CY 300

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programı

Cihangir Yoga’nın ortağı ve uluslararası üne sahip yoga uzmanı Chris Chavez yönetiminde gerçekleşen “Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu”, daha önce Yoga Alliance onaylı bir 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamlamış kişilerin, çalışmalarını, pratiklerini ve bilgilerini başkalarına aktarma yeteneklerini geliştirebilmeleri için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma Programı, Yoga Alliance onaylı bir stüdyodan 200 Saat Yoga Uzmanlık sertifikası almış olan tüm katılımcılara açıktır. Bu programa dahil olan uzmanlık programlarımıza, uzmanlarımızın onayı ile 200 saatlik sertifikası olmayan kısıtlı sayıda tecrübeli katılımcı alınabilir.

Bu programı oluşturan modüller; Birincil (Zorunlu) ve Tamamlayıcı olmak üzere iki başlık altında toplanır. Tüm modüller her yıl tekrarlanır. Programa dilediğiniz herhangi bir modülü alarak başlayabilirsiniz.

Tüm programı 1 senede tamamlamak mümkün olmakla birlikte, modüller arasında kendinize biraz zaman tanımanızı öneriyoruz. Bu sayede, bilgiyi özümsemek ve içselleştirmek için zaman bulmuş olursunuz.

Programı en fazla 3 yıl içinde tamamlayabilirsiniz. Tüm modülleri tamamladığınızda “300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu” belgenizi alırsınız.

Her modül hem yaşam deneyiminizi hem yoga uzmanlığınızı geliştirip derinleştirmeyi hedefler.

Birincil (Zorunlu) Modüller

Mentorluk Programı
(12 Nisan 2020)

Mentorluk (50 Saat) + Asistanlık (30 Saat)
Yeni Mentorlük Programlarımız her yıl Ekim ve Nisan’da başlar. En yakın tarihli mentorluk programımız 12 Nisan'da başlıyor. Çok çabuk dolduğundan başvurunuzu hızlıca yapın.

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 Saat) (Her Ocak ayında tekrarlanır)
(Ocak 2021) Cihangir Yoga İstinye
Dünyadaki en saygıdeğer yoga ustadlarından biri aracılığıyla yoga geleneğinin en güçlü ve en gizli öğretileri ve meditasyonları ile tanışacaksınız. Ayrıca, her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı seanslar oluşturmak ve özünüzden doğan güçlü bir seans oluşturmak için kullanmayı öğreneceksiniz.

Chris Chavez ile İleri Seviye (15 Saat) 
(8-10 Mayıs 2020)
Kadim bilgiler ışığında bilgi, pratik, pranayama ve meditasyonda derinleşeceğimiz bir yolculuğa çıkacağız. Bu yoğun çalışma, yaşam yolunda anlayışını derinleştirmek isteyen herkese açıktır.

Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik (18 Saat)
(6-8 Kasım 2020) Cihangir Yoga, İstinye
Bu ileri seviye çalışma tamamen PRATİK ile ilgilidir.
İleri seviye poz ve sekansları araştırıp, pranayama ve meditasyon pratiğimizi radikal bir şekilde geliştireceğiz.

Ipek Soygür ile Sekans Oluşturma Atölyesi (15 Saat)
(Aralık 2020)

CY 300 Uzmanları ile Stüdyo Pratikleri (50 Saat)
300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programını tamamlamak için aşağıdaki stüdyo pratiklerine katılımınız zorunludur:

  • Chris Chavez ile 20 Stüdyo Pratiği
  • Zeyneb Uras ile 20 Stüdyo Pratiği
  • CY 300 kapsamında program sunan diğer uzmanlar ile 10 Stüdyo Pratiği

Yukarıda ismi geçen uzmanlar ile geçirdiğiniz inziva saatleri de stüdyo pratiği yerine sayılır. Eğer, uzmanlarımızın stüdyo pratiklerine katılamayacaksanız inzivalarından birine katılabilirsiniz.

Tamamlayıcı Modüller

Godfrey Devereux ile Farkındalık Meditasyonu
(13-18 Kasım 2020) Cihangir Yoga, Cihangir

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama içinde Ayurveda (15 Saat)
(20-22 Mart 2020)
Bu programda, Ayurveda’yı yoga pratiklerinize entegre etmeyi öğrenecek ve öğrencilerinize beden tipleri konusunda derin bir anlayış kazandıracak bilgiler edineceksiniz. Bununla birlikte, Ayurveda’nın temel konseptlerini ve doğanın 5 elementini günlük yaşam ile nasıl ilişkilendireceğinizi anlayacaksınız. Özel ders verirken faydalanabileceğiniz ve öğrencilerinizin kendi fiziksel ve mental doğalarına uygun yoga pratikleri geliştirmelerine yardımcı olacak araçlarla tanışacaksınız.

Banu Çadırcı ile Yoğunlaştırılmış Yoga Terapi Programı 
(4-5 Temmuz, 11-12 Temmuz 2020) İstanbul

Banu Çadırcı ile Işıltılı Nefes Uzmanlık Programı (50 Saat)
6-7 Haziran, 27-28 Haziran 2020, Cihangir Yoga, İstinye
2020 Bahar, Cihangir Yoga, Ankara

Işıltılı Nefes, asana içerisinde yapılan nefes adaptasyonuyla yoga uygulamasının enerjetik etkisinin değiştirilmesine dayanır. Bu programda alışılmış yoga uygulamalarında asana yapısına uygun olarak nefesin dört bölümünün yoga uygulamasında enerjetik etkiyi nasıl farklılaştırdığını öğreneceksiniz.

Uluslararası Uzmanlık Programları ve Atölyeler (Maksimum 30 Saat)
Cihangir Yoga, her yıl önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Hangi etkinliklerimizin bu programa dahil olduğunu websitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Program ve modüller hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz:
Cihangir Yoga: 0539-572 84 37
info@cihangiryoga.com

Programları İnceleyin