Özge Özvarol ile Budakon Pop Up Dersi, CY Local Cihangir

Özge Özvarol ile Budakon Pop Up Dersi, CY Local Cihangir

19 Kasım 2023 - 19 Kasım 2023
İstanbul
Cy Local Cihangir
  • Etkinlik Süresi : 1,5 saat
  • CANLI
  • 05317423210

Etkinlik Detay Bilgi

Özge Özvarol ile Budokon Yoga Pop-Up Dersi 

19 Kasım 2023,

13.00 - 14.30 CY Local Cihangir

Özge Özvarol, Budokon deneyimini CY Local Cihangir stüdyoda sunuyor. "Savaşçı Ruhun Yolu" anlamına gelen Budokon, 2001 yıllında bir Dövüş Sanatçısı olan Cameron Shayne tarafından geliştirilmiş, öz araştırmayı içeren klasik yoga felsefesi ile modern hareket sanatlarını birleştiren bir yoga stilidir. Yoga akışı, hareketlilik, çeviklik, esneklik ve gücü bir araya getirecek şekilde 7 bölümde dizayn edilmiştir. Her bölüm kendi içerisinde bir tema barındırırken bölümlerin tamamı insanın öz araştırmasındaki hikayeyi oluşturur. Bir şeyi yaptığımız yol, herşeyi yaptığımız yoldur" felsefesiyle akışta yavaşlamak, kontrol sağlamak ve her parçasına aynı özeni göstermeyi benimser.

Bu derste Budokon Yoga Temel Seri 1. bölümü "Uyanış" ve 2. bölümü "Bölünmüş Zihin"den akış seçkileri ile 6. Bölümünde yer alan "Hayvan hareket paternleri"ne kısaca değinilerek farklı hareket yolları eğlenceli bir bakış açısı ile sunulacaktır.

Budokon CY Local üyelerine ücretsiz. Üyeliği olmayanlar tek ders ücreti ile katılım sağlayabilir Her seviyeden öğrenciye açık olmakla birlikte daha önce yoga yapmamış öğrencilere tavsiye edilmez. En az 1 aydır yoga yapıyor olmanız tavsiye edilir.