CY 300

Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programı

Cihangir Yoga’nın ortağı ve uluslararası üne sahip yoga uzmanı Chris Chavez yönetiminde gerçekleşen “Cihangir Yoga 300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu”, daha önce Yoga Alliance onaylı bir 200 saatlik uzmanlaşma programını tamamlamış kişilerin, çalışmalarını, pratiklerini ve bilgilerini başkalarına aktarma yeteneklerini geliştirebilmeleri için tasarlandı.

Cihangir Yoga 300 Saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma Programı, Yoga Alliance onaylı bir stüdyodan 200 Saat Yoga Uzmanlık sertifikası almış olan tüm katılımcılara açıktır. Bu programa dahil olan uzmanlık programlarımıza, uzmanlarımızın onayı ile 200 saatlik sertifikası olmayan kısıtlı sayıda tecrübeli katılımcı alınabilir.

Bu programı oluşturan modüller; Birincil (Zorunlu) ve Tamamlayıcı olmak üzere iki başlık altında toplanır. Tüm modüller her yıl tekrarlanır. Programa dilediğiniz herhangi bir modülü alarak başlayabilirsiniz.

Tüm programı 1 senede tamamlamak mümkün olmakla birlikte, modüller arasında kendinize biraz zaman tanımanızı öneriyoruz. Bu sayede, bilgiyi özümsemek ve içselleştirmek için zaman bulmuş olursunuz.

Programı en fazla 3 yıl içinde tamamlayabilirsiniz. Tüm modülleri tamamladığınızda “300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu” belgenizi alırsınız.

Her modül hem yaşam deneyiminizi hem yoga uzmanlığınızı geliştirip derinleştirmeyi hedefler.

Birincil (Zorunlu) Modüller

Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik (15 Saat)
4-6 Aralık 2020, Cihangir Yoga, Caddebostan
Bu ileri seviye çalışma tamamen PRATİK ile ilgilidir.
İleri seviye poz ve sekansları araştırıp, pranayama ve meditasyon pratiğimizi radikal bir şekilde geliştireceğiz.

İpek Soygür ile Sekans Oluşturma Atölyesi (15 Saat)
18-20 Aralık 2020
Bu çalışmada çok aşamalı sekans oluşturmak için gerekli araçlar sizlerle paylaşılacak. Yoga seansı kurgulamanın formüllerini ve hedef poza nasıl hazırlanmanız gerektiği ile ilgili bir çok sorunun cevabını bulacaksınız.

Mentorluk Programı 
Ocak 2021
Mentorluk (50 Saat) + Asistanlık (30 Saat)

Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile Hayatta ve Uygulamada Yoga Felsefesi (30 Saat) CANLI YAYIN
Ocak 2021 
Dünyadaki en saygıdeğer yoga ustadlarından biri aracılığıyla yoga geleneğinin en güçlü ve en gizli öğretileri ve meditasyonları ile tanışacaksınız. Ayrıca, her günün öğretisini, uygulamayı daha derinden deneyimlemek, anlamlı seanslar oluşturmak ve özünüzden doğan güçlü bir seans oluşturmak için kullanmayı öğreneceksiniz.

Chris Chavez ile İleri Seviye (15 Saat) 
Mayıs 2021
Kadim bilgiler ışığında bilgi, pratik, pranayama ve meditasyonda derinleşeceğimiz bir yolculuğa çıkacağız. Bu yoğun çalışma, yaşam yolunda anlayışını derinleştirmek isteyen herkese açıktır.

Fırat Tosun ile Asana Lab- İleri seviye (15 saat)
Pratiğinizi bir üst seviyeye çıkartacak olan programımız Caddebostan stüdyomuzda ve Canlı Yayın olarak aynı anda sunuluyor. 

CY 300 Uzmanları ile Canlı Yayın ve Stüdyo Pratikleri (50 Saat)

300 Saat Dönüştürücü Yoga Yolu Programını tamamlamak için aşağıdaki hocaların yoga pratiklerine katılımınız zorunludur. Pratiklere stüdyoda ya da online katılabilirsiniz.

  • ·Chris Chavez ile 20 Canlı Yayın ya da Stüdyo Pratiği
  • ·CY 300 kapsamında program sunan diğer uzmanlar ile 30 saat pratik

Yukarıda ismi geçen uzmanlar ile geçirdiğiniz inziva saatleri de pratik yerine sayılır. Eğer, uzmanlarımızın stüdyo ya da online pratiklerine katılamayacaksanız inzivalarından birine katılabilirsiniz.

Tamamlayıcı Modüller

Kriz Zamanları için Bhagavad Gita Çalışma Grubu (10 Saat)- Carlos Pomeda ile CANLI YAYIN 
30 Eylül-28 Ekim,2020
Carlos Pomeda ile 5 hafta boyunca yoganın temel kaynağı Bhagavad Gita'nın derinliklerine ineceğiniz bir çalışma. 

Godfrey Devereux ile Deep Resilience- Geleceğin Yogası  CANLI YAYIN
13-19 Kasım 2020
Bu deneyimsel Yoğun Çalışma, bedenin doğasındaki keyif özelliğini kullanarak, zihnin kaygıları ile varsayımlarından somatik ve ruhsal aklı ortaya çıkarmaya odaklanacaktır. 

Konstantinos Charantiniotis ile Uygulama içinde Ayurveda (15 Saat) CANLI YAYIN
27-29 Kasım 2020
Bu programda, Ayurveda’yı yoga pratiklerinize entegre etmeyi öğrenecek ve öğrencilerinize beden tipleri konusunda derin bir anlayış kazandıracak bilgiler edineceksiniz. Bununla birlikte, Ayurveda’nın temel konseptlerini ve doğanın 5 elementini günlük yaşam ile nasıl ilişkilendireceğinizi anlayacaksınız. Özel ders verirken faydalanabileceğiniz ve öğrencilerinizin kendi fiziksel ve mental doğalarına uygun yoga pratikleri geliştirmelerine yardımcı olacak araçlarla tanışacaksınız.

Uluslararası Uzmanlık Programları ve Atölyeler
 

Uluslararası Atölyeler (Maksimum 30 Saat)
Cihangir Yoga, her yıl önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Canlı Yayın ya da stüdyoda yaptığımız ve uluslararası uzmanlar tarafından verilen atölyeler 300 Saat programımız kapsamındadır. Hangi etkinliklerimizin bu programa dahil olduğunu websitemizden ve Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Program ve modüller hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

info@cihangiryoga.com

 

 

 

 

 

 

 

Programları İnceleyin