Özgür Kaplan

Yoga, önce fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanlarda sonra da diğer insanlar, hayvanlar, doğa ve evren ile bütün olduğumuzu hatırlatarak gerçek benliğimize doğru bir yolculuğa çıkaran olağanüstü bir öğretidir.

Uzman Hakkında

Yoga benim için ne anlama geliyor?

Benim için yoga önce fiziksel, zihinsel ve ruhsal alanlarda sonra da diğer insanlar, hayvanlar, doğa ve evren ile bütün olduğumuzu hatırlatarak gerçek benliğimize doğru bir yolculuğa çıkmamızı sağlayan olağanüstü bir öğreti anlamına geliyor.

Yoga seansımı şu üç kelime en iyi şekilde anlatıyor:

Güç, farkındalık, derinlik.

Yoga yapmayı neden seviyorum?

Çünkü Yoga bana ait olmayan kabuklarımdan sıyrılarak gerçek benliğime biraz daha yakınlaşmamı, kendimi sevmemi, kendi potansiyelimi ortaya çıkarmamı sağlıyor. Böylece her geçen gün kendimle, hayatla, insanlarla, hayvanlarla, doğayla ve cosmosla daha samimi ve keyifli ilişkiler kurabiliyorum.

Yoga seansı vermeyi neden bu kadar seviyorum?

Öğrendiklerimi, fark ettiklerimi, deneyimlediklerimi, hissettiğim bütünlüğü insanlarla paylaşarak her geçen gün daha fazla insanın Yoga’nın engin denize dalmasına şahit olmak mutluluk verici. Ne kadar çok insan gerçek benlikleriyle bağlantıya geçebilir ve bu evrensel bütünlüğü hissederse o kadar çok sağlık, barış, huzur, mutluluk ve neşe içinde bir yaşama hep birlikte hizmet edebiliriz. Yoga Seansı vermek benim için varoluşa sunabildiğim çok özel bir görev.

Diller:

Türkçe