Naz Şarman ile Ellere Yük Bindirmeden Yapılan Yoga

Bu atölye çalışması yoga pratiğinin eller üzerine yük bindirmeden de yapılabileceğini göstermek amacıyla oluşturuldu.
Tarih:
9 Ağustos 2020 - 9 Ağustos 2020
Saat:
14.00-16.00
Konum:
Cihangir Yoga Online

Bir süredir yoga derslerine katılmışsanız -içinde güneşe selam serisi olan- elleriniz üzerinde durduğunuz pozlara aşinasınızdır: Aşağı bakan köpek, sopa (plank), dört kollu asa duruşu (chaturanga) bunlardan bazıları... Bu pozlar hizaya önem verilmeden her gün tekrar edildiğinde el bileklerini yoruyor ve zorluyor. Yoga asana pratiğinin mutlaka eller üzerinde yapıldığına dair inançları el ve bilekleri rahatsız yogaseverleri pratikten mahrum bırakıyor. 

Bu atölye çalışması yoga pratiğinin eller üzerine yük bindirmeden de yapılabileceğini göstermek amacıyla oluşturuldu. Temelinde Leslie Kaminoff’un ayakta yapılan Savaşçı Pozları serisi var. Atölye’de tüm pozları ellerin bedenin ağırlığını taşımayacağı şekilde tasarlandı. Atölyenin amacı ise el ve bileklerin bedenin ağırlığını taşımaktan mola almalarını sağlamak. 

Çalışmaya katılanlar başındaki kısa teorik bilgileri seri boyunca pozlarda uygulama şansı bulacaklar. Ellerimizden yük taşıma görevini kaldırıp omurga, omurganın kıvrımları ve çevrilmeler, kol ve bacaklardaki spiral dinamikleri, pelvis ve bacak kaslarını hissetme üzerine odaklanacağız. Bu atölye çalışması el bilekleri hassas kişilere nasıl yoga yaptırılır konusunda deneyim sahibi olmak isteyen yeni uzman adaylarına olduğu kadar, alışık oldukları yoga pratiğinde bir değişiklik yapmak isteyen her seviyeden yoga katılımcısına uygundur. 

Program Ücreti

90 TL

Program Ücreti