Yogiler için Sanskrit, Mitoloji ve Yoga (Caddebostan Stüdyo + Canlı Yayın)

Yogiler için Sanskrit, Mitoloji ve Yoga (Caddebostan Stüdyo + Canlı Yayın)

25 Mart 2023 - 16 Nisan 2023
İstanbul
CY Caddebostan+ Canlı Yayın
  • Etkinlik Süresi : 22 Saat
  • CANLI
  • 05301566468

Etkinlik Detay Bilgi

Yogiler için Sanskrit, Mitoloji ve Yoga (Caddebostan Stüdyo + Canlı Yayın) 

Tarihler : 25-26 Mart 2023 & 15-16 Nisan 2023

Saatler : 13.00 – 18.30

Fiyat : Stüdyo 4.400  TL 

Online  3.750 TL 

Ayrıca Axess Platinum ve Wings Kart sahiplerine ek olarak, %15 indirim yapılmaktadır. İndirim tutarınız kartınıza yansıtılacaktır.

 Bu program, hem ileri seviye öğrencileri hem de öğrenmeye meraklı yoga severleri Yoga’nın dili olan Sanskrit lisanında keyifli bir keşfe çıkarıyor. 2 hafta sonu sürecek olan bu çalışmada, aşağıdaki konular işlenecektir :

  • Sanskrit alfabesini ve fonetiği
  • Zor yoga duruşlarının (āsanalar) doğru telaffuzu
  • Yoga Tarihi ve Felsefesindeki sık rastladığımız kavramlar
  • Sanskrit mantralar ve sūtraların telaffuzu 
  • Yoga duruşlarının kaynağı mitolojik öyküler

Program, hayatının son 10 senesini Hindistan’da Gurusunun aşramında geçiren Sugata Duygu Akartuna ve CY’nin deneyimli hocası Naz Sarman tarafından birlikte verilecektir. 

Cihangir Yoga 300 saat İleri Seviye Yoga Yolu’nun parçasıdır. Yogaya meraklı tüm öğrencilerin katılımına açıktır. 

Programın İçeriği

Bu program bilgilerini pekiştirmeye istekli hocaları ve öğrenmeye meraklı öğrencileri Yoga’nın dili olan Sanskrit lisanında keyifli bir keşfe çıkarıyor: Sanskrit alfabesi, harflerini ve fonetiğini asanaları (fiziksel yoga duruşları) ve yogada sık rastladığımız kavramları söyleyerek bol bol pratik edeceğiz. “Patañjali’nin Yoga Sūtraları", “Bhagavad Gītā” ve “Haṭha Yoga Pradīpika” gibi kadim metinlerden seçtiğimiz bazı bölümler vasıtasıyla sūtra, śloka ve mantra arasındaki farkları öğrenecek ve bunları doğru telaffuz ile içselleştirerek gündelik hayatta, yoga pratiğimizde kullanır hâle geleceğiz. Seçilmiş bazı yoga duruşlarının arkasındaki mitolojik hikâyeleri öğrenirken bu duruşlardan kurgulanmış āsana pratiklerinde bedenlerimizi güçlendirip esneteceğiz. 

Bu atölyenin sonunda öğrenciler:

·       Dünyanın en kadim ve kutsal dillerinden sayılan Sanskrit dilinin tarihi, alfabesi, harflerin fonetik doğru söylenmesi hakkında bilgi sahibi olacaklar.

·       Söylemesi zor olan āsanaların ve her yoga meraklısının bilmek isteyebileceği kavramların doğru telaffuzunu öğrenecekler. 

·       Ders temalarına veya günlük hayatlarına katabilecekleri seçilmiş bazı sūtra, śloka ve mantraları doğru tonlama ile öğrenerek manaları konusunda fikir sahibi olacaklar.

·       Mitolojik öykülerle desteklenmiş asana pratiklerine katılıp ilham alacaklar.

Katılım için ön koşul gerekmemektedir; Yoganın tarihine, felsefesine, diline, ve asanaların mitolojik hikâyelerine meraklı olan herkese açıktır. 

Kayıt için : www.cihangiryoga.com ya da info@cihangiryoga.com