Yoga and Mindfulness with Onur Aksoy ONLINE

Mindfulness, her şeyi şu anda ve burada olduğu haliyle; yargılamadan, açık, nazik ve anlayışlı bir şekilde görebilmektir. Cihangir Yoga'nın sevilen hocalarından Onur Aksoy ile 6 hafta sürecek olan ve her salı 19.00 - 21.00 arasında gerçekleştirilecek olan bu program mindfulness ve farkındalık kavramları üzerine, yoga pratiğini de kapsayan kapsamlı bir bakış açısı geliştirmek isteyenler için oluşturuldu.

Yoga and Mindfulness with Onur Aksoy ONLINE

01 September 2020 - 06 October 2020
İstanbul
Cihangir Yoga Canlı Yayın
  • Event Duration : 19.00 - 21.00
  • LIVE
  • info@cihangiryoga.com

Detail Info of Event

Onur Aksoy ile Yoga ve Mindfulness ONLINE

Başlangıç tarihi : 1 Eylül 2020 

Buluşma Tarihleri : Her Salı

1, 8, 15, 22, 29 Eylül - 6 Ekim

19.00 - 21.00

Ücret 420 TL

Tüm 6 haftaya katılımınız gerekmektedir.

Cihangir Yoga'nın sevilen hocalarından Onur Aksoy ile 6 hafta sürecek olan ve her salı 19.00 - 21.00 arasında gerçekleştirilecek olan bu program mindfulness ve farkındalık kavramları üzerine, yoga pratiğini de kapsayan kapsamlı bir bakış açısı geliştirmek isteyenler için oluşturuldu. Bu 6 hafta içerisinde Mindfulness'ın, Yoga uygulamasının neden ayrılmaz bir parçası olduğunu ve temelinde yer aldığını görecek; bu bağlantı üzerinden kendi Yoga pratiğinizde nasıl derinleşebileceğinizi deneyimleyeceksiniz. 

Her seviyeden katılımcıya açıktır. Herhangi bir ön bilgi gerektirmez. 

Mindfulness, her şeyi şu anda ve burada olduğu haliyle; yargılamadan, açık, nazik ve anlayışlı bir şekilde görebilmektir. Bilinçli bir şekilde dikkat etme sonucunda ortaya çıkan farkındalıktır. Anbean değişen bedensel duyumları, duyguları ve düşünceleri sürekli bir gözlem hali içinde izlemektir ve bu hal içerisinden bir netlik ve mevcudiyet doğar. Bu tanıklık ve gözlem hali aynı zamanda Yoga uygulamasının da temelinde yer alır.

Geleneksel ve modern bilgileri harmanlayan 6 haftalık bu program, mindfulness ve farkındalık kavramları üzerine kapsamlı bir bakış açısı geliştirmek isteyenler için oluşturuldu.

Bu 6 hafta içerisinde mindfulness'ın, Yoga uygulamasının neden ayrılmaz bir parçası olduğunu ve temelinde yer aldığını görecek; bu bağlantı üzerinden kendi Yoga pratiğinizde nasıl derinleşebileceğinizi öğreneceksiniz. 

Nefes farkındalığı meditasyonu, beden taraması ve şefkat meditasyonu gibi çalışmaları uygulayacak; kendi günlük pratik alışkanlığınızı  nasıl edinebileceğinizi öğreneceksiniz. 

İnsan zihninin çalışma prensiplerine dair geleneksel yorumlar ile birlikte beyne ve sinir sistemine ilişkin güncel bilimsel bilgiler incelenecek; mindfulness'ın, beyni nasıl şekillendirdiği; sinir sistemini dengeleyerek nasıl sosyal ve iletişime açık bir hale taşıdığı anlatılacaktır.

Hayatınızın her alanında uygulayabileceğiniz mindfulness yaklaşımını çeşitli uygulamalar ile deneyimleyecek; mindfulness'ın aynı zamanda stres yönetimi, verimli çalışma, yaratıcı düşünme, etkili iletişim ve zaman yönetimi gibi birçok becerimizi de nasıl artırabildiğini göreceksiniz. 

Program her seviyeden katılımcıya uygundur. İkişer saatlik 6 oturum şeklinde olacaktır. Her bir oturum için yaklaşık 1 saat teori sunulacak; 1 saat de yoga ve meditasyon uygulaması yapılacaktır. Katılımcılar programın 6 haftaya yayılan yapısından dolayı pozitif alışkanlıkları pekiştirme fırsatı bulacaktır.