga Terapi ve Yin Yoga seanslarımızda istediğiniz sıklıkla katılabilirsiniz. Ayrıca Meditasyon ve Pilates seanslarımız da yeni başlayanlar için uygun.
Pratiğe gelirken ne giymeliyim?
Spor yaparken giydiğiniz rahat kıyafetleri tercih etmenizi öneriyoruz. Yogayı çıplak ayak yaptığımız için spor ayakkabıya ihtiyacınız yok.
Haftada kaç gün yoga yapmalıyım?
Herhangi bir rahatsızlığınız/sağlık probleminiz bulunmadığı sürece haftanın her günü yoga yapabilirsiniz.
Hamileyim, normal CY1 seanslarına katılabilir miyim?
CY1 seanslarında hamilelik döneminde uygulanması sakıncalı olan bazı yoga pozları bulunmakta. Bu sebeple, hamileliğiniz döneminde sadece hamile yogası pratiklerine girmenizi öneriyoruz.
Fiziksel rahatsızlığım var (boyun-bel fıtığı, kaza vs.) doktorum yoga yapmamı tavsiye etti, hangi pratiklere katılabilirim?
Yoga Terapi seanslarını takip etmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra, başlangıç seviyesine uygun olan CY1 ve Yin Yoga seanslarına katılmanızda da bir sakınca yok. Her halükarda, rahatsızlığınızı seansına katılacağınız uzman ile paylaşmanız, pratik boyunca uzmanın sizi bu anlamda gözetebilmesine katkı sağlayacaktır.
Esnek değilim. Yoga yapabilir miyim?
Yoga yapmak için esnek olmak gerekmez. Düzenli olarak yoga yaptıkça esneklik kazanırsınız.
Pratik öncesi yemek yiyebilir miyim?
En erken 1,5 - 2 saat önce yemek yemiş olmanızı öneriyoruz.
Üyeliğimi tüm stüdyolarda kullanabilir miyim?
Üyelik ücretleri stüdyolarımıza göre farklılık göstermektedir. Caddebostan ve İstinye Cihangir Yoga’dan aldığınız üyeliğinizi tüm stüdyolarda kullanabilirsiniz. Cihangir ve Ankara stüdyolarımızda özel fiyat uygulaması olup, satın alınan üyelikler yalnızca alındığı stüdyoda kullanılabilir.
Üyelik paketimle ayda kaç pratiğe katılabilirim?
Üyeliklerimizde ders sınırı olmadığından istediğiniz sayıda derse katılabilirsiniz.
Çocuğum da yogaya gelsin istiyorum, hangi yaştan sonra pratiklere katılabilir?
İstinye ve Ankara stüdyolarımızda 3-7 yaş grubuna özel çocuk yogası pratikleri bulunuyor.
İngilizce pratik var mı?
Stüdyolarımızda bazı uzmanlarımızı seansları Türkçe ve İngilizce olarak vermektedir. Katılmak istediğiniz pratik öncesinde kayıt masasında görevli arkadaşımızdan dil konusunda bilgi alabilirsiniz.
Soyunma odası, duş var mı?
Bütün stüdyolarımızda kadın ve erkek soyunma odaları mevcut olup her birinde 1’er adet duş bulunmaktadır.
Pratiklerin süresi ne kadar?
Seansın türüne ve programdaki yerleşimine göre değişmekle birlikte 60 dk, 75 dk veya 90 dk olabiliyor. Meditasyon pratikleri ise 30 dk sürüyor.
Pratiğe gelirken yanımda ne getirmeliyim?
Salonlarımızda yoga ve pilates pratiğinde ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeler (yoga matı, minder, pilates çemberi/ topu vs) mevcut. Stüdyomuzdan havlu kiralamak istemezseniz elbette yanınızda kendi havlunuzu getirebilirsiniz.
Uzun yıllardır fitness yapıyorum/ pilates uzmanıyım CY1 ile başlamasam olur mu?
CY1 seanslarında yoga duruşlarının Sanskritçe isimleri, temel hiza kuralları, pranayama ve meditasyon teknikleri paylaşılmaktadır. Bu sebeple fiziksel kondisyonunuz iyi olsa dahi, daha önce yoga yapmadıysanız, CY1 ile başlamanızı tavsiye ediyoruz.
Hamileyim, kaçıncı haftadan sonra yoga pratiklerine katılabilirim?
Doktorunuz hamile yogası pratiklerine katılmanızda bir sakınca görmediği sürece 12. haftayı tamamladıktan sonra doğuma kadar bu seanslara katılabilirsiniz.
Daha önce hiç yoga yapmadım. Başlangıç seanslarınız bana uygun mu?
Evet uygun.
Aylık üyeliğimle pilates seanslarına da katılabilir miyim?
Evet. Üyeliklerimizin tamamı hem yoga hem pilates pratiklerini kapsamaktadır.
Yoga seanslarını kadın-erkek karışık mı yapılıyor?
Evet.
Ücretsiz deneme seansınız var mı?
Ücretsiz deneme seansımız yok.
CY1-CY2 ne demek?
CY, Cihangir Yoga’nın baş harflerini ifade ediyor. CY1, başlangıç seviye yoga pratiği; CY2 ise orta seviye pratik anlamına geliyor.
Çocuğum 12 yaşında, benimle birlikte aynı pratiğe girebilir mi?
Stüdyolarımızdaki yoga pratikleri 13 yaşın altındaki çocukların katılımına uygun değildir. Yanında velisi bulunsa dahi bu seanslara katılımı, stüdyo kuralı gereği, mümkün değildir. 13 yaş ve üzerindekiler anne veya babasının yazılı muvafakatnamesi alınarak stüdyo pratiklerine katılabilir.
Seanslara misafir getirebilir miyiz?
Pratiklere ücretsiz olarak misafir getirme uygulamamız bulunmuyor. Ancak elbette misafiriniz için tek seans ücreti ödeyerek giriş yapabilirsiniz.
Kimler yoga yapabilir?
Her yaştan herkes yoga yapabilir.

Şimdi Yogaya Başlamanın Tam Zamanı

Yogaya yeni mi başlıyorsunuz? Stüdyolarımızda her sabah ve akşam yeni başlayanlara uygun pratiklere katılarak yoga yolculuğunuza ilk adımınızı atabilirsiniz.
Şimdi Yogaya Başlamanın Tam Zamanı