İrem Temel ile Dolunay Cacao Seramonisi, CY Local Maltepe

İrem Temel ile Dolunay Cacao Seramonisi, CY Local Maltepe

25 Mayıs 2024 - 25 Mayıs 2024
İstanbul
CY Local Maltepe
  • Etkinlik Süresi : 2 saat
  • CANLI
  • 02167663632

Etkinlik Detay Bilgi

İrem Temel ile Dolunay Cacao Seramonisi

25 Mayıs Cumartesi  14:00-16:00, CY Local Maltepe

Cacao Seramonisi nedir? 

Çemberlerde cacaoyu bir kalp açıcı olarak kullanıyoruz. Superfood olarak geçen cacaonun sağlığa birçok faydası olduğu gibi meyvenin yüksek besin değerleri kişinin duygu durumunu da güçlendiriyor. Kişinin içinde hapsettiği duyguları nazikçe su yüzüne çıkartarak özgürleşmesi gereken duygulardan kurtulmak için farkındalık uyandırır. Açılımı, kişinin o günkü iç durumu ile bağlantılı olup herkeste başka sonuçlanabilir ama genel olarak yüksek mutluluk ve sevgi duygularını yaşatır. Kısa bir süreliğine de olsa zihni susturup ruh ve beden bilgeliğine kulak verildiği için kendi iç görülerine daha güçlü bağlanmayı deneyimleyip, sağaltılması gereken duygular çıktığı için hayatında yeni alanlar açılır.

Seremonyal cacao, çekirdeğin en işlenmemiş saf halinden etik yollar ile elde edilir. Güney Amerika’da süregelen geleneği sürdüren cacao çiftçileri bu bitkiyi etik yollar ile büyütür, besler. Çekirdeği bitkiye zarar vermeden nazikçe toplar, bitki ile iletişim halindedir. Kısacası ekiminden tüketimine tüm süreçlerin onurlandırıldığı aşamalardan geçer. 

Çembere, yaş ve inanç fark etmeksizin herkes katılabilir. Ön hazırlık olarak cacao içileceği için 24 saat içerisinde hayvansal gıda tüketilmemesi tavsiye ediliyor. Alana gelmeden önce bir niyet belirlenmesi destekleyici oluyor ancak bazen de niyetler alana girildikten sonra kişiye kendini gösterebiliyor.

Astrolog arkadaşımız Melih gökyüzünden biraz bahsettikten sonra küçük bir meditasyonla açacağımız alan yoga ve somatik hareket yolu ile devam edecek. Dolunay bitişleri temsil eder, hayatımızdan ve kendimizden özgürleştirmek istediğimiz olguları bedenin hareketi ile sağaltacağız. En son derin meditasyon ve shavasana ile süreci kapatıyor olacağız.