Özgecan Tapa ile Dansa Davet, Canlı Yayın

Özgecan Tapa ile Dansa Davet, Canlı Yayın

21 Mart 2021 - 15 Haziran 2024
İstanbul
CY Canlı Yayın
  • Etkinlik Süresi :
  • CANLI
  • 02163609990

Etkinlik Detay Bilgi

Özgecan Tapa ile Dansa Davet, Canlı Yayın

21 Mart 2021 Pazar

12.00-14.00  

Bahar doğanın ve bizlerin yeniden doğma zamanı. Tohumların toprağın üzerine çıkarak, güneşi selamlayıp çiçeklenmesi; bedenlerimiz için de bütün kış kalın giysiler altında, az hareket ederek biriktirdiğimiz sıkışıklıklardan dans ve meditatif serbest hareketle arınmanın zamanı.

İçimizdeki saf bahçenin şenlikli bir kutlama buluşmasıyla, dilediğimiz gibi dans ederek bahara uyanması, güneşi ve birbirimizi selamlamak için sizleri Bahar Ekinoksu Dans Buluşmamıza davet ediyoruz.

Ücret: 100 TL 

Özgecan Tapa hakkında:

Özgecan, müziğin hep duyulduğu bir evde, sanatçı ve öğretmen bir anne-babanın ikinci çocuğu olarak doğdu. Anne karnında başlayan dans sevgisi, 6 yaşında girdiği ilk klasik bale dersiyle zenginleşmeye başladı. 

Hayatını insan olma deneyimini, hareket üzerinden anlamaya adadı. 20 yılı aşkın profesyonel yaşamında şimdilik 4 kıtada dans etti ve etmeye devam ediyor. 

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Bale bölümü ve AB Sanat Bale Okulunu bitirdi. Çağdaş dans, doğaçlama, jazz ve sosyal danslar üzerine çalıştı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümünü burslu olarak tamamladı. Danset Sahne Sanatları Topluluğuyla Türkiye ve dünyayı gezdi. 

Kurulduğu sene, Cihangir yoga'nın üyesi oldu ve burada öğrenmeye başladığı yoga ve meditasyon pratiklerinin etkisiyle, ritüel danslara duyduğu ilgiyi keşfetti. Trans dans, embodiment uygulamaları, somatik tavırla hareket, global kabile dansları, medicine (şifa) dansları, flow arts, mindfulness ile ilgileniyor ve paylaşıyor. 

The School of Sacred Wild California’da Wise Woman Tradition of Healing ve  Folk Herbalism konularında eğitimini sürdürüyor. 

2016’dan beri Los Angeles’ta yaşıyor. NBC Universal Studios ve LGBT CENTER Hollywood ‘da yoga dersleri veriyor.  Çeşitli sanatsal projelerde performanslarını sürdürüyor. Dans, yoga ve hareket odaklı atölyeler ve doğa gezileri düzenliyor. 

www.ozgecantapa.com

Sorularınız için hello@ozgecantapa.com a ulaşabilirsiniz.