Fundamentals of Cihangir Yoga -Studio/ Live Stream

Fundamentals of Cihangir Yoga -Studio/ Live Stream

28 January 2023 - 17 September 2023
İstanbul
CY Caddebostan+Live Stream
  • Event Duration : 9 month
  • LIVE
  • 05301566468

Detail Info of Event

Cihangir Yoga’nın Temelleri 200 Saat – Stüdyo ve Canlı Yayın 

Cihangir Yoga'nın Temelleri Uzmanlık Programı yeni dönem kayıtları başladı! Beklenen programımız 28 Ocak 2023’de hem Caddebostan stüdyomuzda hem de online olarak  aynı anda verilecektir. Üstelik Eylül'de, müthiş bir inziva programı ile tamamlanacaktır. 

Program deneyimli  Cihangir Yoga uzmanları Naz Sarman, Bade Gül Kılınç ve Fırat Tosun tarafından Caddebostan stüdyoda verilecektir. Yeni döneme uygun olarak yenilenen içeriği ile Canlı Yayın derslerini de en efektif şekilde kullanan bu program stüdyo derslerine gelemeyen ve istanbul dışından bu eğitimi almak isteyen öğrencilere de katılma olanağı sunuyor. Yoga bilgisini ve pratiğini geliştirmek isteyen herkese açıktır. 

*Programımız Yoga Alliance Onaylıdır.

Tarihler : 

1.Buluşma : 28-29 Ocak 2023

2.Buluşma : 18-19 Şubat 2023

3.Buluşma : 4-5 Mart 2023

4.Buluşma : 1-2 Nisan 2023

5.Buluşma : 8-9 Nisan 2023

6.Buluşma: 6-7 Mayıs 2023

7.Buluşma :  3-4 Haziran 2023

8.Buluşma : 17-18 Haziran 2023

9.Buluşma : 8-9 Temmuz 2023 ( Sadece Online)

Saatler : 

ilk 8 buluşma  13.00 – 18.30  

9. buluşma (online)  10.00-18.00

İnziva 12 - 18 Kasım 2023 Çıralı, Grand Aygün

İnziva yeri daha sonra açıklanacaktır. Konaklama ve yol ücreti eğitim ücretine dahil değildir.

Ücret: 

Stüdyo 27.000 TL  

Canlı Yayın 24.000 TL

Programın kapsamı

Cihangir Yoga’nın Temelleri  200 Saat Yoga’da Uzmanlaşma Programları, hem yoganın temellerini öğreneceğiniz profesyonel bir uzmanlaşma hem de güçlü bir bireysel gelişim aracı olarak yaşamınıza değer katmak üzere tasarlanmıştır.
Yoga uzmanı olmak, fiziksel ve ruhsal pratiğinde derinleşmek, zihin kalıplarından özgürleşerek kendinizi olduğunuz gibi deneyimlemek-ifade etmek, açık-yargısız ve şefkatli bir farkındalıkla yaşamak, öz benliği ile yakınlaşmak isteyen herkes için eşsiz bir dönüşüm fırsatı sunar.

Program Detayları:

Bu programda hatha yoga duruşları ve varyasyonları en gelişmiş yaklaşımlarla, ayrıntılı bir şekilde öğretilecektir. Katılımcılar, hatha yoga duruşlarını uygulama ve aktarma metodlarını, destekleyici nefes ve meditasyon teknikleri ile deneyimleyeceklerdir. Programı tamamlayan katılımcılar 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacak ve temel seviyede Yoga bilgilerini aktarabileceklerdir. 200 saatlik bu programda katılımcılar uzmanlardan her konuda tam destek alabilecek ve hayatlarında yapmak istedikleri değişimler için özgüven ve ilham kaynağı bulacaklardır.

Anatomi : Anatomi bölümünde, bedeninizi daha yakın tanımanız, farkındalığınızı genişletmeniz ve yoga hareketlerini, kendi beden sınırlarınızı araştırarak hassasiyetle uygulamanız için Pratik yaklaşımlar verilmektedir.
Anatomik farklılıklardan kaynaklı olarak pozların nasıl kendinize ve farklı bedenlere adapte edileceği işleniyor. Bedeninizi tanıyarak-bilerek, sağlıklı ve güvenli bir biçimde yoga hareketlerini kendinize uyumlanız için hareket anatomisi, kas-kemik yapıları ve çalışma prensipleri eğitimi vardır. Anatomi derslerinde, bedeninizde rahat, güçlü ve sağlam hissetmenizi destekleyecek önemli ince ayarlar öğretilirken ileride ders verirken karşılaşacağınız değişik bedenleri tanımanız için yardımcı olacak beden analizleri çalışmaları da sunuluyor. 

Enerji Anatomisi : Enerji anatomisine genel bir bakış çerşevesinde işlediğimiz konular şunlardır : Çakralar, vayular, regl dönemi ve yoga, elementler, bandhalar. 


Meditasyon, nefes çalışmaları, farkındalık çalışması teknikleri detaylı olarak ve önemle üzerinde durulan konular.


Yoga Geleneği : Programın yoga tarihi-felsefesi bölümünde yoganın günümüze kadar olan süreci, katkıları, farklı yaklaşımlar içinde nasıl pratik olarak yer aldığı işleniyor. Yoganın günümüze kadar olan yolculuğundaki süreçte, etkili izler bırakmış farklı felsefe ve yoga ekollerine değiniliyor.  Patanjali ve yoga sutralar, günlük yaşama katkı sunacak bir yaklaşım tarzıyla işleniyor. Bhagavat Gita çğretisi; zorlu durumlarda, sıkıştığımızda, içsel karışıklık halinde, depresyonda, kararsızlık, mutsuzluk ve ikilem içinde kaldığımızda  yani günlük yaşamın içinde yoga pratiği ile rehberlik alacak biçimde verilmektedir. Bhagavat Gita sunumu; kendinize, etrafınıza, yaşamınıza daha geniş bir bakış açısı geliştirmeniz için sizi destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.
Tüm tarih ve felsefe bölümlerini sunuş tekniği, insanlık ve varoluşsal dertlere farkındalık getirmek, samimi bir şekilde bu sıkıntılara-içinde dolanıp duran, tekrar eden zihinsel girdaplara berrak bir şekilde bakabilmek ve özgürleşmeyi destekleyecek yaklaşımlar sunmak biçimindedir. 

Ders Verme Teknikleri: Beden anatomisine saygılı bir ders verme sekansı öğretiliyor ve bu sekans tüm dünyada geçerliliği olan bir sekanstır. Dünyanın her yerinde güvenle kullanabileceğiniz bir ders hazırlama tekniği sunar.

Cihangir Yoga’nın Temelleri Türkiye’nin en prestijli Yoga Uzmanlık programı olarak tanınmaktadır.  Programı tamamlayanlar, uluslararası geçerliliğe sahip olan alacakları bu sertifika ile pratiklerini ve bilgilerini yurt içinde ve yurt dışında aktarabilecekler. 

(Programdan fayda sağlamanız için CY'nin sunduğu stüdyo ya da Canlı Yayın seanslarından minimum 20 yoga  pratiğine katılımınız önemle tavsiye edilmektedir.) 

Programın Amacı

200 saatlik bu temel hatha yoga uzmanlaşma pogramında, yoga öğrencilerine, hatha yoga pozları ve varyasyonları en gelişmiş yaklaşımlarla aktarılacaktır.

Pozları uygulama ve başkasına aktarma metodları ayrıntılı şekilde anlatılacak pozları destekleyici nefes ve meditasyon teknikleri de uygulanacaktır.

Katılımcılar yoga uzmanlaşma deneyimlerinde güvenli, sağlam, anatomiye hakim, açık ve yoganın kalbini özümsemiş olarak duyarlı ve yaratıcı olacaklar. Katılımcılar ilk günden birbirini destekler şekilde ilerleyen teori ve pratik bölümleri sonucu farkındalık içinde, kalpten hissederek, bilginin ardındaki mantığı anlayarak, temel düzeyde bildiklerini başkalarına aktarabileceklerdir.

Kimler Katılabilir?

Meraklı bir yoga katılımcısı olarak kendini geliştirmek ve bilgilerini derinleştirmek isteyenler,

Yoga’da uzmanlaşıp başkalarına da bu bilgileri aktarmak isteyenler,

Uzmanlaşma süreci hem fiziksel hem de psikolojik açıdan yoğun bir süreç olacağından, bu yoğun disiplin gerektiren döneme hazırlıklı olanlar bu programa katılabilir.

Sertifika

Program sonunda katılımcılar 200 saatlik Yoga Alliance onaylı sertifika almaya hak kazanır. (www.yogaalliance.org)

Uzman Kadromuz

200 Saat Uzmanlaşma Programlarımız, yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce saatlik programlara katılmış ve uzmanlık programları düzenlemiş ileri seviyede uzmanlığa sahip, yoga ile hayatlarını dönüştürmüş ve yoga sevgisini paylaşmaktan büyük keyif alan birbirinden tecrübeli ve renkli uzman kadromuz tarafından sunuluyor.

*Covid 19 önlemleri sebebiyle stüdyonun geçici süre kapanması durumunda hafta sonu buluşmaları ertelenmeyecek, online yapılacaktır. 

Sorularınız ve kayıt için www.cihangiryoga.com adresini inceleyebilir yada info@cihangiryoga.com adresinden bize yazabilirsiniz.